Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Зимни гуми

Впечатления и препоръки, ценни съвети,
Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Re: Зимни гуми

Мнение от kiril_bulgaria » 29 сеп 2009 15:01

Видях, че един от форума на VW е обул Голфа2 преди 2 години с видинки с шипове. Много ги хвали, били най-хубавото за балканските пътища. Това било гумата за село за зимата.
Че ми стана чудно дали завода още съществува, защото на пазара никъде не съм видял тези гуми от дъллллги години и никой не ги предлага. Това намерих:
http://www.vidachim.com/
и нищо повече. Някой от гр. Вида или региона да каже нещо?

Допълнение: И ако се продават колко струват, какви размери има?

Потребителски аватар
StrEagle
Регистриран: 02 юни 2008

Мнение от StrEagle » 29 сеп 2009 15:42

Аз само от пред сменям зимни/летни, а отзад карам с всесезонни.
До сега вериги не ми се е налагало да слагам. Даже когато ходя до Боровец да карам ски.
Слагайте зимни гуми, случвало се е на познати дето няма уж да карат на сняг, понеже не искат да слагат зимни гуми, и снега ги завари на почивка извън София, или на гости в другия край на града, и после не могат да качат някой баир на път към тях...

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 29 сеп 2009 18:50

Кирил, Видахим отдавна не съществува! Това което гледаш на този сайт е опит за пускане на производство на гуми. Прави го мисля бивш директор. Похвално, че е успял човека, но комбината дето правеше кордите го няма. Ако забелязваш автомобилни гуми не правят. Няма и да почнат, първо защото да са качествени трябва качествени суровини и нови технологични машини и второ няма как да се пребори с китайската конкуренция ако не е под шапката на някоя голяма фирма. Относно тоя с гоУфа- е незнам с какви гуми е карал та хареснва видинки :) Единственото обяснение са шиповете, които отдавна са забранени. Забравете за тези гуми- и на времето си бяха боклук. Сега поне пазара е залят- евтини , скъпи, истински, среден клас, ментета. Всеки може да избира.
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 29 сеп 2009 19:32

Гриша, за Видинският завод от любопитство писах. Защото бях чел, че и него продали за 1лв с много обещания за проспериране и общо производство с Пирели. А имаше коментари, че до режат и продават за старо желязо.

А за гумите, специално зимните, съм се спрял на Nokian W. Сравнително евтини и изпитани от мен. А аз като харесам нещо, не го заменям с друго, което незная дали е по-добро. Тук съм писал защо държа на Nokian:
viewtopic.php?f=129&t=3719

Потребителски аватар
matrixablade
Регистриран: 15 април 2008
Контакти:

Мнение от matrixablade » 01 окт 2009 14:24

Kaто сме заговорили за гуми, защо да не направим един списък с гуми, от които сме доволни. Аз например миналата година си взех нови Sava Eskimo и останах изключително доволен. В големите снегове, колата беше като залепена за пътя и определено си заслужаваше всяка стотинка. Гумите на Kleber също са много подходящи, но вече и цената е различна.

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 01 окт 2009 15:22

Аз съм доволен от GoodYear UltraGrip6 и от UltraGrip5. Тия гуми не си знаят възрастта- карал съм и от двата модела на различни коли и са добри. Също и от Kleber Krisalp 3- мнооого добри. Все пак не правя кой знае какви зимни изпълнения, но съм доволен. Много хора ми хвалят (и съм съгласен, но не съм карал такива) Gislaved NordFrost3, обаче отдавна май вече не ги произвеждат. От друга страна на същата марка NordFrost5 не бил толкова добър.
Ясното е, че повечето маркови зимни са добри, въпросът е за по-народните.
За тази зима съм се насочил към някоя зимна Дебика, или каквото ми препоръчат момчетата от гумаджийницата на Стамболийски ;]

Потребителски аватар
white_shark
Регистриран: 20 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21093

Мнение от white_shark » 01 окт 2009 18:36

Аз пък да се похваля,че добрите ни съседи намушкаха на 6 места една от чисто новите гумите на Уното на нашите.Бяха на има няма месец тия гуми от магазина.Жив и здрав да е тоя комшия дето си мисли,че паркинга пред блока е частна собственост ;) Аз ще го оправя само да го усетя кой е 8-)

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 02 окт 2009 20:08

Колеги, днес си поръчах:

Гуми 205/55R16 91H NOKIAN WR G2 DOT2009 (91Н - до 210км/ч)
Вериги PEWAG BRENTA XMR70 (за всеки случай в багажника)

от Вносителя на Nokian за България.

Помежду другото, хората които не знаят технически английски, често бъркат двете словосъчетания:
ALL WEATHER - За всякакво зимно време. Това са гумите за централна и южна Европа.
ALL SEASON - Всесезонна гума

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Kromida » 02 окт 2009 23:37

А колко ти струват веригите???

Потребителски аватар
kiril_bulgaria

Мнение от kiril_bulgaria » 03 окт 2009 08:34

Още не знам, когато ги получа-ще пиша. Около 100лв с отстъпката, че купувам гуми от тях.

Отговори