Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Волга 24 - aiako

Теми за другите ни автомобили
silwar

Re: Волга 24 "Друга порода животни"

Мнение от silwar » 11 окт 2008 11:54

Направи нещо такова и ще си единствен http://images.google.bg/imgres?imgurl=h ... image&cd=2" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 11 окт 2008 13:19

Не се е.авайте с момчето! Аз отдавна не съм виждал толкова стегната и поддържана волга! Евала му за мерака! А колкото до самия автомобил- и той беше копиран от нещо американско, но не помня точно от какво... Уважавам хора, които успяват да поддържат толкова стари коли в такова състояние! Аман от селяндури смилащи нови автомобили- служебни, лизингови и прочие! Превърнахме се в държава от нещастници и консуматори на готово... :evil: Продължавай в същия дух! Не разбрах дали взе книжка, но вярвам, че щом си вложил толкова мерак и труд в нея, когато я подкараш ще я пазиш и няма да си камикадзе на пътя! Това ще е добре и за волгата и за тебе, а и за околните, че е бая тежка и здрава... :)
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
aiako
Регистриран: 15 август 2008

Мнение от aiako » 11 окт 2008 22:09

1.Значи днес ще започна с най важното И АЗ НАЙ-НАКРАЯ КАРАХ И ТО НЕ КАКВО АМИ ВОЛГА ТА :twisted: Междодругото волана можех да го въртя с 1 пръст...не ми се стори тежък.

2.Качихме я на задните Michelin Alpin A3 за 300 лв точно ;)

3.Чукна 5555км и 5м. от основният ремонт на двигателя.
IMGP4847.JPG
4.След 3 месеца ставам на 16... :x

5.Все ще остане нещо за което не съм се сетил :mrgreen:

Ето и един клип с таблото... http://vid.data.bg/p48jzq5n#vid" onclick="window.open(this.href);return false;

colin

Мнение от colin » 11 окт 2008 23:17

kisiov написа:Ох то по красиво от ... :lol:

Ае байчо, ти лично колко волги си карал или возил? Вчера взел на тати ладата и вече безсмъртен. Тая голямата кола мога лично да ти гарантирам, че се кара и управлява много по-лесно от ладата! Изобщо Волгата е много над всички останали руски коли от онова време.

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 14 окт 2008 22:56

Хм, Волгата от онези времена ( 50-те/70-те), не е с нищо повече от останалите. Направо е изкопана от ВСВ....автомобил СРЕДЕН клас. По-малките класове, като М 403/М 407, са абсолютно същите чинии. До 80-те, правеха една и съща ходова част на две различни купета. Само си играеха на решетки и лайстни. По това време, имат няколко мотора, всичките допотопни, тромави и бъгнати. Въпреки дипломатическият й характер, с нрав на висшестоящ, Волгата (дори от 70-те години) е цяла ера изостанала в техническо отношение от това, което правят и в Толиати. Приеми го-факт. Дори тривиалният 2101 е ,,по-за хора" измислен и по-съвършен в сравнение с ГАЗ 24, да не говорим за 21. Луксът, нежността, пъргавината, съвремието и естетиката в Толиатските модели с абревиатура 03/06, в никоя Волга го няма пък. Виж, високият клас ГАЗ,( 13/14/23) са наистина различни и върхови от всички останали тяхни автомобили.

Потребителски аватар
BaiLamarin
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 15 окт 2008 12:09

Тодоре? А карал ли си ГАЗ-24? или просто казваш техническа информация? Като возия и управление- светлинни години над ладата! Какво значи допотопно окачване? Просто е невероятно здраво! Малко е усложнено, но новите мултилинк окачвания са с много повече щанги, макар и по- добре направени...Курмилна кутия и щанги- тука просто няма база за сравнение! По калпава от на ладата съм виждал само на шкода 120/от старите/.А отзаде- вечни и здрави ресори.. За мотора- пра-дядо му е уилиса, така че като за втората световна е бил добър! :) Изпълнението в руски вариант не блести с качество, но това важи и за ладата- въпреки италианските линии и технологии винаги се забелязва руското влияние! :) Загледай се в конструкцията на този мотор и се замисли за времето си колко е бил революционен. А и блока на класиката си е проектиран за долен разпр. вал, качването му горе е насилствено. Така, че не разваляй кефа на момчето да си я стяга! Тя ще му се отблагодари с вярна служба повече отколкото някоя 30 годишна Лада... :)
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 15 окт 2008 23:46

Да, ще му се отблагодари. Като я пази в гаража и я вади в тържествени дни. То това важи за много други Класики.

