Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2104 - Stancho Atanasov

Теми за автомобили запазени или възстановени в автентично състояние.
Потребителски аватар
Stancho Atanasov
Регистриран: 27 юли 2009
Контакти:

ВАЗ 2104 - Stancho Atanasov

Мнение от Stancho Atanasov » 25 ное 2010 11:53

Крайно време е да покажа и аз какво имам...

Изображение

Това е снимка от месец юли тази година преди да започна цялостната реставрация на машината. А иначе колата е закупена от дядо ми 1989г. нова. Аз я поех през 2004 година, в напълно оригинален вид, без ремонти по двигателя, пробег 64000км. с оригинално окачване, сменяни бяха само предни накладки. Предните калници достатъчно корозирали, за да немогат да бъдат възстановени, както и по цялото окачване почти нямаше здрав метал. До 2004г. колата стоеше във влажен гараж, вероятно това е една от причините, а и се караше през зимата. Като за начало се заех да я почистя цялостно и да я мокря само в крайни случаи, за да спра процеса до момента, в който ще започне цялостната възстановка и така минаха 6 години докато се наканя да започна проекта...

Изображение

Изображение

Разглобяването започна.

Изображение

Двигателя оставих в сервиз на мои познати, които ще се заемат с евентуален ремонт.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След това обратно в гаража, за да дообезкостя каквото е останало. Това отне повече време отколкото очаквах, но все пак след 3 дни я изтеглихме до мястото, където ще се свали окачването и ще се започне кърпенето и подготовката.

Изображение

Изображение

Изображение

След обработка с пясъкоструен апарат.

Изображение

Преобразувател на ръжда. Нямам снимки след боядисването на окачването, тъй като се наложи да бъде монтирано без мое присъствие, за да се премести колата в друго хале.

Изображение

Изображение

Освен предните калници се наложи да се сменят престилката и маската. За съжаление не намерих подходящи калници от доброто старо време, така, че се задоволихме с най-доброто от това което намерихме. Не паснаха добре но се примирих в крайна сметка

Изображение

Изображение

След 3 месеца се появиха и първите резултати. Реших след доста размишления да оставя оригиналния цвят.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е и моментното състояние. Работата върви бавно понеже съм в София и времето не стига за ходене до Габрово всяка седмица. Предстои да сложа ел инсталацията. Също на няколко места се наложи да се махне битума(не съм сигурен дали така му е названието) от пода и трябва да възстановя няколко участъка, та ще помоля някой от вас ако знае откъде може да се намери да сподели. Няколко от парчетата шумоизолация са пропити с течност и смятам да ги заменя с нови, които също нямам идея откъде да намеря.
Това е съвсем кратко описание на процеса дотук, тези, които са се захващали с подобно нещо знаят за постоянните спънки и необходимото време, нерви, усилия и средства за решаването им.
Ще се радвам информацията да е полезна по някакъв начин на съфорумците.

Поздрави,
Станчо Атанасов

Потребителски аватар
TheFugitive
Регистриран: 28 юни 2009

Re: ВАЗ 2104 - Stancho Atanasov

Мнение от TheFugitive » 25 ное 2010 13:06

Едно истинско прераждане!!! Успех колега (victory)

Потребителски аватар
Venci_2105
Регистриран: 14 януари 2010

Мнение от Venci_2105 » 25 ное 2010 17:32

Много добре колега.Браво!!! Много се радвам като видя такива проекти (victory) :cheers:

Потребителски аватар
Лада-2104
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от Лада-2104 » 25 ное 2010 18:15

Стабилен ! :cheers: Трябва да го приемете в СЕКТАТА :D
Много се радвам като видя ремонти на комбита (victory) . Вярно е, че парите нестигат а естествено и времето но бавно и полека ще стане. Колко пари ти излезе боята и работата на майстора ?

Потребителски аватар
silvergun
Регистриран: 22 април 2008
Контакти:

Мнение от silvergun » 25 ное 2010 20:33

Страхотно (victory) Продължавай в същия дух :)

Потребителски аватар
Marto_G
Drifting Machine
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Marto_G » 25 ное 2010 20:52

Поздравления за ентусиазма.
1 съвет - Ладова изолация НЕ слагай. Изхвърли я цялата и търси МИКРО ПОРЕСТА ГУМА 6, или 9 мм ;)

kirkooo
Регистриран: 07 март 2009
Контакти:

Мнение от kirkooo » 25 ное 2010 20:55

Браво колега,личи че си ценител.Много ми харесва колата.
ЧАКАМЕ ОЩЕ СНИМКИ И ИНФОРМАЦИЯ (victory) (victory) (victory) (victory)
Последна промяна от kirkooo на 25 ное 2010 22:17, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Москвич 412
Регистриран: 01 април 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от Москвич 412 » 25 ное 2010 22:26

Браво колега,много добре се е получило.Успех и занапред.

ПП какъв ръждопреубразовател си използвал,станало е доста добре.

Потребителски аватар
mzeto
Регистриран: 20 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от mzeto » 25 ное 2010 22:51

Евала за труда :) (victory) Имам въпрос: къде дава нещата на песъкоструй в Габрово ли? Иии дай да се разберем да се видим аз също съм от Габрово. Пиши едно ЛС ;)
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book." - Moog "Mighty car mods"

Потребителски аватар
Stancho Atanasov
Регистриран: 27 юли 2009
Контакти:

Мнение от Stancho Atanasov » 26 ное 2010 11:28

Благодаря на всички за позитивните отзиви! Ще се старая да обновявам темата при всяка следваща стъпка.
Относно финансите със сигурност съм над 1600лв. засега а предстои още доста, но важна е идеята.
Преобразувателя, който използвах е на WURT наистина най-добрия от тези, които съм използвал досега(ако го използвате, задължително с ръкавици! После няма измиване от ръцете).
Москвич 412 написа:Имам въпрос: къде дава нещата на песъкоструй в Габрово ли?
Да в Габрово има, ще ти обясня на лично.

Отговори