Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Lada Oka

Всичко, което е общо за различните модели Лада
Потребителски аватар
Georgi Samarata
Регистриран: 12 март 2018
Автомобил: ВАЗ 2108

Lada Oka

Мнение от Georgi Samarata » 29 яну 2019 23:03

Здравейте колеги. Искам да ви попитам дали някой от вас е имал въпросния модел и дали има някакви впечатления от него. Замислям се за покупка на такъв модел и като настоящ собственик на Самара искам да знам дали се намират части за нея в България, знам само че двигателят е същия, само че двуцилиндров.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Lada Oka

Мнение от LADA-2107 » 30 яну 2019 11:17

За двигателя казват: "Пловин двигател от Самара, ама по-лошата половина..."

Типочно за Лада, сглобена е с подръчни материали (части) от други модели. Така, че едва ли ще е голям проблем намирането. Интересна количка лично за мен. Не бих я взел за всекидневна, но бих я взел ей така за събота и неделя, да се запозная подробно с устройството. Любопитно ми е. Определено ако е в добро състояние ще привлича внимание както на улицата, така и на ретро паради, тъй като е рядко срещана.

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Lada Oka

Мнение от Viper » 30 яну 2019 21:35

Само 1 път съм виждал на живо, общо взето, не се отличава много визиуално с нещо, класическо - супермини, като цяло интересно творение на соца, останах изненадан като разбрах, че е произвеждан 1988-2008, което го прави по-старо от Фиат Чинкуинченто. Явно не са внасяни, щом по-често виждам 110/11/12 или Самара 2.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
m_g
Регистриран: 12 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2101

Lada Oka

Мнение от m_g » 31 яну 2019 09:09

Ока е съветски аналог а Полски Фиат 126п и на Трабант. Имаше ги много през 90-те години. Основен проблем е корозията, калпавата изработка и липсата на резервни части. Хората ги изхвърлиха, както изхвърлиха и другите миниатюрни коли, които тогава масово се продаваха нови - вече няма къде да срещнеш Тико или Марути Сузуки.
Ако е зор за малка кола за под 1000 лева - Поло, Корса, 106, 206, Саксо, Фиеста, Пунто, 500, 600 и така нататъка дребосъци са в пъти по-разумна алтернатива на Ока.

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Lada Oka

Мнение от Viper » 01 фев 2019 19:33

Прав си за последното, ама нали знаеш, верни сме си на марката, аз реално бих предпочел оката, защото ще се откроява на фона на всички останаи автомобили. Все пак оката изглежда сравнително прилично за СССР автомобил. Някак си ми е най-малко изплагиатстван, има индивидуалност, не е просто лошо копие на нещо "западно".

ПП. Забавен факт: към днешна дата няма нито една Лада ока в повечето масови сайтове за покупко-продажба на автомобили, само в базар.бг не погледнах :D
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Корольов
Регистриран: 13 юли 2009

Lada Oka

Мнение от Корольов » 08 фев 2019 21:35

Един колега има тема в моят автомобил:
ВАЗ 1111 - OKA92

Потребителски аватар
Georgi Samarata
Регистриран: 12 март 2018
Автомобил: ВАЗ 2108

Lada Oka

Мнение от Georgi Samarata » 08 фев 2019 22:00

Да четох темата. Жалко че двигателя се е повредил. Явно тези ролки на балансьорите са слабото място на тези двигатели...

OKA92
Регистриран: 18 ноември 2013
Автомобил: ВАЗ 1111 ОКА

Lada Oka

Мнение от OKA92 » 10 апр 2019 14:38

Да оправих двигателя но ми струваше малко време докато намеря ролите но всичко става със търпение и малко наистина малко пари.

Отговори