Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Качество на семеринги, гумички за клапани, О пръстени

Всичко, което е общо за различните модели Лада
Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 24 мар 2015 17:30

Виксан, не съм съгласен с това твое твърдение. И от НАР и от BHV съм взимал доста дефицитни неща за Калина и 110-ка. Ако ги нямат налични то могат да ги доставят за месец.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2110

Мнение от curse_m » 24 мар 2015 17:49

..........................
Последна промяна от curse_m на 25 мар 2015 21:09, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 24 мар 2015 21:47

Колега , Денис И..Искам да ти кажа ,че бих си взел думите назад само ако ме опровергаеш разбира се.Питал съм Пламен от bhv и той ми спомена след запитване до шефа си че не може да ми достави примерно нещо елементарно като предни пружини на калината ми или нещо от което се нуждая много, а това е разпределителен вал на двигателя ми, а той е с каталожен номер 2111-1006010,което сам по себе си е Лада десятка,само че комби ако се не лъжа.Момчето вежливо ми отказа и спомена ,че доставката не може да се изпълни, защото изискват минимален брой от няколко стотин броя(както и за пружините които споменах) и те не можели да изпълнят поръчката поради голямо затваряне на финансии в тези части и бавната им реализация и ми намекна да си ги търся от тези които се биели в гърдите за официални представители на Лада, а именно префърцунените НАР.ЕЕЕЕ сега аз как да искам да си купя после марка Лада, нова дали да е Веста или някоя друга като смешни неща не се предлагат като едни смотани пружини,които винаги могат да се строшат по съвършенните ни пътища без дупки....

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 24 мар 2015 21:55

Не знам, възможна е промяна в политиката на фирмата. Но аз например съм взимал 2112 дискове и апарати, компютър за 2112, биели за 2112, семеринги, маслена помпа с датчик за положение на коляновия вал, от НАР пък съм взимал точно за Калина капачката с датчика за положение на разпределителния вал, нещо, което не съм очаквал да го имат, но го имаха на склад даже.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 24 мар 2015 22:10

Ако ми намериш поне тези неща които търся и то оригинални разбира се на приемливи цени, а не на цени от атаник мотърс да цитирам 95 евро за разпределител при положение ,че на десятката вала при НАР е 45 лева ама нямат за моята кола ееее к'во да кажа....За съжаление много съм разочарован от всякакви вносители на руската марка и следващата ми кола май няма да е такава за мое огорчение макар да видях за първи път каква разлика в здравината и дуракоустойчивоста на моята кола с капризните возила от "запада"!Да не говорим ,че даже нямат части за кормилната ми рейка, която е на 2110....,какво да се оплаквам на татък ,че ми стана пак криво..

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 24 мар 2015 22:18

Денисчо, твоята теза е такава, че е най-добре да се пазаруват резервни части, които са произведени от производител, който снабдява автозавода. А, не, самоизмислени фирмички, бълващи части. Което не е определящото, че тези фирми задължително правят боклуци. Но, много са такива, които го правят, Денис. С което съм напълно съгласен. И не го отричам. :) Моята теза е такава, че масовата практика е да се минава евтино. Което е различно от моята и твоята теза. Защото, ако в един автомобилен клуб има хора, които са наясно с тези факти, извън клубовете, че дори и в клубовете си има народ, който си кара по свое му. И за това се старая да излагам нещата с поглед отгоре. За да мога след това, да дам съвет по конкретен въпрос. Казвам, съвет. А, не задължаващ ултиматум. :) Като разбира се е възможно да греша някъде. И това го приемам. Като винаги съм готов да видя различни гледни точки, но и да си защитавам своята, базираща се на сблъсък с много противни, долнопробни и опасни чаркове. Които явно сте подминали в годините. И по-добре. Наистина, това, до голяма степен важи и за семерингите.

