Lada Vesta SW Cross - мнения и отзиви

Ремонти и обслужване
Веста • Приора • Калина • Гранта • Ларгус • XRay • Концептуални модели
Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 17 окт 2019 11:00

От известно време се въздържам да коментирам за да не разводнявам и цапам темата.

Останах с впечатление, че колегата Doks все още не е купил кола, а вече започва да мисли какво ще прави и преправя по нея, за мен това е малко.... "Рибата още в морето, ние слагаме тигана на котлона.".

Останал съм с впечатление, че хората купуват нови коли за да могат повече да карат и по-малко да правят. Чисто нова кола да тръгнеш да я разглобяваш и да монтираш допълнителни уреди и други подобни - не го разбирам това.

Моята Самара е 30 годишна, сменил съм термостата преди 2 години и държи относително постоянна температура. На предишната Самара пак беше така. Двигателите на новите Лади са базирани на двигателя на Самара, като са усъвършенствани през годините. За какво ви е нужно да ровите там където няма проблем и да го създавате. Много знаете този допълнителен уред колко ще е верен....

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 17 окт 2019 11:20

LADA-2107 написа:
17 окт 2019 11:00
За какво ви е нужно да ровите там където няма проблем и да го създавате. Много знаете този допълнителен уред колко ще е верен....
На кое казваш "ровене" колега? На това да включиш някакво устройство в OBD-буксата ли? - ми точно за толкова секунди, за колкото си го включил може да го изключиш ако се съмняваш, че не работи коректно. Да, този допълнителен уред може и да не е много верен, само че стандартният със сигурност не е верен, по-точно верен е само в един-единствен момент - когато температурата на антифриза действително е 90 градуса. Пък и дето викаш, малко разводняваме темата, ама какво от това, нищо не цапаш, ти споделяш твоето мнение, аз моето, а друг -своето ;)!

Потребителски аватар
Doks
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 17 окт 2019 12:37

LADA-2107,
Не колега грешно впечатление съм оставил явно. Най малко при мен има желание за правене и преправяне. Имам желание да набера някаква оринтировъчна информцаия от къде може да дойдат евентуални изненади за в бъдеще. Купувам я от сантименталност и след жестока битка с жената,чиито брат работи в сузуки и за 7-8 хиляди отгоре се опитва да ми набута Витара която тя предпочита. Може би е грешка кой знае, но постигнахме някакъв компромис емблема Лада за мой кеф и някакъв комфорт за неин...

При положение, че във всеки форум и сайт се обяснява за проблем с темперетурния датчик, както каза xm_net да ръгнеш една букса не ми се вижда кой знае какво.
А колкото и да ми се иска едвали ще изкара 30г като твоята Самара или предишната ми 2101, съвремена конфекция не тая илюзии за кой знае каква дълголетност

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 17 окт 2019 13:49

Хората около мен от 13 - 14 години се опитват да ме откажат от марката, но не успяват. Упорствай и не се предавай. Радвам се, че има и други хора като мен! :)

Возил съм се на Веста колата е отлична. За тези пари много трудно нещо по-добро. Вече и западните не са с качеството на старите Мерцедеси или Голф 2. Направени са да карат 4-5 години и после да се развалят за да се продаде новия модел. Така, че току виж Ладата се оказала по-издръжлива. Мой приятел има, колеги имат от 3 години и всеки работен ден минават по 120 км. Никой нищо лошо не е казал до сега. Само хубави неща съм чувал за Веста. Не мисля, че ще съжаляваш.

За температурата, нарочно е направено по този начин и това не е само на Лада, а на всички нови коли. Температурата на двигателя се влияе от температурата на околната среда, натоварването, радиатора на климатика (който е пред основния и др...). Това мести стрелката нагоре - надолу. Хората които са технически грамотни знаят това, но има и други, които не са запознати и се плашат когато видят стрелката да слиза под или да се качва над средата на скалата. При някои нови коли дори няма уред, а само лампа която свети в синьо или червено.

Потребителски аватар
Doks
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 17 окт 2019 15:27

Живот и здраве дет се вика поживьом увидим :)
За сега не съм се юрнал да бърникам, поне докато не изтече гаранцията. За този датчик само малко повече се замислях - изглежда като нещо елементарно което с нищо не би навредило. Ако се окаже, че полза няма - 100лв на вятъра, дет се казва къде и не отишли, но пък ако се окаже по добрия вариант от заводския ще спести бая разходи, а и нерви
Аз съм от последните които визираш в твоя пост. Като ми шикалкави температурата и почват да ми играят дрехите.

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 18 окт 2019 11:13

Не съм визирал никого конкретно. Хора всякакви. За мен също е по-добре уреда да показва реална температура в реално време, но ако го направят така представителствата на всички марки ще са пълни с хора, които питат: Защо по нагорнище температурата се вдиага, а по надолнище пада?" или "Защо като включа климатика колата прегрява?".

Симеон Петров
Регистриран: 26 юли 2018
Автомобил: Опел Астра

Мнение от Симеон Петров » 18 окт 2019 17:23

Колеги, преди няколко седмици ми попадна клип с презентация на приборни табла за Веста, с демонстрация как да си го монтирате сами, което си идва със софтуер, и има опции за актуализаци. Това табло е дигитално и вади всичката информация която ви е необходима. Има една камара екстри и показва дори реалната темпетатура на колата в реално време. Изглежда като таблата на АУДИ, примерно. Светва със завъртане на ключа. Потърсете в Youtube :)

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 18 окт 2019 19:10

Отдавна съм ги проверил: http://www.ferrum-group.ru/products/cat ... ombination Даже говорих с човек от сайта по телефона - няма проблем да се изпрати до България, но си е цифра...! Аз лично бих си взел такова, но всичко с времето си - нека най-напред да мине гаранцията и ще му мисля тогава, а може и още по-хубави да направят... ;)!

Отговори