Ти, май нещо, не щеш да прогледнеш. И гробници и запазени уникати съм имал възможността да карам достатъчно километри. И не, този път не давам мнение от лична гледна точка, а от реална. Супер окачване, супер спирачки даже има, нали? Задни барабанни, предни също барабанни - велико. Само, че аз съм спирал 24-ка от 50 до 0. Също и от 140 до 0. С много рев от всички колела, които обаче като прегреят (значително по-бързо от дисковите Ладови) започват да хващат, което както/когато намери за добре. Па и то едно окачване, същата гадория е, същите калпави накрайници. Поне горни/долни шарнири няма, а се върти ,,целия" шенкел - като камион. Велик мотор бе, харчи си доволно, ускорява като петролен танкер, няма оборот, няма ресурс. Има само един смотан въртящ момент. Няма динамика, няма ряз. Това е тежка кола за тежки и улегнали характери. Противно на твоите разбирания- не търпи душмански издевателства, никак. Да скъсаш тампон на мотора по този начин е лесна работа. И все ляв. Аз съм скъсал 4.

И престани да говориш глупости за ВАЗ мотора. То и качването на 2-валовите глави на ВАЗ блокове е насилствено, ама пак е по-добре от долновалов клонинг, нали? В сравнение с Волговия, ВАЗ-овския е направо връх в технологията. Много по-прогресивен, много по-динамичен и с много по-рязко разгръщане на мощността и работа в много по-широк диапазон об/мин. Максималните об/мин. на Волговите чирепи, се явяват средна зона в Ладовия мотор. Където той пее, тегли здраво, че и още много по-нагоре. Никой не отказвам и не целя това. Той, ако има мерак, моите мнения не ще му попречат с нищо.

silwar

Мнение от silwar » 16 окт 2008 01:09

Гледай каква сила.
Много ме радва :D

Потребителски аватар
BaiLamarin
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 16 окт 2008 09:34

Тодоре, разликата в моторите е голяма и този на волгата наистина е доста слаб и лаком! Нашата за това и беше с такъв от мерцедес. :)
За конструкцията на мотора не ми се спори- казах ти камион с горен вал няма. Аз обичам здрави мотори. Който обича бързооборотни резачки да си вземе и с по пет клапана на цилиндър. За мен това не е добра схема. То спортните нямат и пружини на клапаните и това ли да махнем?
Да ти кажа със спирането на този танк никога не съм имал проблем, маакр че съм я карал на 18 години и доста спортно и агресивно. Тази кола зимата е страшно стабилна- друга такава със задно предаване не съм карал. За ладата зимата не ми се говори... Две торби цимент отзаде иначе няма потегляне на лед. Наистина барабанните спирачки прегряват, ама защо трябва да я кара със 150км/ч?? Той разхода ще и е страшен. С хубаво феродо и изправна спирачна система няма ядове волгата. Наистина не може да се сравнява с някоя съвременна кола, ама какво от това? И наистина се кара по-лек оот Лада! На нея не съм се и сещал за хидравлика на волана :)

Потребителски аватар
aiako
Регистриран: 15 август 2008

Мнение от aiako » 16 окт 2008 23:25

Е,освен да ви кажа че смисъл за споровете ви не виждам :ugeek: Колата в ГАРАЖ НЯМА ДА СТОЙ :twisted: Ако ще по шаси да е останала с 2 две магарета пак ще ходи :mrgreen:

Сега съм в едно доста "отчаяно" търсене на джанти,имам чувството че са изкупили всичките ... Ето няколко квартални на който съм "метнал" око.
Прикаченият файл IMGP4870.JPG вече не е достъпен
IMGP4873.JPG
195/++/15
IMGP4880.JPG
255/55/16
Не съм много сигурен но мисля че ще и седят малко "циганско",ама знам ли...

Отговори