Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Съвместимост между джанти на 2111 и корса

Впечатления и препоръки, ценни съвети,
Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от 0gn » 18 авг 2017 19:20

Не е проблем.

3PO
Регистриран: 16 август 2017

Мнение от 3PO » 18 авг 2017 23:00

Благодаря, Колега. Слагам ги тия дни и това е. Щото вече се виждах как горя със 70 лева.

Изпратено от моят GT-I9300 с помощта на Tapatalk

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 19 авг 2017 16:24

5J това ти е ширината и няма нищо общо с централния отвор. Да не са ти продали джанти за 2105/2107? те са с по-голям централен отвор тъй като имат една хромирана капачка която ти закрива главината. Принципно болтовете или гайките за закрепване на джантите на която и да е кола са на конус и няма как да ти "избяга" джантата, тоест да не е центрована спрямо главината. Ако застава плътно на централния отвор, на теория натоварването върху болтовете ще е по-малко. На практика съм карал с по 7-8 см фланци и шпилки, като джантата изобщо не достигаше до главината и не е станало нищо. Може да съм имал късмет, знам ли...

3PO

Мнение от 3PO » 20 авг 2017 20:17

Джантите ми приличат на жигулкови, с многото кръгли отвори, а не са със 6 продълговати отвора, като оригиналните и ми се струват направени от по-сериозен материял. Сложих ги, за сега няма проблем, освен това баща ми не е от състезателите. Лично аз не усетих нищо тревожно. Иначе по въпроса за главината, която поема част от натоварването ми се струва, че и с оригиналните джанти това няма как да стане, тъй като практически между главината и разстоянието си има минимален луфт и джантата не опира върху главината.

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 21 авг 2017 07:46

Ако ти се занимава направи снимки на джантите за да ти кажем какви са.

3PO

Мнение от 3PO » 21 авг 2017 12:13

За съжаление няма как да направя снимки, тъй като върнах колата на татко. Взимам я чат пат, за да видя има ли нещо за правене. А за джантите - не са като оригиналните на 111 с 6 отвора (продълговати, а са с кръгли отвори, горе - долу с размер около левче, подобни са на опелските, вектрата беше с такива.

port
Регистриран: 31 юли 2010

Мнение от port » 21 авг 2017 19:03

Ето я джантата, която колегата е купил: http://www.avtochasti-lada.bg/%D0%9B%D0 ... uct_id=867

може би заради съвместимост с класиките центр. отвор е по-голям- пише "за класически модели", т.е. на-вероятно пасва от 2101 до 2107. АЗ си бях взел същите. При мен едната джанта леко опираше на спирачния апарат. Гумаджията го взе с флекса. А джантите от Фиат, с които карах самарата направо залепнаха за апарата-въобще не можеха да се движат. Те обаче бяха 4,5 J. А относно джантите от НАР- Нови джанти с нови гуми, балансирани- над 100-110 км/ч почва много силно да тресе, особено ако изключа от скорост...

Потребителски аватар
Марто
Регистриран: 31 март 2008
Контакти:

Мнение от Марто » 22 авг 2017 10:08

... джантите за класики (да ги наречем второ поколение - въведени с моделите 05/07) са с по широк централен отвор, който се компенсира от никелирана декоративна капачка. По старите джанти Класика (ония с ушите за тасове) и на другите модели не-Класика са със стандартен размер. Това обаче не трябва да притенсява никой. Стегнатост в централния отвор НЕ трябва да има - демек там конструктивно е заложен минимален луфт за да не пречи това на центрирането от конусите на болтовете. Най-често главините корозират, както и джантите и започват плътно да опират по централния отвор - това реално е нежелан ефект.
Nobody gonna take my car, I'm gonna race it to the ground, Nobody gonna beat my car, It's gonna break the speed of sound, Oooh it's a killing machine, It's got everything, Like a driving power big fat tyres, and everything

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 22 авг 2017 10:15

Имам въпрос. Машината за баланс стяга джантата по централния отвор, после ние я центроваме с болтовете. Не е ли възможно да се получи разминаване?

Потребителски аватар
Марто
Регистриран: 31 март 2008
Контакти:

Мнение от Марто » 22 авг 2017 10:19

Напълно е възможно, но съосността се осигурява от производствения процес на джантата. В крайна сметка ако си е произведена крива няма как да се оправи :)
Nobody gonna take my car, I'm gonna race it to the ground, Nobody gonna beat my car, It's gonna break the speed of sound, Oooh it's a killing machine, It's got everything, Like a driving power big fat tyres, and everything

Отговори