Масло за ск.кутия и диференциал

Смазочни материали, охладителни и спирачни течности.
Потребителски аватар
lp_devil_1500s
Регистриран: 16 април 2008

Масло за ск.кутия и диференциал

Мнение от lp_devil_1500s » 11 фев 2009 15:15

Здравейте.Маслото за скоростите и диференциала еднакво ли е?И колко литра ще е необходимо за кутията и диф-а?
Някакви препоръки откъм масло? :roll: :arrow:

Потребителски аватар
butaloto.
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Re: Масло за ск.кутия и диференциал

Мнение от butaloto. » 11 фев 2009 15:43

Motul 75W-90 - полусинтетика! Около 20 лв. е цената за литър.
Ск. кутия събира 1,35 литра, диференциала пък при мен събра към 1,4 литра по спомен.
Още инфо Двигателни и трансмисионни масла за Лада 110,Калинa и Приора" onclick="window.open(this.href);return false;
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
white_shark
Регистриран: 20 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21093

Мнение от white_shark » 11 фев 2009 17:17

Ако не разполагаш с много средства и с най-обикновено EР 90 на Приста можеш да я караш-6лв./литър някъде..Ладовите диференциали и кутии са доста по-здрави и непретенциозни от на моята,а аз си карам с такова и няма проблем :) Следиш си нивото да е в норма и сменяш навреме и така.Повече внимание и средства според мен трябва да се отделят за моторно масло ;)

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 12 фев 2009 02:50

Ти па, полусинтетика. Няма да я кара до милион, я. ЕР 90 и си щастлив.

ПС Не моето дете, Кутиите и диференциалите на сток-Класиката са толкова здрави, щото просто няма с какво да ги счупи.

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 12 фев 2009 11:00

Защо му препоръчвате едносезонно??? Не съм съгласен, че ладата обича всичко, но всеки сам си знае! Зависи колко пари ти се дават. Синтетика- не е нужна. 80W90- обикновенно минерално, стига да не е менте, за диференциала трябва да е GL-5, за да смазва добре. Три литра ти стигат, няма да спестиш много от масло. Ремонтите са по- скъпи. Аз съм си сипал мотул с молибден от 20 лв. литъра, разбира се има и по-евтини варианти. Въпрос на това колко изкаш да ти живеят тези агрегати... Тази тема не я ли дъфкахме вече?!
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
butaloto.
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 12 фев 2009 17:13

Тодор Живков написа:................
Ами то затова общоприетото мнение, че ладите са кошници произлиза именно от факта, че се карат с Негрол, ТАД17 и М10Д... Пък после, ако излезе някоя кукла по обявите за 1500лв. продавача го обявяват за луд. Ами лади за по 500лв. има бол!
П.П. Абе другарю Живков, такава слънчева Лада взе, а пък я съсипа. :D :P Върви ли поне?
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 13 фев 2009 00:19

Защо му препоръчвам тая пумия ли? Щото не му е необходимо нищо друго и той си го знае. :idea:

А, съсипвал съм бил. Много важно. Не върви хич. Едва отлепя от светофарите, особено при дъжд...

Потребителски аватар
curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21104

Мнение от curse_m » 06 апр 2009 20:48

А някой сети ли се да погледне тук: http://www.lada-auto.ru/cgi-bin/car_man ... delid=4935" onclick="window.open(this.href);return false;
Lada Vesta SW Cross, Lada Kalina 2 универсал, Lada 21104

Потребителски аватар
Лада-2104
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от Лада-2104 » 01 сеп 2012 20:46

Ъъъ ... ?!

Искам да сменя маслото на кутията и дифа на класиката. От написаното на БайЛамарин разбрах че трябва да е 80W90 за скоростите и GL-5 за дифа. Също така се казва за марката Мотул. Аз съм сипал в мотора такова 70 лева мисля с филктара излезе и разликата от М10Д се усети като как изгрява слънце след проливен дъжд :lol: .
Разбрах също: дифа побира 1,300 гр. а скоростите литър. Така ли е ?

Последно Мотул ли да взема и за двете ? Парите не са проблем в случая !

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 01 сеп 2012 23:31

Не ми перефразирай думите! GL-5 е задължително за хипоидни предавки- тоест за дифа. За СК може и GL-4, може и 75/90 полу или пълна синтетика./може и 75/140 ама няма да ти допадне цената/. Казах ти с какво съм карал моята. Дори за СК ти препоръчвам да не слагаш съвременно течливо масло- не е подходящо. По- добре истинско минерално, за да няма сухо мазане, а и да обира грубата изработка. Мога да ти изредя и др. марки, но аман от безплатна реклама. :cheers:
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Отговори

Върни се в “Горива, смазочни материали, течности и химия”