Музикална система на 2101

Варианти, проблеми, проекти, включва и видеосистеми.
Потребителски аватар
bobsona
Регистриран: 07 септември 2009
Контакти:

Музикална система на 2101

Мнение от bobsona » 26 окт 2012 19:05

Здравейте,
Някой има ли информация за това каква система е подходяща за 2101, къде да се сложат говорители и общо взето всяка информация за музика в 2101.
Смятам, че темата ще е полезна на доста колеги.
:cheers:

Потребителски аватар
vaz mania
Регистриран: 26 октомври 2011
Автомобил: ВАЗ 21061

Re: Музикална система на 2101

Мнение от vaz mania » 27 окт 2012 22:34

Колега на моята Лада съм направил следното:
Имам CD- JVC KD-G332, на предна линия съм с magnat car fit 102 сложени в кутии, за да не режа корите на вратите, също така съм сложил и 2 пищялки на таблото. Отзад съм с елипси- Magnat edition 693, за които си правих импровизирани кутии, но в последствие рязах от ламарината и пуснах елипсите да ползват обема на багажника- получи се неочаквано добре ;) След време реших да направя кора от по- дебел материал- в случая беше стара дървена плоскост 2 см. Наложих старата кора, очертах, изрязах я със зеге след което я сложих и дооформих. След като кората беше оформена от всякъде не ми занимаваше да я тапицирам и я облепих с карбоново фолио- стана що годе прилично :)
Разликата която открих между оригиналната кора (много тънък фазер) и новата плоскост е, че новата кора издържа на повече вибрации и баса слиза "по- ниско" (разбира се колкото може да се очаква от елипси). Надявам се, че някоя от тези идеи би ти била полезна :)
Ще кача няколко снимки...

Потребителски аватар
bobsona
Контакти:

Мнение от bobsona » 28 окт 2012 00:22

Информацията наистина ще ми е от полза.
Можеш ли да дадеш снимки на предната линия ?

Потребителски аватар
vesko0o
Регистриран: 22 ноември 2010
Автомобил: 04 05 и 07
Контакти:

Мнение от vesko0o » 28 окт 2012 10:34

Ето как направих моята само трябва да пробия кората и да пусна задните да не са така сложени отгоре че ми се губи баса :)

Потребителски аватар
bobsona
Контакти:

Мнение от bobsona » 28 окт 2012 11:11

А на предната линия говорителя е захванат само за тази кора, или си го вкарал в ламарината ? (hiro)

Потребителски аватар
vesko0o
Регистриран: 22 ноември 2010
Автомобил: 04 05 и 07
Контакти:

Мнение от vesko0o » 28 окт 2012 12:07

Само на кората и свири доста добре :)

Потребителски аватар
Schnitzera
VFTS-CCCP
Регистриран: 17 юни 2008
Контакти:

Мнение от Schnitzera » 28 окт 2012 12:44

Само че от самото място което си избрал и позиционирането на говорителя нищо не се чува като хората повярвай :) Всеки един говорител има нужен обем за да се разсвири както трябва... А и позиционирането за да чуваш нещо никак не е от малко значение :)

Потребителски аватар
bobsona
Контакти:

Мнение от bobsona » 28 окт 2012 14:07

Очаквам мнения и на други колеги по въпроса. :cheers:
Заслужава ли си рязането на корите на вратите и вграждането на говорител вътре ?
Ще се развали ли говорителя от водата, която влиза през уплътненията на прозореца(всички знаем за какво става въпрос) ?

Потребителски аватар
vaz mania
Регистриран: 26 октомври 2011
Автомобил: ВАЗ 21061

Мнение от vaz mania » 28 окт 2012 17:59

Попринцип е желателно средите да бъдат на корите на вратите (било в кутии или вградени в кората), но да се вградат в корите на Ладите е голяма занимавка- първо, че трябва да се режат много точно и внимателно, за да не се разпокъсат, също така проблем е проникването на вода (както си се досетил), трябва да се измисли начин да бъдат добре изолирани, иначе ще им видиш бързо сметката. Трябва да се има впредвид и големината, И ДЪЛБОЧИНАТА на говорителя при монтиране, за да не опира магнита някъде в метал, да не пречи на въжето за стъклото, а и от вън на кората да може да се движи свободно ръчката за стъклото- без да закача в говорителя!
Моя съвет е- ако искаш измисли някакви фланци за говорителите или в кутии и след това да ги прикрепиш към кората. :)

Потребителски аватар
bobsona
Контакти:

Мнение от bobsona » 28 окт 2012 18:11

Според мен най-добре ще е да се направи кутия, прикрепена към кората, за да може хем говорителя да използва обема на кутията, а не на вратата(и да дрънчи като...), хем няма да може да се мокри от евентуално навлязлата вода през уплътненията и т.н.
Също смятам да не си режа моите кори, а да намеря други такива, които няма да ме е жал да похабя.
А за задните врати ?
Добре ли ще е да има говорители и там ?

Отговори

Върни се в “Автомобилни озвучителни уредби”