Избор на масло

Смазочни материали, охладителни и спирачни течности.
Потребителски аватар
taralion
Регистриран: 17 април 2008

Re: Избор на масло

Мнение от taralion » 04 юли 2011 00:19

Онзи ден взех на промоция "Gulf super plus" 15W40 4 л. за 29.99 лв. Някакви отзиви за него имате ли?

Потребителски аватар
Лада-2104
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от Лада-2104 » 04 юли 2011 00:30

Всяко нещо което е на промоция нестава за употреба. А пък ако го използваш оставаш пишман.
Давам пример: боядисвах си квартирката и взех евтина боя на промоция за 3.60 слонова кост. Ефекта е дори и с 2 ръце неможа да покрия кафявата боя от долу.

Смятай твоето масло колко ще маже. Да беше взел на ПРИСТА като мен. Поне се знае от каде е :)

Потребителски аватар
taralion
Регистриран: 17 април 2008

Мнение от taralion » 04 юли 2011 00:36

С такова карах до сега, обаче не видях добри отзиви за него. Реших да сипя нещо вносно - уж.

Потребителски аватар
fenomena6909
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 март 2011
Автомобил: ВАЗ 21011
Контакти:

Мнение от fenomena6909 » 04 юли 2011 17:34

Здравейте! Аз моята кола я карам с Esso и съм много доволен! Честно обаче не си спомням за колко го взех ама сяхаш не помня да беше евтино. Някой има ли наблюдения над тази марка? :cheers:

Потребителски аватар
rado_80
Регистриран: 07 януари 2010
Автомобил: ВАЗ 2106

Мнение от rado_80 » 06 юли 2011 14:28

Esso бях взел преди доста години, но ладичката нещо не го хареса... До толкова не го хареса, че започна да бълва огромни пушеци през ауспуха и дори да хвърля масло оттам, работеше страшно неравномерно, прекъсваше и въобще беше някакъв ужас... Нямам идея дали маслото е било фалшиво или не, но след като го смених всичко се оправи и двигателя заработи отново както трябва... В момента колата е с 15W40, но марката не си спомням каква беше понеже го взимам от фирмата в която работя, а маслото се внася от Австрия мисля и го продаваме за трактори... Иначе преди месец сложих на Сценик - а ELF пълна синтетика и след близо 1000 изминати километра мога да кажа, че маслото си е перфектно! Но е перфектно за Рено, за Ладата ще е друга история... :D

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 06 юли 2011 16:30

Обърни елфа на обратно. Прочети страна на произход. Ако не е Франция- няма как да е, ако си го купил тука, не сипвай повече. :) Относно минералното за трактори. Едва ли е австрийско, но ако е директен внос за Лада е чудно. Сипвам такова 10W40 Клаас на едно клио- гарантирано истинско. Нищо особено, но не и румънско менте. Като въпросния елф. Ако си обичаш колата намери наистина френско масло. :)
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
rado_80

Мнение от rado_80 » 06 юли 2011 16:46

Честно казано нямам идея наистина каква му беше марката на маслото и точно откъде го носят, понеже имаме договор с ОМВ и още две петролни фирми за доставка на масла. Тези масла ги слагаме на тракторите, които продаваме, а ладата ги харесва... :) А проблемите които описах с масло бяха не с ELF, а с ESSO... Може би се обърка понеже споменах, че ЕЛФ слагам на Сценик - а си... А на Ладата ще започна да слагам по-марково масло, когато някой ден се захвана с мотора и му сменя гарнитурите и двата семеринга на коляновия вал, че от няколко места изпуска по малко масло и от време на време му доливам... Знам със сигурност, че не го гори, а само го губи по малко...
Последна промяна от Денис И. на 11 юли 2011 20:30, променено общо 1 път.
Причина: 1.6. Цитирането на предходното мнение е забранено. При цитиране, изрязвайте частта, която не е важна и оставете само това, на което искате да наблегнете. Влагането на няколко цитата един в друг е забранено. Всички тези правила са с цел прегледност и улесн

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 06 юли 2011 17:13

Не - не съм. Ессото е тюркиш- Елфа румъниечи. За мене и двете са... А френските им варианти естествено, че са добри. Ако маслото за което говориш се влага в гаранционни селскостопански машини не може да е боклук. Защото натоварването при тях е голямо, ремонтите скъпи. Но си е минерално. Проблема на нашия пазар е, че на днешно време много малко масла са това което пише на кутията. Дъфкали сме тая тема. Който се е ориентирал взема от правилните места. Все пак и сервизите деца имат. макар, че ладите повече към Надин отиват след срещата с незнайните лубриканти... :)
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
rado_80

Мнение от rado_80 » 06 юли 2011 18:17

Това "Надин" не знам какво е, но предполагам е т. нар. място "Вечните ловни полета" или перифразирано "Идеалните асфалтови пътища, качествени части и масла..." за Ладите :D Относно Есо и Елф, а и която и да е друга марка масло съм съгласен, че щом не е направено от съответния производител по оригиналните формули няма как да е качествено масло... А то на Лада не й трябва кой знае колко - просто добро оригинално масло, а дали ще е полусинтетика или минерално е въпрос на избор...

Потребителски аватар
Cvetomir
Регистриран: 25 ноември 2009

Мнение от Cvetomir » 21 юли 2011 16:01

Днес смених с PLATIN GTS SAE 15W-40 - http://oils.euro07.bg/igat/motorni-masl ... 5w-40.html" onclick="window.open(this.href);return false; . Карали ли сте с такова масло и ако да, какви са отзивите ви? : )

Отговори

Върни се в “Горива, смазочни материали, течности и химия”