Lada Vesta SW Cross - мнения и отзиви

Ремонти и обслужване
Веста • Приора • Калина • Гранта • Ларгус • XRay • Концептуални модели
Потребителски аватар
curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21104

Мнение от curse_m » 04 дек 2021 08:23

Една програмка която вече съм разглеждал и е интересна. Хубавото на видеото е че има всички дребни подробности:

п.п. Всичко работи с Веста без задаването на датчиците за налягане в гумите. За тази цел единственото което досега работи е DDT4All за PC с ELM327 на USB с профил Lada Xray. На Калина 2 също работи без настройките, нещо не му харесва моя ЕЛМ, гледам за друг вид. :D
Lada Vesta SW Cross, Lada Kalina 2 универсал, Lada 21104

Потребителски аватар
Doks
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 06 дек 2021 08:36

Пробвай и LVConfig за мен то е по разбираемо и лесно.

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 25 мар 2022 23:40

Колеги, мисля това лято да купя нови летни гуми и да махна Пирелитата с които закупих колата през 2018.
Моля някой да препоръча марка и модел от които е доволен.
Размерът е 205/50/17.

Потребителски аватар
curse_m

Мнение от curse_m » 26 мар 2022 20:29

Лични предпочитания - Nokian, купувам предимно такива и летни и зимни от 12г+. Изтъркал съм доста комплекти и бих казал че между финландския и руския завод няма никаква ама никаква разлика.
В началото на ковида реших че като няма да карам толкова да си взема само 2 същите Pirelli Citurato P7 205/50/17, защото две от тях ми бяха на 6мм. Цял месец ги чаках уж от немско, то тук такива нямаше изобщо и познай къде са произведени - Русия. Точно като заводските. (hiro)

Rosen

Мнение от Rosen » 26 мар 2022 21:56

Хмм, тоя Нокиан, по-скъп от Пирели.

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Мнение от vis » 28 мар 2022 23:50

Никога досега не съм карал с Нокиан. Все с някакви летни гуми от среден към нисък клас, защото не ги смятам за толкова важни за сигурността, колкото зимните. Е, ладата си я карам със заводските Пирели, разбира се. Гуми като гуми - да, знам, че вероятно не съм прав :) . Сигурно има ситуации, в които и качеството на летните гуми е от голямо значение, но аз не съм попадал в такива. Разход - не ме вълнува особено, шум от гумите - да, има и много шумни гуми, които внасят дискомфорт.
Та тази година за Астрата на сина поръчахме Нокиан, но той е по-ларж от мен и купува само скъпи гуми :) . Даже ги докараха - произведени през тази година във Финландия. Ще споделя впечатления след време. 205/60 16 - по 185 лв. гумата с монтажа, т.е. общо 740 лв. комплекта. Знам, че в онлайн магазините могат да се намерят и по-евтини, но опитът ми с тези сайтове не е много добър.
Ще завърша с едно клише: важното е гумите да се купуват чисто нови, да не са някакви долнопробни ментета и да не се карат прекалено дълго. При нормално шофиране, при едни средно-статистически изминавани километри, след три сезона е добре гумите да се сменят, независимо дали още имат достатъчно грайфер. Това особено силно важи за зимните гуми, чиито качества се влошават осезаемо след всеки изминал сезон.

Потребителски аватар
Doks
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 29 мар 2022 14:40

Nokian WR D4 3ти сезон. на сняг отлични на дъжд задоволително. Следващите пак мисля да са такива
https://i.postimg.cc/qvRYf16x/20211222-145202.jpg

Rosen

Мнение от Rosen » 01 апр 2022 11:18

Да, ама тоя Нокиан е зимен.

Потребителски аватар
curse_m

Мнение от curse_m » 01 апр 2022 12:06

Аз съм карал със всички модели летни(освен тия които са за мощни коли с големи джанти, но такава Лада няма) Nokian от 2009-та година насам до изтъркване. Ако се гледат тестовете те не са най-доброто и никога не са били. По-добри са от средно ниския клас, както и цената им е горе долу в тоя клас. Разликата обаче е осезаема в тяхна полза.
Специално за Wetproof мога да кажа че има подобрение спрямо предишния модел, да и като цяло са много добри и човек съвсем уверено си кара с висока скорост и в дъжд и на сухо. По добри са от Pirelli-то на Вестата но с малко по лично мнение.
Nokian са изобретили зимната гума по принцип, летните не са им основен фокус обаче. Специално за зимните WR D4 след тая зима официално съм изтъркал 4-ри комплекта от 6 общо, от този модел до заличаване на снежинката от индикатора. (hiro)
Марки по-добри за нашата зима и лято има, въпрос на вкус. :)
И малко на тема Лада - Nokian в техния тестов център за гуми за изпитания ползват и две Лада Веста седан. (hiro)

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 02 апр 2022 09:17

За гуми среден клас мога да препоръчам Нексен и Клебер .

Отговори

Върни се в “Нови модели”