Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2101 - dyankog

Теми за автомобили запазени или възстановени в автентично състояние.
Потребителски аватар
just_fan
Регистриран: 27 януари 2010

Re: ВАЗ 2101 - dyankog

Мнение от just_fan » 09 май 2010 22:11

Честито на човека. Много страхотна жигулка заслужаваше си 1-вото място :)

Потребителски аватар
duf
Регистриран: 22 май 2008

Мнение от duf » 10 май 2010 00:57

НЯМАШЕ ЗАБЕЛЕЖКА !!! БРАВО

Vaz_2107
Регистриран: 20 ноември 2009

Мнение от Vaz_2107 » 16 дек 2010 23:16

Колега има ли новости по жигулката ? дай малко нови снимки.

Потребителски аватар
dyankog
Регистриран: 01 октомври 2009

Мнение от dyankog » 29 май 2011 08:49

Новости по автомобила няма.
През 2010г. учасвувахме на няколко мероприятия
1. Среща на ЛКБ Сливен 2010г. Запознах се с някои от Вас. Кратко но готино.
2. Ретро парад Бургас 2010г. Видяха ни много хора. Голяма лудница.
3. Ретро парад Несебър 2010г. Издуха ни вятъра на "Мелницата". Пълно с чужденци. Отвиснахме. Започна в 10.30ч. завърши в 20.30ч.
4. Ретро парад Созопол 2010г. Изгоряхме като чехкини на слънцето. Намерихме бирария. Много бледи спомени от връщането.
5. Ретро парад Ст. Загора 2010г. Далече. С 80 км./ч. крейсерска скорост, 2.5 часа път. Взех дъщеря ми с нас. Много и хареса. Още един фен на ретроавтомобилите се заформя.
На всяко мероприятие печели по една купа. Най-ценна ми е купата от първото участие на Ретро конкурса на Лада Клуб България Сливен 2010г.
На всяко мероприятие, с изключение на първото, като я видят и почват "А Жигули, че какво му е ретрото? То още има такива в движение." В Ст. Загора вече не им обръщах внимание. На всички не можеш да угодиш.
При подготовката на автомобила за участие в Несебър открих, че на Бургаското мероприятие, е наръсена с нещо кафеникаво на много ситни точици. Имаше едни дървета над колата, от тях ще да е било. Взимам шампоан и гъба и почвам да сапунисвам. (shocked) Не става!!! Стои на точки!!! Излезе. С полир машината, полир паста на 3M и три часа яко потене.
От октомври 2010г. до май 2011г. почивка в подземен гараж. Сухо, приятно топло, 42 места, Жигулата, Вектрата на пазача и Форд Куриер-а на техническия ръководител на обекта. Май и е било скучно, но не се оплака. Пък и си я посещавах всеки месец. Акумулатора с мен, закачаме, палим, чакаме около 10 мин. да отвори термостата, разтъпкваме я из подземието, гасим и прибираме акумулатора.
Така до 10.05.2011г. когато си я прибрах в базата да я подготвям за нови участия.

Потребителски аватар
dyankog

Мнение от dyankog » 29 май 2011 11:20

Още от Април 2011г. бях обещал на Председателя на Ретро Клуб Бургас - г-н Джамбазов, да участвувам на Ретро Рали Златни пясъци. Датата 14-15.05.2011г. Никакви планове за тогава. Данни на автомобила - Марка, Модел, Година на производство, Име на собственика и т.н. Записан с № 18. До тук добре.
Следя форума и най-вече предложенията за Национална Среща. Първо предложение 06-08.05 - супер, отивам. Второ предложение 13-15.05 - била заета пистата, Неее, мам... опа, има малки деца.
Отиваме на Рали. Не съм ходил, не знам какво е, но като съм обещал няма отказване.
На 14-ти в 6.00 сутринта тръгваме. 150 км. и 2.5 часа по-късно вече сме на Златните. Старт в 9:30 ч. Тръгваме за Побитите камъни. Златните - Варна ми е познато. Настигаме булченска кола. Булката маха през прозореца. Махаме ние през прозорците, клаксони, тромби, видеокамери, фотоапарати. Всички сме облепени с номера и рекламни стикери. Подвижен цирк.
Раздадоха ни подробни схеми с отбелязано всяко кръстовище по пътя, на какво разстояние едно от друго са, разстоянието с натрупване от Златните, отбелязана правилната посока. Това добре, до 5-ото кръстовище. На него напреко на пътя стои патрулка и отклоняват движението зад Мол-а с двете въртящи се кули, а не както е по нашата схема - пред Мол-а. Дотук с указанията.
Стигаме Девня. Изложение на Центъра на Девня. Майсторско управление. Поздрав от Кмета. Потегляме към механа "Вълшебен извор". Разминаваме се с някакви облепени със стикери коли. (shocked) Техните са жълто-черни, нашите бяло-сини. Оказва се, че са от Класик Рали Златни пясъци /и такова имало/.
Намираме механата. Отвън сватбарски коли. Вътре сватба. :o Същата от сутринта, дето я изпреварихме преди Варна.
Представете си да ви се натресат на сватбата участниците/около 180 човека/ в Ретро Рали. Облекло - всеки за себе си. Гащеризони, тениски, къси гащи. Не и за сватба обаче.
През две контроли се прибираме в Златните. Вечерта награждаване. Връчва наградите - Колю Бижуто, един от основателите на ретро движението в България. Невероятен майтап. Два дена ме боля корема от смях.
На 15.05 обратно за Бургас. Общ пробег 395 км.
Прибираме се на хладно в подземния гараж в очакване на следващи приключения.

