Всесезонните гуми - разумен избор на Юг?

Впечатления и препоръки, ценни съвети,
Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от Viper » 04 окт 2015 13:09

Според мен прилича просто на много мека интермедия, и като гледам че най-малкия размер е 15, собствениците на малки автмобили няма да са особено облагодетелствани.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Марто
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 31 март 2008
Контакти:

Мнение от Марто » 09 окт 2015 09:48

Това са рекламни слогани на мишелин. По-добре ще се преценят качествата на гумата, когато е на пазара от минимум година. Ще я включат в дежурните АДАК и сие тестове а най-вече базата сайтове за потребителски мнения, като тези двата:
http://www.tyretest.com/
http://www.tyrereviews.co.uk/
Аз лично наблюдавам определена тенденция да се правят все по-нискокачествени гуми в гоненето на ниска производствена цена. От определени размери отдавана няма нищо читаво на пазара, особено в България.
Nobody gonna take my car, I'm gonna race it to the ground, Nobody gonna beat my car, It's gonna break the speed of sound, Oooh it's a killing machine, It's got everything, Like a driving power big fat tyres, and everything

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 09 окт 2015 12:19

На Марто може да се вярва! Всяка година обува Ханс с нови- зимни и летни.:) Той не признава всесезонните. :) А някога имаше гуми с грайфер и без грайфер /галоши/. Поради недостиг на естествен каучук все по-рядко има читави всесезонин гуми и не са от евтините... Както каза Марто- и останалите са все по-посредствени. Лошото на тези тестове е, че се правят на други пазари. Където под това име се продават гуми с друг произход... За рекламните слогани на 200% съм съгласен. Уважавам мишлен. Но в момента карам с техни гуми и то френски, които са откровен брак, а са попаднали на пазара. При това не бяха от евтините...
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 27 яну 2016 14:01

2015 AutoBild All Season Tyre Test
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20 ... e-Test.htm

ОЦЕНКИ И КОМЕНТАРИ MICHELIN CrossClimate
http://www.michelin.bg/tyres/michelin-c ... d=4W114399

pllb
Регистриран: 16 ноември 2017

Мнение от pllb » 28 ное 2017 13:47

Всесезонните гуми добър вариант ли са?

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 02 дек 2017 17:54

Ако имаш повече от 2 пръста сняг, твърдо не, стават на местата където не вали много.
Или за автомобил с преднопредаване за отзад колкото да се каже, най-евтината зимна гума не може да бъде заменена от най-добрата всесезонна.

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 04 дек 2017 08:08

Според мен най-важно е задкормишното устройство. Ползата от зимните гуми се преувеличава. Има разлика, но основно на сняг. Може би и на мокър асфалт, ако се правиш на състезател. Ако се съобразяваш с условията не е толкова страшно. Само наблюдавайте как когато дойде време за смяна на гумите на есен във фейсбук и навсякъде започват да се разпространяват (платени) статии за ползата от зимните гуми. Едва ли не под 10 градуса лятната гума си губи свойствата напълно - превеъща се не знам в какво, в пластмаса, дърво, а може би и метал. В същото време над 10 градуса зимната гума не е добре да се ползва защото се износва прекомерно. Тоест на пролет и на есен когато температурите варират трябва да стоиш всеки ден в гаража и да сменяш гуми според прогнозата на бат Емо Чолаков.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 05 дек 2017 23:10

Ползите от зимните гуми грам не са преувеличени, ти просто сняг не си виждал... миналата година карах с гуми на 4 сезона, просто усещам как вече затъвам и почвам да закъсвам, тая година съм купил чисто нови. Като падне снега друга гума е абсурд да се кара, особено на задноприводен автомобил.

Mitko_21061
Регистриран: 14 октомври 2015
Автомобил: ВАЗ 21061

Мнение от Mitko_21061 » 05 дек 2017 23:48

Не съм карал с всесезонни, защото не мисля, че вършат работа при нашия климат. А ако е достатъчно благоприятен за тях да вършат работа, значи и само с летни ще си се оправиш, поне според мен, без да се ощетяваш от техните предимства.

А до колко зимните са пренапудрени, веднъж ми се наложи да покарам пред блока с летни гуми отзад (с напречен грайфер даже), за да ида до гумаджията за зимни. Най-минималното коловозче пред блока ме блокира и имах нужда от минимално бутване половин ръка. Със зимните в подобни ситуации си карам като на сухо. С 4 зимни 2 зими се изненадвах от Ладата, миналата с 4 чисто нови се изнедвах още повече. Зимна гума малко мекота да е запазила ще е по-подходяща от всяка лятна.

Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от 0gn » 06 дек 2017 17:17

Viper написа:
05 дек 2017 23:10
Ползите от зимните гуми грам не са преувеличени, ти просто сняг не си виждал...
Веднъж му показах и видя! За друг път не знам (focus)

Отговори