Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Lada Vesta SW Cross - мнения и отзиви

Ремонти и обслужване
Веста • Приора • Калина • Гранта • Ларгус • XRay • Концептуални модели
Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 04 юли 2018 16:49

Ми то може и нищо да не сложиш и пак няма да гние. Предпочитам гниещо, но добро гърне, важното е да не ми надува главата, а как изглежда, майната му...

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 04 юли 2018 17:45

Viper написа:
03 юли 2018 12:21
Аз мнение нямам, аз имам здрави гърнета,
ти имаш мнение, че да ръждясат гърнетата е нормално, за мен това е посредствено.
Днес си продадох и другия мерцедес, и той замина на много много километри с оригиналните гърнета...
Говори си, не ми пречиш :whistle: ! А между другото, има ли изобщо автомобил, който си продал и той не е бил с оригиналните гърнета ;)?

Симеон Петров
Регистриран: 26 юли 2018
Автомобил: Опел Астра

Мнение от Симеон Петров » 26 юли 2018 14:05

Здравейте, какви са впечатленията от ВЕСТА СВ КРОСС. Имам въпрос и към представителя на НАР, има ли ги налични, по отношение на дефектите, за които се разказва във видеата , втулки на стабилизиращата щанга, версия на роботизираната кутия. Мултимедята с андроид ли е или е тази, която се монтира на караните в Русия коли. А и дали правите при вас чип тунинг, или ъпдейт на софтуера на блока за управление на двигателя, защото отзивите за двигателя са, че е малко тромав, но след чипиране, което променя някои настройки и прочие, колата оживявала. Съжалявам, учил съм се на жигула, карал съм и москвич, гони ме носталгия към руското, а тази кола ми харесва доста. За жалост вв Пловдив се разминавах няколко пъти с една, а до Хасково, незнам кога ще отскоча за да ги видя. Просто публикувате във форума повече информация и по-на често.

xm_net

Мнение от xm_net » 27 юли 2018 09:46

Колега, ако очакваш от вносителя да ти отговори тук, значи ще трябва да почакаш доста. Те са доста по-активни в страницата си във FB, така че там имаш доста по-голям шанс ако си зададеш въпросите. Пък и в сайта им си има телефон за контакт, звънни и питай - ще стане най-бързо и лесно!

Симеон Петров

Мнение от Симеон Петров » 27 юли 2018 09:59

Колега, аз ще ходя на място да я гледам. Просто в други автофоруми се включват много активно и служители на фирмата вносител и свеждат доста полезна информация и печелят клиенти и правят продажби. Тук говорим за марка, която до преди около 15 години все още се срещаше често по улиците ни. Сега, като изключим Лада НИВА, се виждат все по-рядко. Да не говорим за новото им производство Калина, Гранта и моделът преди Калина. В Пловдив съм засичал една или 2 лади таксита, 1 Веста седан и една или две Калина. А към момента ВЕСТА е най-евтината кола на пазара с тези екстри, с които се продава, при това с ДДС в цената. Малко по-голяма активност по форумите на служители на НАР би събудило интерес към продукта им, защото сред повечето от нас, които са имали и карали съветски и руски коли, те не се славят с качество и комфорт, но сега изглежда нещата се променят:) :D

