Lada Vesta

Ремонти и обслужване
Веста • Приора • Калина • Гранта • Ларгус • XRay • Концептуални модели
sataN
Регистриран: 05 април 2009

Lada Vesta

Мнение от sataN » 19 фев 2019 14:26

Какви са тези въпроси частите как са, това са нови коли сменя се масло и филтър, много неща са налични афтърмаркет (все пак е рено). А за нещо което го нямат НАР налично по-бързо става да се поръча от Русия от колкото да чакаме те да го доставят (там отива над месец).

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Lada Vesta

Мнение от xm_net » 19 фев 2019 22:22

strupi написа:
19 фев 2019 11:42
не бързайте да погребвате вестата в Европа, това което казват от Нар не винаги е вярно.Нека да изчакаме изявлението пък тогава ще говорим.
Според мен няма да дочакаме добри новини, защото има неща, които не зависят от това на кого, какво му се иска. Ето един цитат: "Впрочем, на самом АВТОВАЗе признают, что европейский рынок на сегодняшний день не является для него приоритетным.", който казва основното. Едва ли руснаците са се надявали да направят пробив е Европа с кола за 15-16К евро и то на практика с никаква вариантност в моделите, защото различните нива на оборудване и дисковите спирачки отзад в плюс или минус не дават такава. Те не са глупаци и знаят, че там където се лансира Dacia примерно, Lada няма да бъде допусната да "мъти водата". Най-евтината Vesta SW Cross в Германия се продава за 16590 евро, докато пак там най-скъпата Dacia Duster върви за 18900 евро, само че с двигател от 150 к. с. със смесен разход от 6 л./100 км. бензин. Да не говорим, че отделно се продава модел с фабрична газова уредба и модели с дизелови двигатели. И като стана дума за дизел, една от версиите е със 115 к. с., задвижване 4х4, комбиниран разход от 4,7 л./100 км. и 6-степенна скоростна кутия и това за 17800 евро... Как мислите, дали бих си взел Vesta SW Cross освен ако не търся специално комби или не съм луд фен на Лада? И защо им е на руснаците да се борят с вятърни мелници т. е. да наливат пари в покриване на екологични норми, сертифициране на нови двигатели и т. н., когато е ясно, че "чорбаджията" си има собствена политика за Европа и най-вероятно Лада няма място в нея? Не им е проблемът на братушките, нито минаването през Украйна (за Европа едва ли минават оттам, като през Беларус е много по-удобно и е "приятелска" страна), нито разстоянието (Индия и Куба не са по-близо), проблемите си имат други имена - "политика" и "пари"! Дано да греша, ама все си мисля, че новините няма да ни зарадват!

sataN

Lada Vesta

Мнение от sataN » 20 фев 2019 00:56

Айде да не говорим глупости за разходи декларирани от производителя които са НЕпостижими в реални условия, например или която и да е бензинова. Дачийте като цяло са доста по-скъпи от ладите с еквивалентно оборудване.

xm_net

Lada Vesta

Мнение от xm_net » 20 фев 2019 08:02

Разходите доколко са "НЕпостижими" няма да споря, но даже и така да е сигурно има защо производителят да дава смесен разход от 7,5 л. за мотор със 106 к. с. и разход от 6 л. за такъв със 150 к. с.! И да отбележа, че като пример съм дал пазара в Германия, където както е известно доходите са по-различни отколкото у нас.

Stanislav86
Регистриран: 24 февруари 2019

Lada Vesta

Мнение от Stanislav86 » 24 фев 2019 09:53

Лада Веста е с двигател руско производство, който слагат на Приора. Сверете си малко информацията преди да плюете. Нормално е руския мотор да харчи повече, не там е проблема. Аз като цяло не виждам проблем, поради простия факт, че за разлика от "Великата Дачия", която харчи масло като луда, то мотора на Веста не го пипа, или поне така твърдят в НАР ООД. Другото, което много ми хареса във Веста е, че интериора е една идея по-добре направен от Дачия, като тук говоря включително и за дизайн. Друг много важен плюс на Веста е мястото в двигателния отсек, където можеш да си бъркаш без проблем, дори и капачката на фаровете е практична и удобна, за разлика от Дачия.Цената на Веста в Западна Европа е такава, защото всички стоки от Русия се обмитяват приятелю, така че пак казвам първо си свери информацията, после плюй по автомобила. Лично на мен Веста много ми харесва, много повече от моделите на Дачия, дори и седалките и са по-удобни. Дотук ти изредих няколко предимства, не искам да споря просто недей да плюеш, защото колата наистина е добра. Дачия се слави за момента само и единствено с евтина цена и здравина, което не е малко разбира се, но за много хора това не е достатъчно в един автомобил.

