Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Събор 2013

curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2110

Re: Събор 2013

Мнение от curse_m » 04 юни 2013 14:55

По темата мога да кажа само че в днешно време е смешно да се правят сравнения Лада Жигула, Москвич, Трабант, Вартбург, соц. Фиат и т.н. понеже всичките тия са в историята отдавна. Така да се каже в музея на времето. Споровете са тотално безпочвени. Даже това че седмичната Лада среща в София е пред НМИ може би е най удачен вариант. :lol:
Е, от тия всичките реално съществуваща е само Лада към днешна дата. А най жалкото е че Лада събора е една ретро сбирка която мен не ме вълнува особено, още повече разни пилени тунинг жигули. :) Още по жалко е че дори не е и Нива не карбуратор сбирка, пак щеше да е някакъв прогрес напред. (hiro) Уви, най пресните научнофантастични мечти за които четем е как сдухано 12г. Ауди на 400-500000км харчи 3/100 нафта, добре че не беше съпроводено от хвалебствия колко по добро е от Жигула. (hiro) Също и супер очакванията щом като нова Лада струва 15 бона да е танк, да е неунищожима въпреки усилията, да е като Майбах също в тая цена и малките евтини проблеми да се оревава света за тях, а в същото време 3-4+ пъти по скъпи коли като имат повтаряеми и по скъпи проблеми да се казва - ама то дупките, ама то горивата и да мислим да я продадем по лесно после. (hiro)
(victory)

Потребителски аватар
ceco
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от ceco » 04 юни 2013 16:40

И аз като бако , влизам да видя какво става с организацията по събора ви ... и чета и гледам е така " :shock: "

На всички , които са изразили някакво негативно отношение към нашата сбирка (почувствах се като част от общото), преди всичко трябва да опознаят хората и тогава да дават оценки . Съборите ни са като някаква молекула от няколко атома... едни са се събрали заради масата , други заради ретро москвичите , трети заради техническите разработки... но това което ни обединява е че се познаваме! Всеки познава Миро и повечето си се засмяхме шеговито , виждайки маскирането на ладата с контейнера... та тези които го правеха са негови приятели, шегуваха се. С вас не се ли шегуват по един или друг начин? Имате приятели , нали ? Гаранция Миро ги е напсувал после , но това не му е помрачило ни най-малко настроението през събора. Със синята габровска 2106 някой нещо да е направил ?

Бих ви запитал и защо ви е една обща, масова сбирка ? Сещам се само за негативни неща... Обща , но не толкова масова , с да речем общо 50автомобила , е съвсем друга работа...

И накрая по предъвканото около 10 пъти предложение за "общ" събор - Против. Причина: несъвместими сме .

П.П. И сега да продължа с търсенето на информация за събора Ви... не че ще идвам , но уважавам марката и част от собствениците й, а провеждането на качествения събор е атестат към това колко "живот" има в дадения "клуб" . Аз искам да има живот , но съм просто страничен надблюдател , който няма какво да направи (освен да довърши ладата (на Радо) в гаража си :lol: ) .

Потребителски аватар
white_shark
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 20 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21093

Мнение от white_shark » 04 юни 2013 17:19

ceco написа:
И накрая по предъвканото около 10 пъти предложение за "общ" събор - Против. Причина: несъвместими сме .
.
Брей как сме се събирали толкова години наред заедно и не сме се избили и т.н...много интересно.
Аргументирай се конкретно кое е несъвместимото.Щот за момента от наша страна освен инат и повтаряне на "не става" друго не виждам.Хората заявяват желание и приятелско отношение.Сещам се и за доста хора от нашите,които биха приветствали такова мероприятие.Сам казваш,че на събор идвали хора с различни интереси и няма проблем да са на едно място,ама ако са лададжии нямало да се получи.Не схващам логиката.
Другото,което ми прави впечатление е,че хората които не са участвали в Хасково,Копривщица,Троян,Обзор и т.н. са тия дето се запъват най-много.Много интересен факт как човек дето не е идвал е преценил и решил,че не става,че и го заявява най-отговорно.Мен ми е много ясно кой и кога се изказа неподготвен за Москвичите,но отдавна тоя човек го няма и не заема никакъв т.нар. ръководен пост тук.Тогава проблемът беше сходен със сегашния - един човек се изказа от името на цялата Лада общност и забърка кашата.По-интересно обаче е,че хора,които по това време нито Москвичи са имали,нито са идвали по съборите да не говорим,че и не го познават тоя човек изхождат от хвърлените му думи в пространството тогава,които са чули от трети лица и го играят най-обидени...направо смешно.
И в крайна сметка никой не говори за сливане на националните съборите в един,а в организиране на една съвсем друга среща.Пък била тя и по-скромна.Количество не ни е цел.Аз за негативи се сещам единствено ако дойдат правокаторите,които се знаят и започнат редовните си подмятания...ама ме съмнява,че ще им стиска.Другото е само положителни емоции,обмяна на опит,обогатяване на техническите знания,нови приятелства.Ако това смяташ,че не струва нищо няма смисъл да продължаваме дискусията 8-)

