Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Лада Гранта

Ремонти и обслужване
Веста • Приора • Калина • Гранта • Ларгус • XRay • Концептуални модели
Пл-В 7500
Регистриран: 27 април 2014

Лада Гранта

Мнение от Пл-В 7500 » 22 юни 2015 00:39

Да вярваме ли на очите си или по-скоро "Гледам и не вярвам на ушите си" (victory)
НАР ООД вече предлага Лада Гранта седан и хечбек и на българския пазар (secret)
Засега "избора" е скромен и се предлагат само по един вариант на седана при налични 5 и един при хечбека при 3 налични в сайта на ОАО "Автоваз" без възможности за допълнително оборудване и избор на версия - стандарт, норма или лукс версиите на модела. :(
http://www.lada.bg/bg/models/lada-granta-sedan.php

Потребителски аватар
toneto66
Регистриран: 29 януари 2009
Автомобил: ВАЗ 21101
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от toneto66 » 24 юни 2015 19:56

Браво много ме кефи.Човек може да се замисли сериозно

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от LADA-2107 » 25 юни 2015 13:20

Тъкмо това мислех и аз. По принцип ми се искаше нова НИВА, но Гранта е по-евтина и е лека кола, а не джип. Кой би помислил, че ще харесам Лада с предно. До преди половин година мислех, че ЛАДИТЕ свършват до 2107.

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от viksanlg » 25 юни 2015 14:44

да де ама съвременна кола без климатик малко тъпичко ми се вижда.....

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от LADA-2107 » 25 юни 2015 15:30

То с тия тенденции - до края на юни температурите едвам стигат 25 градуса, скоро може да останем и без лято, така,че.... Пък предишни години какво беше 30-ти май - 30 градуса.

Потребителски аватар
viksanlg
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от viksanlg » 25 юни 2015 20:28

Аз лично предпочитам плевенската жега от 40 градуса суша отколкото варненския влажен задух дето ти гният кокалите от 25-30 градуса и все едно си в сауна и някой постоянно налива вода върху нажежените камъни!Климатика днешно време е необходима екстра.Според мен е срамно днешно време един дръглив фолксваген на 25 години да има климатик, а кола произведена преди няколко месеца с претенции за разглезения европейски пазар да успее да пробие без подобно вече стандартно оборудване!

Потребителски аватар
v_gelinski
Регистриран: 15 септември 2011
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от v_gelinski » 25 юни 2015 22:54

Е за 12 500 без климатик е ок. Гранта се предлага и с климатик, просто линка е за кола без (ако въобще в Бг се предлага де). Иначе на доста нови коли киматика е опция, за която се заплаща - при Лада не е нещо по-различно.
Тогда нажмут водители стартеры И по лесам, по сопкам, по воде....

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от LADA-2107 » 26 юни 2015 00:19

Българина все реве, че няма пари, че на времето можело да си купиш нова кола, а сега не може, но в момента в който му се предложи нова кола за малко пари започва да търси кусури (забележки). Нямало климатик, нямало ел. пакет, качеството не било на ниво. Ми направете сравнение със западните бараки на българския пазар БМВ-та на по 10 години и на по 200 000 км струват повече от колкото нова Лада, вие какво очаквате от колата. Това е народен автмобил за хора без претенции. 25-годишния голф с климатик да не мислите, че климатика му е бил включен в стандартното оборудване - и за него са си платили допълнително. Мен друго не ми харесва, че руснаците не предлагат по-богат избор от двигатели - някой по-бегачков (2000 куб.см 8 и 16 клапана) също и някой дизел. Пък ако има и някои модели със заводска газ - благинка за таксиджии и скъсаняци.

А на мен ми е интересно защо Приора-та е по скъпа от Гранта при положение, че е по-стар модел. Някой може ли да обясни?

Потребителски аватар
viksanlg
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от viksanlg » 26 юни 2015 00:34

Защото е по-голям като автомобил и по-висок клас.ОООООООООООООффффффффффффффф и аман от такива коментари.Когато ми се изкаже гоуфър колко калпава била ладата щото тя видиш ли карал някога си,а тя еди к'ва си била калпава.Ти пък сега колега казваш за бараките от по на 30 години от запада и ги сравняваш с новите лади.Аз просто споделям ,че старите коли имат глезотията климатик и не коментирам неща като навигация,подгреви ,сензори за дъжд,или кавито и да било глезотии.Просто ако ще човек да си купи чисто ново поло или корса тя вече стандартно си има климатик искаш не искаш и на базата на разглезения потребител как Лада да пробие на европейския пазар .Дали се продава в германия Лада без климатик?Те сега имат проблем с продажбите заради новите изисквания да има сензор за налягане на гумите пък к'во остава за друго.....

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Лада Гранта

Мнение от LADA-2107 » 26 юни 2015 08:00

Ми руснаците сами си го правят. Произвеждат военна и космическа техника, не им е проблем да сложат сензори в гумите и някакво дисплейче на таблото. А климатик вероятно могат да ти монтират и от завода ако си доплатиш.

За мен лично е по-добре колата да се предлага без екстри и да е евтина, а отделно да има вариант да си я поръчаш с каквито искаш екстри. Така ще е достъпна и за бедните, и за по-заможните.

Отговори