Volume + > прекъсва

Варианти, проблеми, проекти, включва и видеосистеми.
Mitko_21061
Регистриран: 14 октомври 2015
Автомобил: ВАЗ 21061

Volume + > прекъсва

Мнение от Mitko_21061 » 06 юли 2016 18:58

Благодаря, нека да си е на мястото.

Колеги, искам да попитам само за идея от къде да вкарам кабела в купето? Покрай снопа с кабели ми се вижда малко трудно, защото е доста плътно, а и 2,5 кв. мм реших да сложа. Има ли друг вариант?

Утре мисля да направя новата кора и тия дни всичко да е готово.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Volume + > прекъсва

Мнение от Денис И. » 06 юли 2016 19:11

Ладата има толкова много места откъдето да прокараш кабели :) Не е като новите коли опаковани в кори и шумоизолация. Просто намери добро място без триещи се елементи и го проври от там.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Volume + > прекъсва

Мнение от amitko » 07 юли 2016 00:28

0gn написа:1-3 ако не искаш никога да завъртиш копчето на звука до край. Зависи и каква музика слушаш. Иначе да, не достига мощност на автора на темата.
Въобще не зависи от музиката....не зависи и от копчето...аз лично рядко слушам на повече от половината на усилвател с 1W на канал. При по-силно не можеш да си чуеш мислите. Това в къщи де...в колата няма абсолютно никакъв смисъл...но все пак ако се сложат чувствителни говорители е далеч по добре, например Visaton или по-добре (и по-скъпо) Monacor.

Колкото за TDA8588 или подобни....не бих ги ползвал за повече от 5W. Например за нея по паспорт дават 21W на канал при изкривявания 0.5%, което е твърде много (при 30W са 10%). 50W е RMS мощност на правоъгъден сигнал....въобще нереална работа.

Може много да се разказва за хубавия звук, но няма смисъл...

А в конкретния случай, за да си реши проблема човек може да вземе 8 омови говорители, с по-висока чувствителност и да си пусне кабел директно от акумулатора, а към ключа (евентуално) другия кабе за стенд-бай. Може да се използва и мостов кабел 1.5 до колоните (а и не само) стига да има възможност да го прекара, че малко по-трудно се гъне, резултата ще бъде изненадващо добър.

Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Volume + > прекъсва

Мнение от 0gn » 07 юли 2016 12:04

Приеми, че в момента слушам 5+вата на канал. Слушам музика с доста бас, колоните са с 20см говорители. Ако слушам по-тихо, направо няма смисъл, защото колоните не могат да изкарат свестен звук /88дб им дават чувствителност/. Ако говорителите бяха 10-15см щеше да е приятно да се слуша с тези ниски ватове. Разбирам, че не обичаш да слушаш силно и харесваш други работи в музиката, ама доста хора ги кефи да усилят на макс и да чувстват баса направо с тялото си. Няма да забравя едно БМВ комби за продаване на пазара в Димитровград- надуха музиката и затвориха вратите. Рамките на вратите се отлепяха 2-3см когато думкаше баса!!

За в кола единствено бих укрепил кори и лайсни и пластмаси, за да не дрънкат, когато е усилена музиката.

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Volume + > прекъсва

Мнение от amitko » 07 юли 2016 16:40

Не стоят точно така нещата....
Най-малкото големината на говорителите не е кой-знае какъв критерий...Виждал съм 20см широколентов със 107 db/W/m ,без тяло, като се сложи в рупор става над 110 и съответно един ват е повече от достатъчен. Моите лични в колата за около 90, в къщи са от порядъка на 101, ама не мога да ги измеря точно.

Силното думкане е много далече от понятието за звук и музика. Не говоря за стила на музиката, а за това гъгрене, която се чува от някой автомобили (най-вече). Същата музика, ако се пусне на сносна уредба се чува съвзем различно нещо.

Иначе вкусове разни. Някой сигурно им харесва как кърти хилти.

Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Volume + > прекъсва

Мнение от 0gn » 08 юли 2016 01:49

Всичко е въпрос на вкус. Всеки харесва своето си ;). Аудиото е скъпо хоби, а моите критерии не са и толкова високи. По-скоро са реалистични. И все пак и аз имам уши, та да чуя ;).

Mitko_21061
Регистриран: 14 октомври 2015
Автомобил: ВАЗ 21061

Volume + > прекъсва

Мнение от Mitko_21061 » 12 юли 2016 18:14

Здравейте колеги.

Първоначаното питане за прекъсването се оказа от хлабава/кофти маса. С хубава маса нямах никакви проблеми с увеличаването без никакви други промени, но все пак реших, че съветите от темата са си много добри и мисля, че направих нещата горе долу като хората.

- захранването го пуснах с кабел 2,5 кв. мм директно от + клемата, червен :D (пуснах го покрай жилото на смукача). С едно гнездо за порцеланов бушон от Практикер, сложих 16А, че 25А ми се видя много, а 20А нямам
- масата от един болт в купето, здравичко, по-тънък кабел
- към задните върви 1.5 кв. мм аудио кабел
- ламарината пестеливо отрязана
- смених задната кора - направих си от 16 мм ПДЧ една новичка, тапицирах я с черно платче с дунапрен отдолу.
- кората я намазах с лепило от рода на Ц200 на 2-3 пъти, с рядичко става много по-добре. Като изсъхне и остава прозрачен слой, който е запълнил неравностите, особено по разрезите и се надявам, че ще е по-издръжлива на влагичка ако някоя капка се стече от стъклото.
- кабели всичко прибрано да не се вижда

Разликата спрямо преди нямам какво да я коментирам. Така като гледам над 30-35/62 няма да се слуша, инцидентно ако се надува повече си има запас. Не твърдя, че имам ухо за такива неща, но не усещам да криви, пращи и т.н. дори почти до мах. За мен резултата е повече от задоволителен. Катo увелича повече, малко ми трепери задното огледало, та май даже съм предобрил с бумкането :D

IMAG0397.jpg
IMAG0401.jpg
IMAG0403.jpg
IMAG0404.jpg
Малко изглежда крива кората, но може би на живо не е точно така или просто мойто гардже си е най-хубаво. Като за първи път мисля, че е добре.

Благодаря отново на всички за съветите.

Отговори

Върни се в “Автомобилни озвучителни уредби”