Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Газов инжекцион на Лада 2110

Варианти, проблеми, самодиагностика, ремонт и обслужване
port
Регистриран: 31 юли 2010

Мнение от port » 14 мар 2018 17:24

Здравейте,
планирам да минавам на газ. Гледам цената на ГИ тук: http://fobosgas.com/product/1186/gazova ... ntazh.html и виждам че доста са поевтинели. Мотора ми е 1.5 8 v /78 к.с. с метални колектори, но мисля че е по-удачно да дам някой лев отгоре и да сложа ГИ. Въпроса ми е, нужно ли е електроника с корекции по OBD протокол? разликата е 100 лв., но ако не енужно, да не ги давам. И като цяло какво ви е мнението за ГИ от линка.

Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21213
Контакти:

Мнение от bgbul » 17 мар 2018 21:54

Ако това е цената с монтажа си е много добре. Пише, че включва монтаж.
Корекциите по ОБД са за евентуални грешки за да си ги изчиства сама. (Аз не ползвам на нивите корекции по ОБД. Но за това накрая.)
Иначе ги натрупва, НО ако настройките са добри няма да има никакви проблеми. Според мен винаги е за предпочитане ГИ.
Почти никаква поддръжка, по-малък разход и няма гърмежи както с обикновена ГУ.
Аз от ФОБОС съм най-доволен. Всички коли са с ФОБОС ( и на газ ПБ и на метан). Лесна поддръжка, никакво обслужване освен филтър понякога.
За да няма изненади съм изключил всички условия за автоматично преминаване от ГАЗ на бензин (това на Нивите).
Тогава дори с малко газ не минава на бензин, ами започва да губи мощност и аз принудително от копчето го превключвам. Това е малкото неудобство, но бързо се свиква. Така обаче няма грешки за изчистване. Поне до сега (две години) не ми се е случвало.

port

Мнение от port » 17 мар 2018 22:33

Как става това изключване на минаването от газ на бензин? Вероятно газаджиите си го знаят.

Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21213
Контакти:

Мнение от bgbul » 17 мар 2018 23:37

Когато се правят настройките на ГИ в програмата има много възможности.
Може да се настройва автоматично (както обикновено го правят), може да се настройва по таблица или по графика.
По време на тези настройки се задават различни възможности . Може дори да си увеличаваш мощността на определени обороти или да пускаш определени цилиндри на бензин.
ГИ е със страхотни възможности стига да попаднеш на добър майстор.

Потребителски аватар
toneto66
Регистриран: 29 януари 2009
Автомобил: ВАЗ 21101
Контакти:

Мнение от toneto66 » 19 мар 2018 17:33

Aз колега, моята десятка е със уредба газов инжекцион на Simgas Bulgaria произвеждат ги в Карлово.Много съм доволен.Въпроса е да ибереш варианта между обикновена газова или газов инжекцион.Според мен за да нямаш кахъри занапред по газовата уредба , избираш газовия инжекцион.Моята е вече12 годишна уредба и нищо не съм пипал,сменил съм само два датчика дето служат за автоматичното прехвърляне от газ към бензин като свърши газта.За това дали с кореции по OBD ;според мен да.Виждам ,че моята взима сигнал от първата ламбда сонда за нейният си компютър за управление.

port

Мнение от port » 20 мар 2018 11:15

Благодаря.

Отговори