Lada Vesta SW Cross - мнения и отзиви

Ремонти и обслужване
Веста • Приора • Калина • Гранта • Ларгус • XRay • Концептуални модели
Потребителски аватар
Mr.Lemon
Регистриран: 15 март 2009
Контакти:

Мнение от Mr.Lemon » 11 юли 2020 23:29

vis написа:
11 юли 2020 21:40
П.П. И нали знаеш, колега, че почти не останаха. Ако още не си купил Веста, в складовете на НАР има само няколко бройки. И нови няма да се внасят. Лада се изтегля от ЕС, най-вероятно завинаги. Остава ни да се надяваме, че ще има поне резервни части.
Че съм купил купил съм преди 1 година и половина и вече е снавъртяни 15000 км . Но си прав за НАР,че едвали ще организира такава кампания за профилактика на този проблем .
Да се надяваме на да нямаме ядове и да ги караме още много километри :cheers:

Потребителски аватар
Doks
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 14 юли 2020 09:41

vis написа:
11 юли 2020 21:40
Остава ни да се надяваме, че ще има поне резервни части.
при руснаците има всичко и даже с доставката в 90% от случайте излизат по евтино. аз напримерно вече 5-6 пъти поръчвам от този сайт разни дребни доработки - https://autostol63.ru/vesta/

последното е това https://autostol63.ru/vesta/standartnoe ... vesta.html :mrgreen:

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Мнение от vis » 27 юли 2020 19:42

Някой успял ли е да направи нещо чрез ЕЛМ и Ecu Tweaker? Да ПРОМЕНИ някой параметър, да изключи звука за непоставен колан, да премахне недоразумението със самоволното включване на задната чистачка, абе каквото и да е... Днес отделих почти два часа и така и не се получи НИЩО. И не е като да не знам какво правя. Направих всичко така, както е показано. Но в момента, в който трябваше да ми се визуализира текущото състояние на параметрите, имаше само чертички и надпис READ - демек чете. Изчаках 10-15 минути, рефрешнах, нищо. Пробвах да променя протокола за връзка ръчно, но и в двата възможни режима само ми даваше да почакам. И така и не визуализира нищо в обозримо време.

П.П. Изтеглих приложението и базата от линка https://cloud.mail.ru/public/4u16/2JTSDCDty/ на руснака под клипчето за коланите:

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 27 юли 2020 21:04

Махнал съм звука за колан и стрелката на температурата да показва истинската. Програмата работи трябва ти elm v1.5.

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 27 юли 2020 21:46

sataN написа:
27 юли 2020 21:04
Махнал съм звука за колан и стрелката на температурата да показва истинската. Програмата работи трябва ти elm v1.5.
За 1.5 го поръчах. Но какво ми е пратил китаецът, едва ли и той знае. Синичко, влиза в буксата, само дето не работи.
Можеш ли да ми пратиш линк, от който гарантирано ще получа ЕЛМ версия 1.5?

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 27 юли 2020 21:50

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 27 юли 2020 22:13

Мен не ме интересува моят ELM коя версия е. Явно е менте и още следобед го изхвърлих. А уж го поръчах от търговец с добра репутация. Та някой да ми препоръча търговец, от който ще получа ЕЛМ версия 1.5? Или всичко е на късмет при тези китайски джаджи?

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 28 юли 2020 09:28

Не беше трудно сутринта да намеря моя ELM в кошчето за боклук. Вчера наистина се ядосах след около 2 часа опити да го подкарам и го изхвърлих :) .

Ето какво показва приложението: версия 1.5 и всичко свети в зелено.
Screenshot_2020-07-28-08-41-51.png
А на другата снимка е екранът, на който трябва да сменя типа на скоростната кутия (според указанията на руснака), за да изключа пищялката за непоставен колан. Но както се вижда, не чете информацията. Колкото и дълго да го оставя, не я чете.
Screenshot_2020-07-28-08-43-35.png

Помагайте с идеи и предложения. Засега ми хрумва да потърся друг линк за ECU Tweaker и да го инсталирам отново. @sataN, ти откъде си изтегли ECU Tweaker?

Потребителски аватар
Doks
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 28 юли 2020 10:40

ECU Tweaker-а който дава братушката под клиповете си е ок. Виж дали си му дал разрешенията които иска при инсталирането и пробвай с друг телефон и ако пак не стане с друг телефон, но да е и с различна версия Android.

https://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=946970&st=960

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 28 юли 2020 11:26

Качил съм го на един стар телефон с версия на андроид 4.4.2 Не знам дали приложението е безопасно, за да си го кача на титулярния телефон, на който ми е всичко, включително и банкирането. Някакви мнения по въпроса? Някой да е почувствал телефона си не Ок след качване на ECU Tweaker?

Отговори

Върни се в “Нови модели”