xm_net

Lada Vesta

Мнение от xm_net » 24 фев 2019 11:41

"Приятелю" първо искам да ти кажа, че за разлика от теб например аз карам вече втора Vesta, така че успокой леко топката и ще живееш по-дълго и по-щастливо! Написал съм достатъчно относно впечатленията ми от автомобила и ако беше си направил труда да прочетеш, щеше да си забелязал, че никъде не съм "плюл" по модела, а напротив - навсякъде съм споделял само много добрите си впечатления от този автомобил. Последните постове в темата са относно търговската политика на АвтоВАЗ за Европа, а не за предимствата или недостатъците на Веста. "Великата Дачия" е твой термин, аз не употребявам такива изрази, а в случая използвах за сравнение тази марка, защото тя е собственост на алианса Рено-Нисан-Мицубиши и е пряк конкурент в класа на Лада. Ако разгледаш какво предлагат другите "народни" марки в Европа, като Ford например ще откриеш същата зависимост - значително по-голямо разнообразие в предлаганите двигатели. Европейският купувач "приятелю" е практичен човек, той не се интересува какво "твърдят от НАР ООД" примерно, а сяда, смята и... избира с джоба си! Преди да се спра на Лада Веста аз лично съм проверил де що има оферти за Dacia, Kia, Hyundai, Skoda, както и тези на PSA, сравнил съм всичките им качества (и положителни и отрицателни) и в крайна сметка се спрях на Лада-та и не съжалявам нито за секунда за избора си. Само след около три месеца ще станат две години откакто карам различните модификации на Веста и информацията ми е доста "сверена" и то от първа ръка, така че бъди по-сдържан в изказванията си с първия си и единствен засега пост във форума!

sataN

Lada Vesta

Мнение от sataN » 24 фев 2019 14:23

xm_net написа:
20 фев 2019 08:02
Разходите доколко са "НЕпостижими" няма да споря, но даже и така да е сигурно има защо производителят да дава смесен разход от 7,5 л. за мотор със 106 к. с. и разход от 6 л. за такъв със 150 к. с.! И да отбележа, че като пример съм дал пазара в Германия, където както е известно доходите са по-различни отколкото у нас.
Защото производителя е успял да си проектира контролера теста за разход. №1 са ВАГ Audi a4 2.0 177 cvt по каталог 5.7 градско (4.8 смесено), а в реални условия 9 градско. Също зависи и от теста на който се подлагат, ако не си забелязал вестата в европейските сайтове и руските разхода е различен.

xm_net

Lada Vesta

Мнение от xm_net » 24 фев 2019 17:20

sataN написа:
24 фев 2019 14:23
ако не си забелязал вестата в европейските сайтове и руските разхода е различен.
Аз разглеждам конкретния пример, който съм дал и правя сравнение между автомобили предлагани на един и същ пазар, този в Германия, така че, фактът за различния разход за Европа и Русия по отношение на един и същ модел, който използваш е малко, като "Нерде Ямбол, нерде Стамбул". Ако аз съм един евентуален немски купувач, кой разход би ме интересувал - този, който производителят дава за Русия или този, който е за Гемания? Няма смисъл да ми отговаряш, въпросът е риторичен ;)!

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Lada Vesta

Мнение от Rosen » 24 фев 2019 18:57

xm_net написа:
24 фев 2019 17:20
Аз разглеждам конкретния пример, който съм дал и правя сравнение между автомобили предлагани на един и същ пазар, този в Германия, така че, фактът за различния разход за Европа и Русия по отношение на един и същ модел, който използваш е малко, като "Нерде Ямбол, нерде Стамбул". Ако аз съм един евентуален немски купувач, кой разход би ме интересувал - този, който производителят дава за Русия или този, който е за Гемания? Няма смисъл да ми отговаряш, въпросът е риторичен ;)!
Аз имам едно питане:
На моята Крос в талона ѝ пише разход 6,9/100 и Евро 6B, а на един колега със същата
като моята, но закупена 2019 7,5/100 и Евро 6D?
А имаме разлики и в емисиите.

xm_net

Lada Vesta

Мнение от xm_net » 24 фев 2019 22:51

Rosen написа:
24 фев 2019 18:57
Аз имам едно питане:
На моята Крос в талона ѝ пише разход 6,9/100 и Евро 6B, а на един колега със същата
като моята, но закупена 2019 7,5/100 и Евро 6D?
А имаме разлики и в емисиите.
Колега, понеже цитираш моя пост, предполагам че въпросът ти е отправен към мен и затова ще ти кажа директно - не се чувствам достатъчно компетентен по темата! Доколкото съм чел материали свързани с различните норми относно нивата на токсични емисии отделяни от автомобилните двигатели, то от края на 2017 година (не мога да твърдя със сигурност за кой месец става дума) има промяна в стандарта по който се извършва самото измерване на тези емисии. Според новия стандарт измерванията се правят при по-реални условия на използване на автомобила (по-голямо разнообразие в режимите на шофиране, по-висока средна и максимална скорост, по-дълги разстояния на които се правят тестовете и още такива). Всъщност обяснението беше, че различните букви след Евро 6 са някакви преходни нива преди най-новият Евро 7, който се очаква да влезе от 2020 г. ориентировъчно. В дъното на цялата работа всъщност стои т. нар. "дизелгейт" с нагласените показатели на VAG и последвалата дъндания по този въпрос. Пак казвам, че възпроизвеждам по памет и не се наемам да твърдя, че интерпретирам всичко абсолютно точно. Предполагам, че ако се заровя в Интернет ще успея да намеря материалите за които става дума, но в момента нямам време за това.

Отговори