Lada Vesta SW Cross - мнения и отзиви

Ремонти и обслужване
Веста • Приора • Калина • Гранта • Ларгус • XRay • Концептуални модели
sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 15 юни 2020 21:38

Дал съм ти линк със софтуер направен за веста.

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Мнение от vis » 16 юни 2020 16:34

Още два въпроса за ELM:

1) Ако променя с негова помощ стойността на даден параметър в компютъра, може ли да отпадне гаранцията?
2) Ако променя стойността на даден параметър и след това го върна в начално състояние, от Н А Р ще разберат ли, че е осъществяван неоторизиран достъп? Което пак може да доведе до отпадане на гаранцията.

sataN

Мнение от sataN » 16 юни 2020 17:23

Промяна по софтуера води до отпадане на гаранцията пише го в сервизната книжка. Друг е въпроса тази гаранция колко е гаранция.

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Мнение от vis » 17 юни 2020 14:26

Прегледах гаранционните условия и не видях такъв текст, макар че може и да съм пропуснал.
Междувременно опитах комуникация с пича от клиповете. Какъвто е словоохотлив и усмихнат, хич не е такъв като го попиташ нещо. Явно ревниво пази тайните и хаковете си, макар че накрая благоволи да ми каже, че дилърът ми няма как да разбере, ако променя стойността да даден параметър и после я върна в начално състояние. Освен това от коментарите към клиповете разбирам, че с тези ELM-чета било нещо като тото и никой не знае какво ще ти се падне. Ако с една джаджа не се получава, хвърляш я и си поръчваш нова или още по-добре няколко и се надяваш с някоя от тях да стане работата. Като дойде моето ELM-че, вероятно няма да издържа на изкушението и ще се пробвам да махна пищялката за незакопчан колан.

sataN

Мнение от sataN » 17 юни 2020 15:41

Гарантия не распространяется (для всех автомобилей LADA):
- при внесении изменений в программное обеспечение, заводские настройки, параметры электронных блоков управления, если это явилось причиной (прямой или косвенной) возникновения недостатка или увеличения неисправности (дефекта);

Отговори

Върни се в “Нови модели”