Проблем: Загуба на мощност на газ.

Варианти, проблеми, самодиагностика, ремонт и обслужване
Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Viper » 13 юни 2019 16:32

Колеги, от едно известно време, петицата почна да ми прави проблеми на газ, тотално загуби тяга (този проблем на бензин го няма). Иначе моторчето работи като часовник, няма проблеми нито с оборотите, нито с плавността, просто няма тяга, не мисля, че проблемът е в "кранчето" за газта, по-скоро в изпарителя, турски е (ферони) и вече е на около 40-50 хил км. Въпроса ми е следния, подлежи ли на оправяне или да го отпиствам, нямам намерение да му сменям мембрани, защото едни нови струват колкото нов изпарител.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Симеон Петров
Регистриран: 26 юли 2018
Автомобил: Опел Астра

Мнение от Симеон Петров » 05 юли 2019 11:58

Сменяй го. При мене, на Опела изпарителя отказа от раз. Тяга винаги си е имало. Няколко пъти съм губил тяга и един път направо си спря колата - заби муцуната. Оказа се задръстен филтър и клапан. Спрях газта от бутилката, взех ключ 10 и развих филтъра и клапана ( на първия изпарител бяха отделно) . Изчистих ги - беше се задръстил филтъра, раздвижих клапана и пръснах малко тефлонова смазка. Всичко се оправи до следващото задръстване - прах подобен на графит(а може и графит да е). На новия изпарител също съм отварял и чистил филтъра, защото започна да хълца колата - оправи се. Газта в някои случаи е доста кофти. Пробвай да изчистиш филтъра - отнема 10минути. Тягата може да се върне ;)

Отговори