Потребителски аватар
lada_21061=D
Регистриран: 18 септември 2010

Мнение от lada_21061=D » 29 май 2011 11:41

Страхотен автомобил се е получил! БРАВО!!! Винаги ми става много приятно да видя такава кола по улиците на БГ ... кой каквото си ще да мисли ама за мен да притежаваш такава кола е нещо уникално и много трудоемко! И много ти харесах огледалата ей! Да си я караш със здраве. (victory) :cheers:

Потребителски аватар
dyankog

Мнение от dyankog » 29 май 2011 12:22

lada_21061=D написа: И много ти харесах огледалата ей! Да си я караш със здраве. (victory) :cheers:
То е само едно, от лявата страна. Отдясно няма.
Благодаря, ще си я карам с удоволствие.

Потребителски аватар
dyankog

Мнение от dyankog » 12 юли 2011 04:55

На 24, 25 и 26.06.2011г. участвувахме /дъщеря ми, колата и аз/ на Ретро Рали "Стари Столици". Програмата започва с пристигане във Велико Търново на 24 към 16.00 ч. Потегляме от Бургас към 12.30, пътуваме заедно с един "ДОДЖ ЧАРДЖЪР", температура на въздуха 36 градуса, пече не се трае. Стигаме Сливен и (shocked) патрулка напреко на пътя и много велосипедисти. Излизам от колата да питам за обиколен път и двамата полицаи в един глас "От магазина ли я изкара тази кола?". Упътиха ме. Продължаваме. Почва да става нагорнище. Почва да се вдига температурата на охл. течност. Онези в "ЧАРДЖЪР"-а имат климатик, ние с дъщеря ми - "ДВУЗОНОВ ВЕТРОТРОНИК". Поддържам около 80 км./ч. Стигаме Гурково и поемаме през прохода на Републиката. Жега, пъкъл, мор - трета, на места втора. Грее, гаден термостат. От Предела надолу - лесно, не грее. Стигаме във Велико Търново.
Изображение
Да отидеш във Велико Търново и да не пробваш "Болярка"??? Защо си ходил тогава??? Другия колега е от "Шкода Клуб"-а
Изображение
Награда и грамота от Община Велико Търново - искрено бяха учудени, че сме успяли да пристигнем с такива автомобили в такава жега!
Изображение
Изображение
Настаняваме се в Арбанаси, през нощта се изви буря. Само се молих да не падне някой голям клон върху колата. Сутринта (focus) паркирал съм под черница. Цялата кола на черно-лилави петна. Носим си гюдерийката и с вода от чешмата на двора чистим:
Изображение
Изображение
Резултата впечатлява.
Изображение
Отиваме в Търговище
Изображение
20 минути на площада пред Общината. Фотоапарата ме предаде /явно жегите не му понасят/, но "Жигули"-то работи като часовник. Потегляме за Преслав. Накараха ни да минем един по един пред сцената на фолклорен фестивал /празник на града/ и описаха автомобилите с по няколко думи:
Изображение
При пристигането си във Варна ни посрещна кмета Кирил Йорданов. Нещо ми се стори странна "униформата" му, но после го видях /на снимки в нета/ да дава старта на Рали "Нептун" към 10.00ч., облечен по същия начин. Явно така си ходи човека.
Изображение
Потегляме за Златните точно когато завалява дъжд. Голям ужас - със стари "Вида" на мокър асфалт. Върти гуми като тръгва, не ще да завива, трудно спира - абе приключение. Разгеле пристигаме на Златните. Награждаването е същия смях както и на предишното рали. Наградата - Порцеланов плакет на Община "Елин Пелин" ??? със залепени пластинки с надпис "Стари Столици 2011г." /забравих да кажа, че организатора живее в Елин Пелин, може оттам да е връзката/.
На 26.06.2011г. благополучно се прибираме в Бургас.
Равносметката - 605 км. пробег. Разход около 7.5 л./100 км.
Дъщеря ми е леко разочарована - колата не се заключва с копче, а с ключ и то всяка врата поотделно. Освен това преди да заключиш се налага ръчно да вдигнеш стъклото. Колана не ти дава възможност да провериш къде се намираш, защото картата е в жабката, а с поставен колан, не стигаш до нея.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 12 юли 2011 08:31

Браво... дано скоро да си правиме компания по тези събития, макар че моята става още по бавно.
Иначе двузоновия ветротроник хич не е за пренебрегване.Номера е да са отворени само триъгълните стъкла и да е пуснат вентилатора на студено-въздуха се върти достатъчно ефективно да не се спарва вътре колата.
П.С.Имам една идея за гуми, ще ти пиша на лично.

Потребителски аватар
ovidve
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 04 декември 2009

Мнение от ovidve » 20 юли 2011 21:11

Колега колата ти е супер.Браво.Аз имам едно питане. Как закрепи лаисните на праговете.Оригиналните щипки кръглите не се намират лесно.Благодаря предварително.

Отговори