Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 21061 - tahsinov

Теми за автомобили запазени или възстановени в автентично състояние.
Потребителски аватар
radost
Дама
Регистриран: 04 октомври 2010

Re: ВАЗ 21061 - Tahsinov

Мнение от radost » 13 авг 2012 21:57

Много хубава и запазена кола! Безаварийно да си я караш, колега! Интересно обаче, това е втората Лада, която виждам в този форум, която фабрично е без дясно странично огледало... Другата е на Laura1500s. За някъде другаде ли е произвеждана?

Потребителски аватар
v_gelinski
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 15 септември 2011
Контакти:

Мнение от v_gelinski » 14 авг 2012 01:44

Решили са да направят малко икономия в завода. Те москвичите и ляво нямат, някой ще има претенции за дясно. Радвай се че поне имаш прозорец отзад и си карай (tease)
Тогда нажмут водители стартеры И по лесам, по сопкам, по воде....

Потребителски аватар
mywib
Регистриран: 23 март 2010

Мнение от mywib » 14 авг 2012 09:09

То е по трудно да видиш заводска с дясно огледало, отколкото без него.

Потребителски аватар
vaz mania
Регистриран: 26 октомври 2011
Автомобил: ВАЗ 21061

Мнение от vaz mania » 14 авг 2012 13:58

Моята също е без дясно огедало... ;)

Потребителски аватар
Лада-2104
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Re: ВАЗ 21061 - tahsinov

Мнение от Лада-2104 » 14 авг 2012 17:53

Генерацията цялата ли е сменяна. Гледам задното лъскаво :) Ако е значи си усетил какво означава израза "да се отпуши мотора" :D
Мисля, че е време да смениш фаровете. Доста са помътнели а и се намират евтинички по съботните битаци и то нови.
Колко вдигна най много ? :twisted:

Потребителски аватар
tahsinov
Регистриран: 01 септември 2011

Мнение от tahsinov » 14 авг 2012 18:03

Лада-2104 написа:Генерацията цялата ли е сменяна. Гледам задното лъскаво :) Ако е значи си усетил какво означава израза "да се отпуши мотора" :D
Мисля, че е време да смениш фаровете. Доста са помътнели а и се намират евтинички по съботните битаци и то нови.
Колко вдигна най много ? :twisted:
Сменил съм крайното гърне, не знам предишния собственик какво е сменял, но генерацията си е ток.Фаровете са добре, на снимката изглеждат така.По километраж вдигна 170, това е на магистралата преди Варна,разбира се след прецизна настройка на карбуратора с Елкон и газ-анализатор при майстор,който до последно през 1990г. работеше в сервиз "Мототехника" в града ни и обслужваше само автомобили ВАЗ.

Потребителски аватар
Лада-2104
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от Лада-2104 » 14 авг 2012 21:13

Но с 5степенната ли ги вдигна ? Аз с мойта вдигнах 155 и повече пъта непозволяваше иначе можеше още (stupid) . Карбуратора кой модел е ? Клапаните тракат ли веригата звънти ли а центровани ли са ? Има голяма разлика във вървежа и разхода ако са изпипани. Свещите трябва също да са добра марка а делкото изрядно за да постигнем а даже и подобрим написаната характеристика в паспорта и :) С какво масло я караш ?

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

ВАЗ 21061 - tahsinov

Мнение от Живков » 23 мар 2015 00:42

Ташинов, колата ти е много запазена. И автентична. Едно време, което явно е позабравено, но аз помня клубчето още от Дир-ско време, преди 10-на години. Повечето от нас, тук, много искаха да има такива автомобили в този клуб. Включително и аз исках да имам Лада, модел 2106, която най-ми харесва. Е, нямаше ги тогава. Просто, Ладите бяха скрити, аз, непълнолетен, а не е като да ги нямаше изобщо. Просто, хората с Лади в такова състояние, явно нямаха интерес или не са знаели за този клуб. Сега, когато наследниците и ентусиастите пораснаха е много по-вероятно да дойдат и още такива, запазени, автентични и добре съхранявани автомобили. Най-малкото, защото моделът е от тези с 4-те фара. Те и преди 10 години бяха рядкост, сега са наистина интересни и ценни в такова състояние. Много силно подходящи за автомобилен клуб. И изключително се радвам, когато видя ентусиаст със оригинална такава Лада, с лайстните, броните, тасовете, прекрасния интериор, никелираните брони и 4 фара.

