Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Какво МАСЛО да налея?(и други сведения по темата)

Смазочни материали, охладителни и спирачни течности.
Ясен
Регистриран: 09 март 2008

Re: Какво МАСЛО да налея?(и други сведения по темата)

Мнение от Ясен » 14 сеп 2008 10:39

На диференциалите нищо им няма, писах вече. И луфт нямат, и шум, и греене, и стружки по пробката. При това положение, няма кой да ги отваря да им гледа циментацията.

GL5 не е повече от GL4, а се отнася за друго, мързи ме да търся какво. Това, че маслото е GL5, не значи че покрива и GL4 - тези буквички в сертификата се придобиват отделно.

Конкретно в Нива, по ръководството, на едните места трябваше да е GL5, а на другите - GL4, ама аз нали не ми се помни, намерих на последния ред едно, дето може да се слага навсякъде. То пък да се окаже, че го продава дистрибутора на Приста (нали сега са част от Texaco) и така.

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 16 сеп 2008 14:39

Не помниш Ясене, но GL-5 покрива изискванията за хипоидни предавки... За това имаш разлика в инструкциите- в СК може и GL-4. А за търсенето- има една хубава книга за маслата... Няма какво да измисляме! То ако има стружки, каквото и да сипеш вече само ще забавиш смърта на съответния агрегат... :D
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Ясен

Мнение от Ясен » 16 сеп 2008 20:20

То всичко е забавяне на смъртта на агрегата. Въпросът е, на кой етап и с колко.

Jigata

Мнение от Jigata » 17 сеп 2008 12:18

Аз взех Нигрол за диференциала и скоростите. Препоръчаха ми го... :roll:

Ясен

Мнение от Ясен » 17 сеп 2008 14:51

Нигрол е название за едновремешни трансмисионни масла. Отдавна не се произвеждат масла от този клас, те по същество са леко пречистен мазут. Кой ти го препоръча?

Jigata

Мнение от Jigata » 18 сеп 2008 10:08

Да, такова си е, черно, руско... Всмисъл не е някой наливен мазут, в бутилки си е с марка и етикет... Слагал съм на УАЗ-ката от него и беше добре. Препоръчали са ми до не един или двама механици... Абе не знам, ще се види като го сложа, ако трябва после ще го сипваме на прасетата в гората! :lol:

Потребителски аватар
Марто
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 31 март 2008
Контакти:

Мнение от Марто » 19 сеп 2008 20:39

http://kanex.bg/shop/avtochasti/p/masla ... C/1L&ln=bg" onclick="window.open(this.href);return false;

А ясен от класове масло не отбира нищо ако някой още не е разбрал.
Nobody gonna take my car, I'm gonna race it to the ground, Nobody gonna beat my car, It's gonna break the speed of sound, Oooh it's a killing machine, It's got everything, Like a driving power big fat tyres, and everything

Потребителски аватар
MOTOMX
Регистриран: 09 май 2008

Мнение от MOTOMX » 22 окт 2008 00:16

И в крайна сметка какво стана .. :?: Гледам обсъждате само масла за диференциал .. значи поне за скоростната кутия е такова като написаното .. :)

Потребителски аватар
kraz
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от kraz » 09 ное 2008 22:37

Някой ако иска да го преведе

GL-1Цилиндрические, червячные и спирально-конические зубчатые передачи в условиях низких скоростей и нагрузок. Минеральные масла без присадок или с антиокислительными и противопенными присадками без противозадирных компонентов.

GL-2Червячные передачи, работающие в условиях GL-1, но с более высокими требованиями к антифрикционным свойствам. Могут содержать антифрикционный компонент.

GL-3Обычные трансмиссии со спирально-коническими шестернями, работающие в умеренно жестких условиях по скоростям и нагрузкам. Обладают лучшими противоизносными свойствами, чем GL-2.

GL-4Автомобильные трансмиссии с гипоидной передачей, работающие в условиях больших скоростей при малых крутящих моментах и малых скоростей при высоких крутящих моментах. Обязательно наличие высокоэффективных противозадирных присадок.

GL-5Автомобильные гипоидные передачи, работающие в условиях больших скоростей и малых крутящих моментов, при действии ударных нагрузок на зубья шестерен и высоких скоростях скольжения. Должны иметь большое количество серофосфорсодержащей противозадирной присадки.

GL-6Автомобильные гипоидные передачи с повышенным вертикальным смещением осей шестерен, т.е. работающие при повышенных скоростях, ударных нагрузках и высоких крутящих моментах. Имеют большее количество серофосфорсодержащей противозадирной присадки, чем масла GL-5.

Отговори

Върни се в “Горива, смазочни материали, течности и химия”