Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Волга 24 - aiako

Теми за другите ни автомобили
Потребителски аватар
aiako
Регистриран: 15 август 2008

Re: Волга 24 - aiako

Мнение от aiako » 26 ное 2008 18:49

Колеги отдавна не съм писал и ето че пак изникна поредния проблем :mrgreen:
Като тръгна да спирам педала се "удървя" и това става след често спиране,защото ако карам на далго проблема го няма,но ако карам в задръстване "пази се че ида :lol: ".
Няма разход на течност,вчера обезвъздушихме, сменихме едно от цилиндърчетата, гумичките но проблема остана... . Някой да има някаква идея какво и има...някаква диягноза? :mrgreen:

Потребителски аватар
aiako

Мнение от aiako » 26 ное 2008 19:56

Има утре ще го проверим :!:

paffka
Регистриран: 24 ноември 2008

Мнение от paffka » 26 ное 2008 23:54

Волгата ти е направо приказна но моето лично мнение е само да лъснеш тасовете. Волгата наистина не е кола за джанти.

Бил съм в Украйна и там все още има изобилие от всякакви стари машинки включително и Волги от всички поколения. Там машините трудно гният - почти всички стари и нови евтини коли носят пласмасово изолиране в калниците и такива коли на пръв поглед изглеждат мега запазени и си държат цените. С един колега гледахме най-обикновена ВАЗ 2101 в цвят миши сиво от преди 30 години за повече от 1000 долара. Та там чисто нови 2107 и 2104 с найлоните чакаха първите си собственици при дистрибуторите на Chevrolet/Opel/Zaz.

Ако тук в България има проблем с частите дали някой е обмислял внасяне на части от съюза? Мен това ме интересува защото лично имам скрита мечта да подкарам един ден някоя излъскана гърмяща Волга из центъра на София. А повечето БГ Волги са пълна скръб. Между другото, дали двигател на ГАЗела пасва на ГАЗ 24? Добавям две хубави украински Волги.

http://i38.tinypic.com/ae7dqq.jpg

http://i35.tinypic.com/30ici2c.jpg

Потребителски аватар
aiako

Мнение от aiako » 27 ное 2008 00:10

Значи и аз съм бил в Украйна, не забелязах толкова много Волги , колкото натокани Жигули за който ти се лепят очите :mrgreen: ... леле как ме е яд че не пазя снимките :twisted:
Тази снимка ми харесва..колкото и да е мръсна :mrgreen:
IMGP5098.JPG
Ето и следно яко търкане... наистина яко,след толкова търкане и вие ще изглеждате така,затова не се смейте :oops:
Прикаченият файл IMGP5104.JPG вече не е достъпен
Прикаченият файл IMGP5113.JPG вече не е достъпен
И все пак Волга та с джантите изглежда доста по-добре отколкото Волга та с тасовете. ;)

Потребителски аватар
Simeon
Регистриран: 08 юни 2008

Мнение от Simeon » 27 ное 2008 22:23

Според мене никакви джанти на тая Волга напълно оригинален вид трябва да гониш иначе става селяния :) А това със спирачките както го обясняваш се нарича фейдинг който се дължи на това че спирачките ти не могат да се охладят достатъчно след многобройните спирания и спирачната течност завира. Само че по принцип педала потъва и омеква а не се втвърдява та може и да не е толкова прост проблема.

Потребителски аватар
aiako

Мнение от aiako » 27 ное 2008 22:38

Благодарение на peterco и Башев , сутринта сменихме двата маркуча на сервото и сега "кове" :!: :mrgreen:,наляхме антифриз за -30 и сменихме казанчето на преливника...
Сега остава един така... километричен проблем :mrgreen: Волана трябва да застане хоризонтално , защото сега е вертикално и в обсега 60-110 км не се вижда стрелката.Ако някой има представа как се маха да казва :!: Пробвахме да махнем гайката и да дърпаме но... пак си е в началното положение.

Отново благодаря на peterco и Башев :!:

Потребителски аватар
m_g
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 12 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от m_g » 28 ное 2008 00:16

Развиваш гайката на волана и пръскаш шлиците с ВД-40 или нещо подобно. После завиваш на 2-3 оборта гайката (за да не те удари волана, като изскача). След това почвате да дърпате волана както можете (теглене, удряне, разклащане, докато стане). Тегаво се вади по принцип. Това е варианта за в домашни условия.

Волгата я мернах една сутрин преди няколко дни в мъглата на Ботевградско. Едва ли е друга червена с видински номер.
...
Ако на някой му се купува ГАЗ-24 - сега е момента. Още ги има и не са скъпи (до 2000 примерно). Аз лично останах разочарован - винаги съм ги смятал за просторни коли. Отпред е доста по-тясна от Лада, защото седалката има малък ход назад. Воланът също ми идва надолу и няма място за краката.
Старата М-21 ми харесва повече - и като дизайн, и като изработка, и е много висока вътре, което компенсира малкия надлъжен ход на седалката. А Варшавата (която е М-20 Победа) - ще видим колко е широка, като и махна подпорките от стария собственик - сега е ужас, защото седалката е наклонена напред.
Задната седалка и на 20 и на 21, и на 24 е друга история... Широко, комфортно... Кеф.
...
Лично аз не бих осакатил Волгата с някакъв тунинг. Смятам, че огромните барабани не са красиви и няма смисъл да се виждат. Освен това здрави и лъскави хромирани тасове се намират много, ама много по-трудно от лети джанти.

Потребителски аватар
aiako

Мнение от aiako » 28 ное 2008 10:02

Да, тя трябва да е била ако бащата пак е ходил до село....кой знае колко е била мърлява :evil: :mrgreen:
А на волана миналия път сигорно му е било малко дърпането.За джантите мисля че ме обедихте, но просто е доста ниска... но това на пролет :mrgreen:

Потребителски аватар
aiako

Мнение от aiako » 30 ное 2008 20:25

m_g написа:.... Това е варианта за в домашни условия.
Пробвахме днес... напръсках го,дърпане здраво, чукане, млатене ама... седи си вътре :evil:
IMGP5195.JPG
Дали има начин в някакви сервизни условия да се извади :?: :mrgreen:

Потребителски аватар
m_g
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 12 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от m_g » 30 ное 2008 22:33

В сервизни - примерно с някаква скоба. Но ти няма за какво да купуваш скоба за единия волан. Ако можеш да вземеш нещо на заем - добре. Ако не - пръскай още и пак дърпай здраво. Няма начин да няма начин!

Отговори