Потребителски аватар
ceco
Контакти:

Мнение от ceco » 04 юни 2013 21:35

Честно да ти кажа , не ми се аргументира за нищо , не съм фактор , че да съм длъжен ;) . А и ти не си вникнал качествено в "общ" . Това което описваш за възможно (на базата на историческите справки) е това за което аз пиша ,че е "друга работа" - събор на собственици с лади и москвичи , различен от националния събор на дадената марка , където посещаемостта е ... сериозна (да кажем) .

Всъщност защо е нужно да се поставя този въпрос "обща сбирка" , ами който има желание за такова нещо , избира дата , място и ... се събирате ентусиастите с москвичи , лади , шкоди , волги... и каквото има още в движение. После преброявате "пилците" , и след 2-3години , ще привличате все повече ентусиасти за такъв род събирания , стига да сте постоянни . Аз се самоизключвам , 'щото ми стига един събор , като вид ;) .

П.П. Пожелавам много нови и приятни запознаства на предстоящия Лада събор на всички участници! Аз се изчерпах по темата... ;)

Потребителски аватар
Очката
Регистриран: 15 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от Очката » 04 юни 2013 22:13

По принцип вместо да се използва думата общ, да бъде заменено със СОЦ Събор, или Събор на любителите на Социалистически автомобили.

Потребителски аватар
white_shark

Мнение от white_shark » 05 юни 2013 00:00

Аргументация Цецо не си длъжен на никого да даваш.Просто очаквах,че ще обясниш и защитиш думите "несъвместими са" с някакви логични доводи.То си е за тебе това не за мене щото така казано само ми звучи като "еми тъй" за мен няма тежест.Недей си прави труда да ми отговаряш.И аз смятам,че сме приключили с тоя въпрос.

Оставете тоя събор настрана,защото избягахме от темата.Това ще се решава след време къде,кога и какво.
Въпросът на когото не виждам отговор в момента е защо е било такова просташко отношението към хората дошли с най-добри чувства да уважат събитието и участниците? Почвам да си мисля,че и тука няма кой да даде логично обяснение на това поведение и затова пак ще се увърта и ще се приказват празни работи.

Потребителски аватар
Nelly
Дама
Контакти:

Мнение от Nelly » 05 юни 2013 22:27

Уф, аз от добри чувства взех, че разбуних духовете. Явно някои неща няма да се оправят!

Край, повече няма да повдигам въпроса за нещо общо!

Само искам да поясня на ceco, защо го предложих. Ами и моята първа кола на която се качих да шофирам беше москвич! Защото имам някакви чувства към марката за това предложих, но ей тъй ми дойде да питам и за двутактовите... Аз пък искам да попитам - А ЗАЩО НЕ? Какво пречи да се организира един СОЦ събор (Очка, благодаря че помогна с конкретно наименование :cheers: ) Кое точно прави нещата несъвместими? Съмнявам се да са автомобилите. Спрете се с тези дразги от "време оно" - еййййййй, заровете я тази томахавка и дайте да се съберем с пресни сили и повече усмивки и да се опознаем повече. Аз на общ събор не съм била, но пък е имало на наши доста хора от Москвич клуб и пак казвам - много готини бяха, много весело си изкарахме, много искам пак да се съберем. Жалко, че не ги помня поименно, но ако ги видя ще ги позная (надявам се те да ме помнят) - говоря за една вечер на Карандила 2010-та :cheers:
white_shark написа: Въпросът на когото не виждам отговор в момента е защо е било такова просташко отношението към хората дошли с най-добри чувства да уважат събитието и участниците? Почвам да си мисля,че и тука няма кой да даде логично обяснение на това поведение и затова пак ще се увърта и ще се приказват празни работи.
Младежа обясни защо - било е "приятелско" отношение - шегичка. И понеже ги имам 3-ма дърльовци, които уж все се шегуват по между си - та си обяснявам и другото.

white_shark,
съжалявам наистина, че повдигнах въпроса и така се стигна до тук! :cheers:
Владимир, Станимир, Любомир и Красимир Преди имах 4 теории как се гледат деца, сега имам 4 деца и нито една теория как да ги гледам!!!

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 05 юни 2013 23:02

Пас...
Последна промяна от Frysco на 12 юни 2013 00:19, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
white_shark

Мнение от white_shark » 05 юни 2013 23:55

,,,,,,,,,,,,,
Последна промяна от white_shark на 07 юни 2013 12:28, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 06 юни 2013 01:45

И аз така....
Последна промяна от Frysco на 12 юни 2013 00:20, променено общо 1 път.

Заключена