Lada Vesta SW Cross - мнения и отзиви

Ремонти и обслужване
Веста • Приора • Калина • Гранта • Ларгус • XRay • Концептуални модели
sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 01 сеп 2020 19:18

Изключи 27.990 от атласа и ще ти отваря 30.990

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Мнение от vis » 03 сеп 2020 20:00

И какво ще стане като изключа 27.990? И двете карти са от началото на годината, както вече споменах. Наясно ли си с тези понятия Атлас и карта? Аз не съм, защото в никоя друга навигация, която съм ползвал, ги няма. Вложена е някаква мисъл, но едва ли замисълът ще стигне до нас. Според мен в България няма нито един собственик на Веста Крос, който е наясно с обновяването на картите и изобщо с принципа на действие на тази навигация. А за НАР да не говорим :) . Тези пък са най-ненаясно :) . Което е много жалко.
И тъй като обичам да разнищвам нещата, ще ви информирам ясно и разбрано, когато се появи нова карта на България.

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 04 сеп 2020 08:03

27.990 не е актуална. И да наясно съм тези понятия атлас и карта. А ти като не си наясно и някой иска да ти помогне първо помисли малко тогава пиши.
Прикачени файлове
IMG_04092020_080005_(1080_x_499_pixel).jpg
IMG_04092020_075951_(1080_x_499_pixel).jpg
IMG_04092020_075831_(1080_x_499_pixel).jpg

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 04 сеп 2020 09:01

Да, 30.990 звучи като по-актуална от 27.990. Което отговаря на въпроса ми, който зададох преди няколко мнения, а именно, че от началото на годината нова карта няма. Защото 30.990 я качих тогава, когато ъпдейтнах и софтуера, и картите.
И не, не съм искал да се заяждам, съжалявам, ако е прозвучало така. Ако се ядосвам на някого, това е на НАР, защото от тях - съдействие за нищо. Вместо да се хвалят с това, че вече почти не останаха нови лади за продажба, да вземат чат-пат да напишат и нещо полезно на страницата си. Например: има нова карта на България, изтеглете я оттук, инсталирайте я по следния начин...
Сега продължавам да не съм наясно:
- Защо, след като съм спазил процедурата за актуализация на софтуера и картите, активна е останала 27.990?
- Някъде описано ли е, че ръчно трябва да се изключи от атласа?
- Пробвах го, изключих я, наистина активна става една от картите 30.990. Но така ли трябва да се прави, описано ли е някъде? Може пък 27.990, която е и с друго име, да има различно предназначение?

Ако си наясно с тези неща, отговори ми. Не се заяждам, както казах. Обичам нещата да са ми ясни, а в момента не са.

votrex
Регистриран: 06 септември 2020

Мнение от votrex » 06 сеп 2020 09:00

Добър ден
От скоро и аз съм собственик на Лада Веста и настана време да задам първия си глупав въпрос -
след първоначалните насмешливи подхвърляния на съседите от сорта на това с кой акъл съм дал толкова пари за Лада или пък как съм се оставил комунистите да ми набутат пак жигула някой явно е решил, че това не е достатъчно и е надраскал с ключ вратите. А и явно си е пробвал и мерника от балкона щото имам и две малки вдлъбнатини на тавана на колата. Та питането ми е някой пробвал ли се е да минава такива щети на Веста по каско и каквъв е шанса при евентуално боядисване на детайлите да не се разминават нюансите на цвета. Цвета ако не греша е Марс 130.

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 06 сеп 2020 16:11

Това е типична щета на паркинг и със сигурност трябва да я минеш по Каско. Ако пък колата ти е на лизинг, е повече от задължително да обявиш щета. Хубавото на каското, когато колата е лизингова, е това, че обикновено се сключва при преференциални условия и щетите на паркинг не утежняват следващата ти застраховка Каско.
Шансът да не улучат точно цвета, както и да ти прецакат уплътненията на врати и прозорци, е съвсем реален. Виждал съм как се пребоядисват врати и не е много щадящо за уплътненията.
Аз сам, по невнимание си направих една малка вдлъбнатина на предна дясна врата, но от най-добрия сервиз в региона ме посъветваха да не пребоядисвам вратата заради такава дреболия. Казаха: ще стане добре, ама няма да е баш същата като оригиналната. Посъветваха ме да изчакам поне година-две и тогава евентуално да обявя щетата.
Съчувствам ти искрено! Много завистлив и злобен народ по нашите географски ширини!

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Мнение от xm_net » 06 сеп 2020 18:56

Имам много пребоядисани детайли по щета от градушка и мога да кажа, че разлика няма абсолютно никаква между оригиналната боя и тази на пребоядисаното. Единствения лек нюанс разлика е между задната броня и останалите части на колата и то е заради "професионално" свършената работа на "майсторите" бояджии от НАР-Хасково. Та така, пипа ли майстор - няма разлика, пипа ли "майстор" - има съвети, как няма да стане, както е било и оправдания!

votrex
Регистриран: 06 септември 2020

Мнение от votrex » 07 сеп 2020 12:52

Благодаря за отговорите! Дреболии са, но на нова кола на няколко месеца дразнят много. Ще се пробвам с какското и дано попадна на съвестни хора.

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 07 сеп 2020 17:02

Да се върнем на навигацията. Има нови карти, теглят се оттук . Ако някой не знае как става обновяването, ще обясня подробно.

П.П. Забелязах един бъг: картата 27.990, която изключвам от атласа, периодично сама се включва и пак става активна. Опитах се да изтрия картите и да ги кача отново, но картата на България не се трие, включително и 27.990, която вероятно е останала от старата версия 7.8 на софтуера. Може би картата на България може да се изтрие само, ако колата е извън България. Или може би с някакви други средства, с които да се ресетне навигацията. Ако някой открие начин как да премахнем напълно старата карта 27.990, да пише.

В момента актуалните карти са тези:
Прикачени файлове
IMG_20200907_161559.jpg
IMG_20200907_161624.jpg

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Мнение от xm_net » 07 сеп 2020 18:32

votrex написа:
07 сеп 2020 12:52
Благодаря за отговорите! Дреболии са, но на нова кола на няколко месеца дразнят много. Ще се пробвам с какското и дано попадна на съвестни хора.
Колега, понеже на съвестни хора не се попада всеки ден, един съвет ако позволиш, като ползвал вече няколко пъти "каско"-то (не само на сегашния ми автомобил) - не се доверявай сляпо на "доверения" сервиз с който работи съответния застраховател! Най-добре е да си намериш свестен майстор, който издава фактури и който да огледа колата предварително, коментираш с него какво и как може да се направи и чак тогава, когато си наясно с избраната стратегия (доверен сервиз, фактура или по експертна оценка) отиваш за оглед.

Отговори

Върни се в “Нови модели”