Изместих темата към общи неща, което не се прие добре, май. :oops: Съжалявам за което и ако решите, поправете я. Но, показвам самата истина. Исках да допълня темата на чичо Киро, за да е полезна. А, не, тепърва да се чуди човек. Като имах и желанието да дам насока и точно какъв семеринг е подходящ за еди-къде си. Колега Кърс_М, разбирам напористият ти стремеж да отстояваш своето. Няма лошо. Възможно е, обаче да съществуват и други гледни точки. Като не е задължително, всички от тях да са грешни. :) Пожелавам ти, наслука с резервните части. (victory)

curse_m

Мнение от curse_m » 25 мар 2015 09:26

Последна промяна от curse_m на 25 мар 2015 21:08, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Мнение от Kiril » 25 мар 2015 11:45

curse_m,ако към хората каращи Лада на картинка имаш в предвид колегата Тодор Живков,мога да ти кажа,че си в голяма грешка.За мен той е един от малкото хора във форума,от които може да научиш нещо и е повече от наясно и с купетата и с двигателите на ладите,а и с всички останали агрегати.А колкото до частите всеки има глава на раменете си.Аз примерно си купих гарнитура за главата Victor Reinz,а това е част на чието качество много държа,просто защото не знаех че оригинланата е абсолютно същата,но цената и на двете,когато ги вземеш от носител е смешна (под 10 лева).
DSC_1497.jpg
DSC_0372.jpg
Е виж ако си решил да купуваш Topran,Master Sport,Fenox или друга от именитите западни марки,проблема не е в качеството на заместителите,а в качеството на ментетата.За гърнетата на Polmo нищо лошо не мога да кажа,за мен са най-качествената изработка за Лада откъм материал и заварки.Обърни внимание на заварките на заводската двуцевка,в петък ще се постарая да откача моята и да ти снимам такава на Polmo,мисля че разликата ще си проличи.
DSC_2655.jpg
Много от магазините продават залежали оригинални части оттам идва разбирането че оригиналните части са боклуци,особено когато някой си сложи прекрасни 20 годишни гумички на клапаните и колата почне да гори повече масло от преди,а новите са коренно различни и семерингите са изцяло заляти силиконови и гумичките за клапаните са от нов материал
DSC_1495.jpg
.А за гърнетата на Walker вероятно си попаднал на турския Walker,на оригиналния цената може и да не ти се понрави,но има истински Walker за Лада.И от старите оригинални части има много читави,стига да говорим за шарнири и кормилни щанги,а не за водни съединения и тампони на по 30+ години.От оригиналните части от БХВ,които съм взел до сега нямам оплакване,а не е като да са малко.От заместителите,ментата,на които съм попадал са шарнири Moog от Евро07,от 4 единия се разхлопа на 10 хиляди километра,другите още карат на около 50 хиляди са.И амортесьори Sachs,които още от нови чукаха при свиване в крайно положение и има окапа надписа от лепенката.А като цяло половината части по колата са ми от западни марки и по някакво чудо не се трошат.Свещи NGK,кабели Champion,амортесьори Monroe,някои датчици на Bosch,спирачна помпа и спирачни маркучи на Delphi,шарнири на Delphi и Lemforder,ремък Optibelt,Gates,термостат Vernet,гарнитури,гумички на клапани и семеринги Elring,Reinz,накладки Ferodo,TRW и по някакво чудо,не ми се налага да сменям части предсрочно.Няма нужда да бъдем коне с капаци и да се лъжем че всичко руско или всичко западно е хубаво.

curse_m

Мнение от curse_m » 25 мар 2015 13:40

Последна промяна от curse_m на 25 мар 2015 21:07, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Мнение от Kiril » 25 мар 2015 18:56

Колега,извинявай ама с твоето заяждане кои лади излитат и кои не ставаш смешен вече,явно откато си взел нова Самара,всички останали са под нивото ти?Аз също мога да изтъкна моята кола и да кажа,че таблото ми не е направено от рециклирани чашки от кафе автомат и не дрънка като циганско дайре,но не го правя,хайде да си имаме малко уважението,все пак не си подкарал S класа от 2015.

Отговори