Ти се радвай, че страничното ти огледало е метално, никелирано. Защото, като на твоята Лада от тази година, има монтирани пластмасово и черно странично огледало. (tease) За какво ти е дясно огледало ? Като засилиш Ладата и го духне вятъра, после да се протягаш и да го нагласяваш отново. (hiro) Хайде, излишно е. И да си дупчиш оригиналната, непродупчена врата на оригинална боя. Не, не ти трябва дясно огледало. Досадно е. Точно с Ладата, придобих един много полезен и в много случай, животоспасяващ за мен и други движещи се неща около мен- да поглеждам вдясно, през стъклото на предната и задната врата, когато маневрирам по време на движение в движението. Много, много полезно нещо е това Ладата, която няма дясно, странично огледало. Този навик ми е останал и понякога се усещам, че винаги го правя дори, когато шофирам западна кола, която има големи и широки странични огледала. Дори тогава, погледа вдясно през стъклата ме е предпазвал от много неща, които няма как да видя в страничното огледало.

Фаровете, не прави грешката да ги сменяш просто ей-така. Има много руски ментета, ново производство и не са същите фарове, като оригиналните. Когато дойде време за смяна, купуваш чисто нови, германски или чехословашки рефлектори със разсейватели. Те, вървят заедно, де, монтирани са и образуват фара. :) Лампите, не търси нови балони с цокъл P45T, защото има много ментета. Единствените, хубави такива лампи са тези на Филипс. Не зная, дали може да се намерят оригинални в България, обаче. Другия вариянт са халогенни лампи с цокъл Р45Т, които да паснат на старомодните, но и оригинални, истински фарове. Иначе, фаровете от ново производство, може да намериш такива, на които директно да се монтира халогенна лампа Н4 с нейният цокъл. И лампата да не е по-мощна от вариянта 55/60W. За повече, няма особен смисъл. Бе, изобщо, поддържай си Ладата с чисто нови части. Няма смисъл да се монтират неща от морги или втори употреби. Така, нищо не правиш, а само правиш старото да бъде вехто. Защото, има огромна разлика между старо и вехто. Да, стара е Ладата, но НЕ Е вехта. Има голямо значение, когато нещо старо не е вехто. То, тогава е интересно и хубаво.

За каква кожа на седалките говориш ? Корите на вратите, може да са изцяло кожени и да нямат плюш, но седалките ? Наистина ли, тези хора са монтирали кожени седалки с дизайна на седалката 2106 ? И са пропуснали да монтират черно, пластмасово огледало ? Ако е така, остави калъфите, че иначе бързо ще накъсаш кожата. Махнеш ли калъфите, трябва постоянно да чистиш и поддържаш кожата със препарати, които са за тази цел. Да, готино е, ама, ако ползваш колата за изложения и много рядко някой сяда на седалките. Пък и с калъфите, седалката се предпазва от слънчевите лъчи. Е, моя салон, беше плюшен, ама светъл плюш. Ми, нямаше грам излиняло или избеляло, но пък винаги са били покрити с калъфи, а като я взех аз, за да не загрозявам колата с евтинджос калъфи - покрих ги с бяли чаршафи. И така я карах, но не съм оставял плюшените седалки чисто голи. Много бързо се цапат, а опасността от скъсване е много, много голяма. Не, защото са плюшени, а защото са стари (1979-та година) плюшени седалки. Фриско, тогава ме посъветва и дори ми каза, как се съхраняват плюшени седалки и как се поддържа плюшената тапицерия. И за да не я повредя, просто я покрих отново с дебели и нови чаршафи, но изпънати, де. :whistle: Дълги години и километри ти пожелавам с този красив и запазен автомобил. :)

Потребителски аватар
tahsinov
Регистриран: 01 септември 2011

ВАЗ 21061 - tahsinov

Мнение от tahsinov » 25 мар 2015 14:23

Благодаря ти за хубавия коментар! Пожелавам на всеки истински ентусиаст такъв автомобил.
П.П. Фаровете ги смених с чисто нови немски.Тия дни ще я "отзимя" както се казва, че само съм я припалвал в гаража цяла зима.

Отговори