Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ДИЗЕЛ, добавки за дизел. Всичко за дизела и алхимията.

Смазочни материали, охладителни и спирачни течности.
Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kiril_bulgaria » 24 авг 2015 15:16

Някой нещо да каже за този AVIO Diesel? Че го има само в София, засега.

..."Новото гориво AVIO Diesel e единственото в България с чистота на самолетно гориво. Ефектът се постига чрез специалната двойна филтрираща технология, която е заимствана от авиацията. Тя се състои от механичен филтър, който отстранява твърдите частици и абсорбиращ филтър, който редуцира водното съдържание на горивото. Копирано от #ignorepeevski"....

....""Едновременно с това новият AVIO Diesel дава изключителни резултати при почистването на двигателя, което води и до намаляване на консумацията на гориво. Двигателят се възстановява до нормалното му функциониране само с две зареждания на пълен резервоар с AVIO дизел, а с пет - се отстраняват и вътрешните отлагания в инжекторите.Копирано от #ignorepeevski"....

Дизел като самолетно гориво пуснаха от ЕКО
http://www.#ignorepeevski/biznes-komp ... 91765.html

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 24 авг 2015 15:23

Аз дизелов самолет не съм виждал :D На рекламата пък ревът на двигателя е бензинов :D
Рекламен трик според мен.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
v_gelinski
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 15 септември 2011
Контакти:

Мнение от v_gelinski » 24 авг 2015 16:01

Тогда нажмут водители стартеры И по лесам, по сопкам, по воде....

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Контакти:

Мнение от Денис И. » 24 авг 2015 16:04

Разработан в 1939—1942 годах
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Мнение от Kiril » 24 авг 2015 21:41

Ами керосина,който се използва за самолетно гориво си е по-лека фракция на дизела,но това да се използва в дизелов двигател граничи с идиотизъм.Едно че е по-скъп,второ че отделя значително повече топлина и има много случаи на хора,които са се опарили от употребата на чист керосин в дизелови двигатели,буквално успява да стопи буталата в движение,та цялата работа със самолетното гориво е рекламен трик и то доста глупав от гледна точка на хората с поне малко техническа грамотнос.Самолетно гориво може да се използва като добавка през зимата и за увеличение на мощността,но с оглед на това че няма почти никакви смазващи свойства,за разлика от нафтата,не е добра идея да се предозира с него.

Потребителски аватар
vanko
Регистриран: 15 март 2008
Контакти:

Мнение от vanko » 28 авг 2015 01:33

Никой не твърди, че има авио гориво в нафтата. Твърдят просто, че нафтата им е пречистена както се пречиства авио горивото. Останалите описани ефекти се получават чрез добавка към нафтата-описано си е на брошурката, но ми е в колата и не мога да цитирам точно.
Аз лично съм решил да я тествам и зареждам само от нея, пък да видим. До момента забелязвам, че двигателя работи по-тихо и меко, не пуши, единствено при форсиране изпушва леко и това е. Наблюдавам и колегите от др. форуми какво дискутират и те също споделят само за това изпушване. С нафта на Лукоил си пушеше постоянно, на ОМВ също, но с нея колата върви мн добре, за разлика от Лукоил. Става дума за Ауди 1.9тди, AVF мотор. Продължавам тестовете до 6 пълни резервоара :)

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Контакти:

Мнение от Денис И. » 28 авг 2015 10:27

А тия които по принцип не пушат? :)
Тествай го и после сподели информацията тук. Аз мисля да тествам една друга добавка, SUPROTEC. Като я взема и тествам ще напиша резултатите.

Отговори

Върни се в “Горива, смазочни материали, течности и химия”