Lada Vesta SW Cross - мнения и отзиви

Ремонти и обслужване
Веста • Приора • Калина • Гранта • Ларгус • XRay • Концептуални модели
Потребителски аватар
curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21104

Мнение от curse_m » 04 дек 2021 08:23

Една програмка която вече съм разглеждал и е интересна. Хубавото на видеото е че има всички дребни подробности:

п.п. Всичко работи с Веста без задаването на датчиците за налягане в гумите. За тази цел единственото което досега работи е DDT4All за PC с ELM327 на USB с профил Lada Xray. На Калина 2 също работи без настройките, нещо не му харесва моя ЕЛМ, гледам за друг вид. :D
Lada Vesta SW Cross, Lada Kalina 2 универсал, Lada 21104

Doks
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 06 дек 2021 08:36

Пробвай и LVConfig за мен то е по разбираемо и лесно.

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 25 мар 2022 23:40

Колеги, мисля това лято да купя нови летни гуми и да махна Пирелитата с които закупих колата през 2018.
Моля някой да препоръча марка и модел от които е доволен.
Размерът е 205/50/17.

Потребителски аватар
curse_m

Мнение от curse_m » 26 мар 2022 20:29

Лични предпочитания - Nokian, купувам предимно такива и летни и зимни от 12г+. Изтъркал съм доста комплекти и бих казал че между финландския и руския завод няма никаква ама никаква разлика.
В началото на ковида реших че като няма да карам толкова да си взема само 2 същите Pirelli Citurato P7 205/50/17, защото две от тях ми бяха на 6мм. Цял месец ги чаках уж от немско, то тук такива нямаше изобщо и познай къде са произведени - Русия. Точно като заводските. (hiro)

Rosen

Мнение от Rosen » 26 мар 2022 21:56

Хмм, тоя Нокиан, по-скъп от Пирели.

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Мнение от vis » 28 мар 2022 23:50

Никога досега не съм карал с Нокиан. Все с някакви летни гуми от среден към нисък клас, защото не ги смятам за толкова важни за сигурността, колкото зимните. Е, ладата си я карам със заводските Пирели, разбира се. Гуми като гуми - да, знам, че вероятно не съм прав :) . Сигурно има ситуации, в които и качеството на летните гуми е от голямо значение, но аз не съм попадал в такива. Разход - не ме вълнува особено, шум от гумите - да, има и много шумни гуми, които внасят дискомфорт.
Та тази година за Астрата на сина поръчахме Нокиан, но той е по-ларж от мен и купува само скъпи гуми :) . Даже ги докараха - произведени през тази година във Финландия. Ще споделя впечатления след време. 205/60 16 - по 185 лв. гумата с монтажа, т.е. общо 740 лв. комплекта. Знам, че в онлайн магазините могат да се намерят и по-евтини, но опитът ми с тези сайтове не е много добър.
Ще завърша с едно клише: важното е гумите да се купуват чисто нови, да не са някакви долнопробни ментета и да не се карат прекалено дълго. При нормално шофиране, при едни средно-статистически изминавани километри, след три сезона е добре гумите да се сменят, независимо дали още имат достатъчно грайфер. Това особено силно важи за зимните гуми, чиито качества се влошават осезаемо след всеки изминал сезон.

Doks
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 29 мар 2022 14:40

Nokian WR D4 3ти сезон. на сняг отлични на дъжд задоволително. Следващите пак мисля да са такива
https://i.postimg.cc/qvRYf16x/20211222-145202.jpg

Rosen

Мнение от Rosen » 01 апр 2022 11:18

Да, ама тоя Нокиан е зимен.

Потребителски аватар
curse_m

Мнение от curse_m » 01 апр 2022 12:06

Аз съм карал със всички модели летни(освен тия които са за мощни коли с големи джанти, но такава Лада няма) Nokian от 2009-та година насам до изтъркване. Ако се гледат тестовете те не са най-доброто и никога не са били. По-добри са от средно ниския клас, както и цената им е горе долу в тоя клас. Разликата обаче е осезаема в тяхна полза.
Специално за Wetproof мога да кажа че има подобрение спрямо предишния модел, да и като цяло са много добри и човек съвсем уверено си кара с висока скорост и в дъжд и на сухо. По добри са от Pirelli-то на Вестата но с малко по лично мнение.
Nokian са изобретили зимната гума по принцип, летните не са им основен фокус обаче. Специално за зимните WR D4 след тая зима официално съм изтъркал 4-ри комплекта от 6 общо, от този модел до заличаване на снежинката от индикатора. (hiro)
Марки по-добри за нашата зима и лято има, въпрос на вкус. :)
И малко на тема Лада - Nokian в техния тестов център за гуми за изпитания ползват и две Лада Веста седан. (hiro)

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 02 апр 2022 09:17

За гуми среден клас мога да препоръчам Нексен и Клебер .

Отговори

Върни се в “Нови модели”