Навигацията на Vesta СитиГИД

Ремонти и обслужване
Веста • Приора • Калина • Гранта • Ларгус • XRay • Концептуални модели
Потребителски аватар
curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21104

Мнение от curse_m » 10 авг 2021 09:01

Не съм ползвал навигация с тези карти още и едва ли ще е скоро пак, защото аз рядко ползвам навигацията. Дори на оригиналните карти не знам кое колко е точно, освен че понякога липсваше някой участък от магистралата и дава че карам през полето. :) Но това се очаква да не са като тези от официалния сайт точно. Това с деактивацията нещо на мен не ми се получи или поне не цъкнах каквото трябва, затова и аз изтрих просто всичките и сложих тези направо.
Все тая, в повечето случаи аз лично отварям гугъл и гледам къде искам да ида и как горе долу изглежда на ключови места и тръгвам.
Най често ползвам навигация на телефона при ходене пеша... и уж внимавам да няма някоя шахта. :D
Lada Vesta SW Cross, Lada Kalina 2 универсал, Lada 21104

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Мнение от vis » 10 авг 2021 11:29

Току що изпробвах новите, уж актуални към месец юли, карти. Не "знаят", че заради ремонт от около половин година продължава да е затворен пътят Септември-Пазарджик. Говорим за път с дължина 15 км, натоварен поне колкото Перник-София. Освен това се натъкнах на един много сериозен бъг. Когато започна да търся някоя улица в града (пробвал съм за 2-3 улици), в предложенията се появяват по два реда с абсолютно еднакви имена. Само че се оказва, че едната улица е в Пловдив, а другата в Пазарджик, а аз съм му задал град Пазарджик?!

Казано накратко, не знам какво им е актуалното на тези карти и аз ще си върна старите. Жалко. Усещането ми е, че поддръжката на СитиГид е със затихващи функции. Дано ме опровергаят, защото заводската навигация е наистина скъпа екстра, която сериозно оскъпява автомобила.

Ако все пак някой се натъкне на нещо полезно по темата, ще се радвам да сподели.

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 18 сеп 2021 08:27

Бях 10-на дни по Северното черноморие. Преди да тръгна, качих актуалните към 2.09 карти от споменатия вече неофициален линк за теглене: https://cgmap-osm.ru/BG_cgnet_maps.html
Разчитах изцяло на навигацията на колата, без да ползвам телефона за навигация. Впечатленията ми, базирани на около 1500 изминати километра насам-натам, са, че картите определено вършат работа и са много добри за офлайн навигация: не измисляха някакви странни маршрути, не се опитваха да ме вкарат в участъци, които са в ремонт, успешно намериха немалка част от обектите без адрес, сравнително точно ми показваха ограниченията. Няма ги обаче стационарните камери, които ги има 100 % точно в официалните карти, което е голям недостатък. Търсенето на обектите също е доста тегава процедура, невинаги завършваща с успех, ако не знаеш точно как са изписани, но това като че ли е валидно за всички офлайн навигации. А и не е проблем предварително да си сваля координатите на интересуващите ме обекти и да ги въведа в навигацията - тромаво, но върши работа 100 %. Навигацията се обърка един единствен път на излизане от Карнобат.

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 26 сеп 2021 08:16

На официалния сайт за обновяване на навигацията има съобщение, че картите са обновени към 24.09.2021 г. За съжаление обаче, когато се опитвам да обновя картата на България чрез wince_uploader_vesta.exe (друг начин няма), дава съобщение, че няма наличен ъпдейт и продължава да е налична само версия 36.990 на картите. А тя е на повече от година. Ще продължавам да следя дали все пак в някой момент ще бъде актуализирана.
Колкото до неофициалния линк, той продължава ежемесечно да публикува нови карти на България. Не са съвсем Ок, както вече споменах, имат разни дребни бъгове, а най-големият им недостатък е, че липсват стационарните камери. Но пък определено са доста точни, все по-подробни и вършат много добра работа.

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 28 сеп 2021 15:50

Аз да питам за да не пускам нова тема.
Има ли възможност да се промени подредбата на буквите, когато се пише населно място или обект?
Защото настоящата не е нито БДС, пък да не говорим за фонетична...

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 02 окт 2021 11:02

Не мисля, че е възможно да се промени подредбата на символите. Предлаганите от навигацията езици са руски, украински, английски и немски. И подредбата за всеки от езиците е фиксирана.

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 24 дек 2021 12:13

Попитах с мейл службата за техническа поддръжка на СитиГид кога се планира обновяване на картите на България. Припомням, че текущите, версия 36.990, не са обновявани от април 2020 г.

Ето отговора им:
Добрый день,
Обновление запланировано и появится позднее, пожалуйста, ожидайте.

Картите на България, които се предлагат от неофициалните линкове, не работят напълно коректно, заредени в ММС на Лада Веста. Най-сериозните бъгове са, че не търсят коректно по име на улица, не показват и стационарните камери. Има и множество по-малки, но не по-малко дразнещи. При един от опитите ми с карти от тези линкове дори успях да си скапя напълно мултимедийната система. Успях да си я възстановя след 2-3 ресета и други съвети, получени от руски форуми. И повече никога няма да пробвам с други карти, освен официалните.

Потребителски аватар
vis

Мнение от vis » 30 авг 2022 10:36

Явно е, че актуализацията на Сити Гид приключи, поне до края на войната, с което навигацията става все по-безполезна. Дори и алтернативните сайтове, колкото и да са бъгави, вече са недостъпни.
Някой беше писал, че си е поръчал мултимедия с Android Auto, с която да замени заводската. Ако вече го е направил, би ли споделил впечатления? Лесно ли се демонтира/монтира мултимедията и има ли някакви особености? Има ли след това проблеми с мулти-волана?

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 30 авг 2022 15:07

https://www.drive2.ru/l/575339526394741989/ - това намерих в Drive2
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Отговори

Върни се в “Нови модели”