Lada Vesta SW Cross - мнения и отзиви

Ремонти и обслужване
Веста • Приора • Калина • Гранта • Ларгус • XRay • Концептуални модели
LEON555
Регистриран: 21 септември 2019
Автомобил: ВАЗ 21129

Мнение от LEON555 » 30 сеп 2019 17:24

Симеон Петров написа:
30 сеп 2019 13:31
Смени свещите :) Можеш и сам :) Възможно е някоя да ти дава дефект, да е зацапана :) Гледал съм ревюта на пуснаци с подобен проблем. Накрая едни хубави свещи и колата се оправя :)
Три пъти ги сменяха след всяка смяна на каквото и било по тая кола тресенето в краката изчезва за 1-2 седмици и пак се появява
Даже търсе като я задържа на 2000 оборота тогава се усеща както като слезе под 700 оборота
Преди да сменят маховика не можех да я задържа на 2000 оборота

Симеон Петров
Регистриран: 26 юли 2018
Автомобил: Опел Астра

Мнение от Симеон Петров » 30 сеп 2019 17:28

Ами знам от руснаците, че двигателят е консуматив и го сменят по гаранция. Ако не могат да ти открият дефекта, предяви притенции.

LEON555
Регистриран: 21 септември 2019
Автомобил: ВАЗ 21129

Мнение от LEON555 » 30 сеп 2019 20:47

xm_net написа:
26 сеп 2019 20:45
А аз смятам, че автомобилът (независимо какъв) трябва да се кара с гориво предписано от производителя. Не, че на кой да е двигател "ще му стане лошо" от по-скъпия бензин, но не виждам смисъл - разликата в мощност, динамика и икономия едва ли си заслужава цената. Ако даден автомобил не работи добре с горивото предписано от производителя, едва ли причината за това е в самото гориво. Това далеч не означава, че който желае не може и не бива да налива 100-октанов бензин, но съвсем не смятам, че горивата продавани в България (със всичките условности) са по-лоши от тези в Русия. Щом за Русия може "...не ниже 92", то за нашите условия и при изправен двигател, бензин 95 следва да е напълно достъчен за коректната му работа. Ето резултататите от едно сравнение направено от "За рулем", всеки може да види каква е разликата (разбира се резултатът за 92 няма смисъл да се гледа, тъй като ние нямаме такъв):
2019-09-26_201554.png
Колега съгласен съм но да е бензина като хората разбирам
Виж бензина в Русия а какво остава в България

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 30 сеп 2019 21:25

Виж колега, дано не си ме разбрал погрешно - нямам нищо против да наливаш, какъвто бензин пожелаеш, искам да кажа само, че причината за неволите ти не е в бензина! Линкчето, дето си го дал не съм го и отварял, няма смисъл - за толкова години (от 1985-та насам) съм наливал бензин откъде ли не и мога да ти кажа,че в никакъв случай качествата му у нас не са чак толкова лоши, че да предизвикат това, което си описал. Дори и да попаднеш на лоша партида, двигателят ще киха, ще кашля, ще прекъсва, ще тресе, ще го изгори криво-ляво и при следващото зареждане с добро гориво всичко ще си дойде на място. Явно колата има сериозен проблем (или проблемът е в някой, който не знае за какво взема заплата) и трябва да се въоръжиш с търпение и настойчивост - не ги оставяй, гони ги до дупка и винаги искай да пишат в сервизната книжка всичко, което са направили по колата! После ако няма резултат, пиши едно писмо директно до производителя, направи и едно копие до КЗП, все пак става дума за автомобил в гаранция, не може да няма някакво положително развитие накрая...!

Потребителски аватар
Doks
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 19 септември 2019
Контакти:

Мнение от Doks » 04 окт 2019 08:28

Добър ден,
обмислям покупката на Lada Vesta SW Cross и искам да помоля за мнение относно автоматичната скоростна кутия на модела?
Аз лично държа на механична, но има силно лобиране за автоматика от женската партия вкъщи...

Потребителски аватар
Ivelin__
Регистриран: 25 март 2016
Автомобил: ВАЗ 2105

Мнение от Ivelin__ » 04 окт 2019 12:56

Мудна е, ако ТРЯБВА да е автомат имаш 2 опции:
1. Ако не търсиш динамика взимай
2. Изчакай да почнат да внасят с вариатора на джатко и нисанския двигател.

Иначе ръчката е най-добре

xm_net

Мнение от xm_net » 04 окт 2019 13:22

Doks написа:
04 окт 2019 08:28
Добър ден,
обмислям покупката на Lada Vesta SW Cross и искам да помоля за мнение относно автоматичната скоростна кутия на модела?
Аз лично държа на механична, но има силно лобиране за автоматика от женската партия вкъщи...
Колега, "автоматичната" кутия на моделите, които се продават в България всъщност не е автоматична. Кутията е същата, като механичната, само дето предавките не ги превключваш ти. Аз лично съм фен на истинския автоматик с хидротрансформатор и не бих си взел "робот", но това си е мое мнение. Има доста Лади продадени у нас с роботизираната кутия, надявам се някой да види въпроса ти и да сподели впечатления!

Потребителски аватар
Doks
Контакти:

Мнение от Doks » 04 окт 2019 14:31

Благодаря за отговорите. Потвърди се това което си мислех и автоматика ще отпадне като вариант.

От приятели в Русия разбрах, че там много от тях правят модификации по таблото. Поразрових се в youtube и поне на картинка не изглежда сложно. За около 2000лв излиза, че може да се преобрази изяло от вътре.
Как е като функционалност, заслужават ли си тези бъзикни или това което има в мултимедията си и е достатъчно?
http://ferrum-group.ru/

xm_net

Мнение от xm_net » 04 окт 2019 18:50

На ferrum съм си харесал табло, но ще си го поръчам след като мине гаранционният срок, а дотогава може и още по-нови варианти да излязат... ;) Иначе цената му е около 900-1000 лв. без ДДС и без доставка и мито, така че дори с всичко да се "натовари" пак няма как да стигне 2000 лв., поне за моделите, които в момента се предлагат.

Потребителски аватар
Doks
Контакти:

Мнение от Doks » 04 окт 2019 21:42

👍

2000 имах впредвид горе-долу общо за двете джаджи от клиповете
Монтажа сам или при специалист? Ако е второто и не е проблем би ли споделил къде? Може и на Л.С. ако не е редно тук.

Отговори