xm_net

Мнение от xm_net » 27 юли 2018 11:21

Напълно съм съгласен с теб, само че това не променя факта, че вносителят не е особено активен в този форум. От друга страна, като човек, имал възможност в рамките на малко повече от година да контактува с вносителя доста често, мога да кажа, че ако не попаднеш на правилния човек, можеш да получиш доста противоречива информация. Дори и на сайта им можеш да срещнеш "бисери", като например, че кормилното управление на Веста-та е тип "хидравлика със зъбна рейка", а на Веста Крос "шесторна рейка"... ;)! И двата модела са със зъбна рейка принципно, само че усилвателят е електрически, не хидравличен, а терминът "шесторна рейка" най-вероятно е произлязъл от "коректния" превод на руското "шестерня" т. е. зъбно колело. Та мисълта ми е, да си имаш едно наум, като събираш информация от извора. Иначе с чип тунинг НАР не се занимават, това мога да ти кажа със сигурност (поне не и в момента), навигацията не е Android-ска, а втулките на стабилизиращата щанга май вече са полиуретанови и не скърцат. Това последното обаче ще мога да ти кажа със сигурност, като стегне студа :D! На Веста-та ми бяха гумени и се "обаждаха" в студено време, като мина през легнал полицай да кажем, но тя беше от първите, а сега за Веста Крос-а още нямам впечатления. Моторът си иска още коне, няма спор, но става! Определено Крос-ът е по-тежък и леко по-тромав със същия 1,6-литров двигател, като на седана, но усещането е доста по-различно в положителна посока и лично на мен Веста Крос ми допада повече.

Симеон Петров

Мнение от Симеон Петров » 27 юли 2018 12:14

Аз карам Астра комби 1.6 16V. Вече е на 21години. Аз я търкалям 11години. Като цяло съм доволен, а и конете са почти същите, Вестата е даже с по-добро ускорение. Как е като комфорт и возия? За втулките, разбрах от братушките, че са полиуретанови вече. Робота е с нови настройки и е доста по-отзивчив и са му сложили пълзящ режим. Съединителят му също е нов. Проблема е решен. Само едно се чудя и недоумявам, смяна на ангренажен ремък на 90 000 км!!! На опела го скъсах на около 60 000км а карам с хубави ремъци. Просто си стареят. Ако ги минеш за около 2 години ОК, но ако ги минеш за 3-4 години късаш го. Как е с поддръжката, части има ли? Каза, че си имал Веста. А чипирането според руснаците, гаранционно не могат да го хванат, че е извършено, а двигателчето става доста по-бодро. Основно се променяла реакцията на електронния дросел при натискане на педала.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 27 юли 2018 12:18

90 000 км даже е презапасяване. На Приора въобще го дават на 200 000 км да се сменя. Това идва от конструкцията. Самите зъби са назъбени и почти няма усилие, което да ти разтегля ремъка. Не че ремъците са скъпи и трудни за смяна при Лада, но все пак отзивите за новата конструкция са добри.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Симеон Петров

Мнение от Симеон Петров » 27 юли 2018 12:22

Гледах няколко клипа на скъсани ремъци на 80 000 км.Затова.

xm_net

Мнение от xm_net » 27 юли 2018 12:45

За ремъците и пробега не се наемам да споря - все пак там иженери са смятали, щом са решили така, сигурно имат основание! Имах Веста, да и мога да кажа, че е съвсем приличен автомобил и даже доста повече за парите си и това, което предлага. Части едва ли ще ти трябват през първите няколко години, като изключим консумативите, все пак става дума за нова кола. Дори и да възникне нещо в гаранционния период (3 години или 100 000 км.), това не е твоя грижа, а на официалния сервиз. На практика двигателите (имам предвид специално 16-клапановия) са еднакви и на Калина и на Гранта и на Веста, така че проблеми с частите едва ли ще има. А дори и да предположим, че се получи нещо такова, има достатъчно руски сайтове от които може да се поръча, каквото ти трябва. Вече купувах няколко неща за "подобряване" на интериора и всичко си идва без проблеми. Е, не е много евтино, но няма и как да е, след като Русия е извън ЕС и се дължи ДДС, мито и т. н. За чипирането не мога да кажа нищо, нямам интерес в тази посока. Същото се отнася и за роботизираната кутия, не съм им фен по принцип - или истински автомат или "ръчка"! Това си е мое мнение разбира се и съвсем не означава, че който и да е трябва да се съобразява с него - просто си обсъждаме и аз споделям! Иначе измежду Веста седан и Веста Крос без колебание избирам крос-а и определено бих го препоръчал.

Отговори