Маслени филтри за Лада 110, Калина и Приора

Смазочни материали, охладителни и спирачни течности.
Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Регистриран: 21 март 2008

Маслени филтри за Лада 110, Калина и Приора

Мнение от kiril_bulgaria » 02 ное 2008 07:22

ВСИЧКО по ТЕМАТА Маслени филтри ТУК и САМО ТУК!

Когато говорим за масла, не може да не споменем и маслените филтри.Те са един основен компонент в маслената система. Какъв е смисъла на хубаво масло в комбинация с гаражен филтър?

НЕ ВСИЧКИ ФИЛТРИ СА ЕДНАКВИ! Отличават се по:
-площ на филтриращият елемент
-качество и равномерност на гофриращият елемент
-филтриращата хартия колко микрона задържа
-брой на клапаните в него и на налягането при което действат
а)обратен клапан (удържащ маслото във филтъра)
б)пропускащ клапан (при забит филтър кога отваря?)

Масленият филтър се сменя при всяка смяна на маслото. Също така,надявам се, че Ви е направило впечатление при някой от синтетичните масла с дълъг срок на експлоатация 20-30.000 км се препоръчва междинна смяна на масленият филтър.
От мойта практика, позовавайки се на тези параметри препоръчвам PURFLUX, Bosch и Champion , ако не е указан филтър от завода производител на двигателя.
За по-нагледно погледнете сутрин кога Ви изгасва лампичката на налягане на маслото. И само не си мислете, че това е старост на двигателя. Секунда по секунда всяка сутрин сухо триене...

Както и една експертиза на маслени филтри за Лада, но по принцип това е какъв продукт произвеждат компаниите:

http://www.zr.ru/article/print/id/47280" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.zr.ru/articles/51567" onclick="window.open(this.href);return false;

За завършек на писанията ми запомнете:
НЕ ВСИЧКИ ФИЛТРИ СА ЕДНАКВИ!!!!
Последна промяна от kiril_bulgaria на 03 ное 2008 10:26, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Регистриран: 21 март 2008

Re: Маслени филтри за Лада 110, Калина и Приора

Мнение от kiril_bulgaria » 02 ное 2008 07:27

А тук да Ви пастирам отговора и мнението на колегата Der Grosse от Пежо клуб на мойте писания:

Значи относно масления филтър - аз си купих Purflux за мойта от СФА на бул. България в София, струваше 7,35 лв. производство на Purflux - France с емблема на Пежо на него, абе оригинален с една дума! Разликата между стария ми филтър (Purolator USA) и този беше видима - новия имаше някакъв клапан вътре (на стария такъв липсваше, а уж е за същата кола Пежо 106 Rallye S2), на новия филтърния елемент не само беше гофриран, но и нагънат на зиг-заг по вертикала (ето тук може да видите за какво говоря http://www.heed-auto.com/Filter.htm" onclick="window.open(this.href);return false;), вътрешната страна на фитъра също изглеждаше доста по-добре, много добре полирана, все едно е никелиран отвътре, направо огледално!

... та си мисля, че колегата е прав - не всички филтри са еднакви
Като първи избор за Лада, препоръчвам Purflux, след като и много производители на автомобили са го сложили в допусковият лист за автомобила си.

А аз към неговото мнение ще добавя и сайта на Purfulx:
http://www.sogefifilterdivision.com/cat ... FX&lang=GB" onclick="window.open(this.href);return false;

За завършек на писанията ми запомнете:
НЕ ВСИЧКИ ФИЛТРИ СА ЕДНАКВИ!!!!

Съвета е мой, избора Ваш
Последна промяна от kiril_bulgaria на 23 фев 2010 17:11, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
jujoracing
Регистриран: 16 февруари 2008

Мнение от jujoracing » 05 апр 2009 19:07

А някакъв DOT имат ли маслените филтри?

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 05 апр 2009 21:54

Ами дали филтъра има предпазен клапан и/или обратен клапан, площ на филтриращия елемент и прочие- това зависи от конструкцията на двигателя и на мазилната му система - явно са му били продали какъвто имат. За пежо и ситроен винаги оригинален! За Лада също има и маркови. Наистина филтрите също имат значение- гледайте какво Ви продават :)
п.п. Нагъването на зиг- заг е за да се увеличи филтриращата площ от хартия при малък корпус на самия филтър! вътре никел няма- обикновена ламарина е. Най- важно е качеството на самата хартия- няма как да се сравни на око; наличието и изработката на клапани- познава се лесно при каране дали държи обратния, предпазния по-добре никога да не сработва :) /
Последна промяна от BaiLamarin на 10 дек 2009 10:29, променено общо 1 път.
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
curse_m
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21104

Мнение от curse_m » 06 апр 2009 13:06

Аз лично ползвам филтър Champion C230, както на Самарата, на която вече са минали 6-7 такива, така вече и на 10-ката. (hiro)
Lada Vesta SW Cross, Lada Kalina 2 универсал, Lada 21104

Потребителски аватар
jujoracing

Мнение от jujoracing » 09 дек 2009 22:35

И аз съм с CHAMPION C230. (victory)

A.Stoyanov

Мнение от A.Stoyanov » 12 дек 2009 13:27

Не бъдете много сигурни,че не са еднакви ;)

Потребителски аватар
Milen Petkov
Кола на публиката 2009
Регистриран: 03 май 2008

Мнение от Milen Petkov » 20 дек 2009 17:57

За качествен филтър един много добър избор е TOPRAN на HANS PRIES . Кат. номер е : 107 694 ... http://www.gopartnershop.de/skizzen/00396.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ... . Има клапан за постоянно налягане , лесен е за монтаж-демонтаж и като цена не е скъп - 6.32 лв. цена на дребно . На VW group го монтират на мотори с кодове : ADX AEA AEE AER AEV AEX AFH AHS AJV AKV ALL ANX APQ AKV ALL ANX APQ ... тоест щом те могат , няма проблем да го слагаме и на нашите СОЦ машини . Ето и номер по BOSCH 0451103294 и снимка : ... http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:8pSg ... c/FX11.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ... .

Потребителски аватар
jujoracing

Мнение от jujoracing » 20 дек 2009 18:43

Следващият ми филтър ще е БОШ.

Потребителски аватар
curse_m
Член на Лада Клуб България
Автомобил: ВАЗ 21104

Мнение от curse_m » 21 дек 2009 16:27

Малко полезна информация за маслените филтри:
Автобрак - некачествени маслени филтри, тест." onclick="window.open(this.href);return false;

п.п. Вече съм с филтър Bosch P3274 и проблемите с гасненето на лампата на маслото след дълъг престой ги няма. :D
Lada Vesta SW Cross, Lada Kalina 2 универсал, Lada 21104

Отговори

Върни се в “Горива, смазочни материали, течности и химия”