Гуми и джанти за Самара, Лада 110, Калина и Приора

Впечатления и препоръки, ценни съвети,
Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Re: Гуми и джанти за Самара, Лада 110, Калина и Приора

Мнение от Денис И. » 27 ное 2013 14:47

Които и да вземеш няма да сбъркаш (victory)
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2110

Мнение от curse_m » 29 апр 2014 18:06

Да понапиша нещо да има движение. :D
Така по случай асфалтирането в района поне по главния път, а останалото не е трагично си взех нови гуми че старите вече бяха пълна скръб.
Само че този път избора е продиктуван от спецификацията за Приора и с идеята повишена дупкоиздръжливост. Пиша понеже по руските форуми има доста глупости за подобни питания.
Та старите вече Nokian H 175/165/14 82H бяха заменени с нови Nokian i3 185/65/14 86T т.е. +13мм диаметър. С една дума по големи във всички посоки (hiro) Първо хващат се без да опират, но границите особено до неоригиналния калобран са много близки при завъртян волан. Това е максималния размер изобщо гуми като диаметър дето може да се сложат без проблем според мен.
Возията е една идея по-добра, по устойчива е колата в завой... че наоколо си имаме доста завои. Не е така да се каже разходка по равен прав път. (hiro) Доста се твърди из интернет че динамиката се влошава но на мен ми се струва че си е същата. Даже с маршрутния компютър замерих същото ускорение от 0-100км/ч без да влизам в максимална "ръчка". :) Но "тракторния" вид с тия балони се забелязва лесно. :lol: Все ми се струва че и разхода падна, ама не съм го мерил точно още.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 25 юни 2014 15:32

http://news.colesa.ru/news/23048.html#comment-55315" onclick="window.open(this.href);return false;

Нови правила за експлоатацията на гумите в Русия в соответствии с техрегламентом Таможенного союза.

начнем именно с глубины протектора. До сих пор у нас в правилах фигурировало лишь одно ограничение - 1,6 миллиметра для всех шин. Революционность техрегламента и поправок в правила в том, что вводится ограничение по глубине протектора для зимних шин.

Что считать изношенной покрышкой? Для летних шин показатель не изменился - 1,6 миллиметра. А вот для зимних он впервые появился - 4 миллиметра.

технический регламент вводит запрет на эксплуатацию летних шин в зимний период. Причем этот период определен тремя зимними месяцами - декабрь, январь и февраль. Запрещена в том числе эксплуатация шипованных шин в летний период. Несложно догадаться, что речь идет об июне, июле и августе.

количество шипов на погонный метр будет ограниченно 60 штуками

И петното на контакт, гледано през стъкло, при различна скорост, с различно износване на гумите. Все пак се приема условно, защото различните марки гуми имат различен картина на грайфера и различен състав на каучуковата смес. Но разликите са минимални, така че приемаме тези осреднени стойности.
tyres-foto-110614.jpg
Аквапланинг - Загуба на контакт на гумите с пътната настилка, поради образуване на воден слой между гумата и настилката. Това причинява загуба на адхезията (сцеплението) на гумите – превозното средство става нестабилно като върху ледена повърхност.

Адхезия - Сцепление на гумата с пътната настилка.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 24 сеп 2014 21:11

Кой откъде е?
untitled.png

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 06 ное 2014 11:50

;)
Прикачени файлове
1263558639_demotivators_01.jpg

Потребителски аватар
wolfram
Регистриран: 17 юни 2009
Автомобил: ВАЗ 21093

Мнение от wolfram » 14 апр 2015 20:05

Колеги някой знае ли откъде могат да се намерят лети джанти 13ки или 14ки 2-ра ръка, но да са сносни- в смисъл - от "доверени" ваши търговци? На мен ми препоръчаха едни хора в Долни Богров (или Горни, не помня точно), но там имаха само 1 вид, и то 14-ки. Та някой ако е запознат с подобни магазини, ако може да сподели.
Тодор Живков написа:Характерно за тази марка е, че може да бъде основа за стаж на млад шофьор. Дори е задължително, човек да мине през руската школа. Да види, да усети,как стоят нещата в живота. За това,че лесно няма и ежедневно трябва борба.

Потребителски аватар
tojaga
Регистриран: 23 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 21083

Мнение от tojaga » 16 апр 2015 17:17

В Продавалника, пардон OLX-a и търсиш 13 или 14 с межуболтово разтояние 4 Х 98. Ето ти една примерна обява - http://olx.bg/leti-dzhanti-14-ki-4h98-s ... -i74110226. Не виждам, защо трябва да ходиш да търси по търговци на джнати и гуми. Намираш си обявата и ходиш да ги гледаш на място, което е задължително за такви покупки.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 16 апр 2015 20:00

И преди да ги купиш, качи ги на баланс машината. Гледай за заварки

Потребителски аватар
wolfram
Регистриран: 17 юни 2009
Автомобил: ВАЗ 21093

Мнение от wolfram » 17 апр 2015 11:44

Аз затова питам по принцип, защото убий ме - нито мога да ти кажа коя джанта е заварена, нито коя е крива, нито къде точно трябва да гледам.
Тодор Живков написа:Характерно за тази марка е, че може да бъде основа за стаж на млад шофьор. Дори е задължително, човек да мине през руската школа. Да види, да усети,как стоят нещата в живота. За това,че лесно няма и ежедневно трябва борба.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 17 окт 2015 12:13

След като направиха едни от най-добрите гуми Нокиан А3 и D3, вече има изненада:

Nokian WRD4 - първата зимна гума в света с клас A за каране на дъжд! - видео
http://www.auto-press.net/a:Nokian-WRD4 ... 0%B5%D0%BE

И в сайта на НОКИАН:
https://www.nokiantyres.com/winter-tyres/nokian-wr-d4/

Понеже съм и фен на Нокиан, от дълги години това е избора на зимни гуми за колите на семейството, считам, че D4 също ще бъде зимна обувка на колите.

Отговори

Върни се в “Гуми и джанти”