Ламбда контрол на Лада

Варианти, проблеми, самодиагностика, ремонт и обслужване
Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21213
Контакти:

Ламбда контрол на Лада

Мнение от bgbul » 06 мар 2015 23:37

"от plamil » 06 мар 2015 17:14
Към колегата bgbul ........
Би ли могъл да надраскаш някоя скица как си го направил твоето приспособление моля."

Толкова е елементарно, че не е за вярване. Обяснил съм го доста добре, но ще повторя, въпреки, че колегата с темата предпочита да е сложно. Защо да е просто и ефективно, докато може да е усложнено и да звучи къде по... по .Ще дадеш 300 лева, ще изплащаш по 1 лев на 100 км и ще се изплати за 30000 км, ако нещо не се повреди през това време. Такава е сметката, нали?
Простичко една медна тръбичка за газови уредби дълга 1,5 м се навива 4-5 навивки ОКОЛО изпускателния колектор. Там е много горещо и водата, която минава през тази серпентина се изпарява. За по-висока температура серпентината се увива с алуминиево фолио. Иначе водата изтича течна, а не на пара. След серпентината водата е на пара.
Водата се налива в някакъв съд и се поставя с няколко см по-високо от серпентината. Елементарно тръбичката се вкарва в този съд за вода и на самотек водата си потича през тръбичката. Трябва да е уплътнено за да не изтича водата, но това е елементарно да го обяснявам.
Другият край на серпентината трябва да се вкара в тръбата, която засмуква въздуха и отива към карбуратора. Трябва да се позиционира на правилната височина и на правилното място, за да може засмукания въздух да засмуче и изпарената вода. В това време когато паркирате водата просто ще капе и за това трябва да се позиционира правилно - тази вода да капе навън, а не към карбуратора. Пак е елементарно. По-трудно е да го опиша, отколкото да го направя.
И така трябва да наливате вода в съда, да следите след колко км ще свърши и малко преди това да доливате отново.
Просто, елементарно, ефективно.
Ако ми го бяха казали - нямаше да повярвам и аз. Видях го в един клип и реших да пробвам. Е - вярно се оказа. Икономията за 100 км беше 2 литра газ. Така карах над 50 хил. км и съм абсолютно сигурен в това, което пиша.
Всеки път като зареждам газ сега винаги се сещам за това. С малко тъга, но .... сега съм с хидравлика и с по-нова нива. Какво да се прави.
Има и друг начин, но и това стига. Даже гледам, че и това е повече....
Поздрави!
Ще потърся снимка да покажа за какво става въпрос, макар, че е елементарно.

Потребителски аватар
plamil
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 04 февруари 2009
Автомобил: ВАЗ 21043
Контакти:

Ламбда контрол на Лада

Мнение от plamil » 07 мар 2015 07:33

bgbul благодаря.
Когато четох първото описание, част от текста липсваше.
Описанието представляваше нещо такова: "Взимаш една тръба, единия край отива по-високо, а другия край влиза там където засмуква въздуха".
След като пуснах мнението пък ми дропна нета. По-късно вече успях да прочета цялото мнение и ми стана ясно за какво говориш

Потребителски аватар
KingoftheROAD
Регистриран: 27 септември 2014
Автомобил: ВАЗ 2107
Контакти:

Ламбда контрол на Лада

Мнение от KingoftheROAD » 10 мар 2015 11:31

малко инфо, и указания за монтажа, настройката и тн. Забележете къде се пайва гайката за ламбдасондата...

http://lda.in.ua/slavuta/lpg/1-lcontrol.html

Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Ламбда контрол на Лада

Мнение от Viper » 13 мар 2015 00:09

Занимавате се с глупости... ако искате ламбда контрол сте сбъркали марката, то и аз си мислех за монтаж на ламбда сонда, но с идеята аз да си извличам информация за лична полза с цел по-точни настройки и диагностика, дупчи се двуцевката и готово, закачал съм ламбда сонда с тел за изхода на аусхуха и пак отчита точно.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Отговори