Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Волга 24 - aiako

Теми за другите ни автомобили
Потребителски аватар
aiako
Регистриран: 15 август 2008

Re: Волга 24 - aiako

Мнение от aiako » 17 дек 2008 20:52

Здравейте отново колеги . От известно време се чува един неприятен звук при запалване на двигателя нещо като скърцане и скоро след това изчезва .Съмнявам се в стартера . Как мислите дали може да е от него ?

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 17 дек 2008 21:20

Алтернатор, хлабав ремък? Евентуално водна помпа/лагери/?
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
butaloto.
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 17 дек 2008 23:36

Или зъбният венец... ;)
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
aiako

Мнение от aiako » 25 дек 2008 21:10

Втулки и четки на стартера... Направиха ги,70 лв за ремонт и к'во развали се 3 дни по късно...сега ко да го правя-да го бия на майстора в главата. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 26 дек 2008 13:27

Но комент... Всеки с чук и клещи в ръце и е майстор... Дано не са ти изгорели намотките от късо майсторско съединение някъде... :(
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
Bobi_moby
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Bobi_moby » 27 дек 2008 21:54

(stupid) Какво си правил на тоя болт че се е скъсал :shock: Стягал съм не един Волгов и сигурно трябва 1метър рамо и егати запъването за да постигнеш това, а и в книгата пише колко да се стяга :roll: :?
:idea: Венеца на маховика можеш да го обърнеш ако е много износен от страната на стартера ;)

Потребителски аватар
aiako

Мнение от aiako » 15 фев 2009 21:50

Отдавна не съм писал но това не значи че не следя форума и темите в него :)
Ето накратко какво става с Волгата докато не съм писал...
Проблема със стартера ми струваше 155 лв за ремонт и 15 дни ходене по майстори (rtfm)
Но сега е железен... :cheers: Порадвах се на хубавовото снежно време, и Мишелинките му се порадваха.
Още карам с 5 болта на маховика за сега е нямало проблеми (skull)
Един ден виях че колегата бегачката продава
009473971-big.jpg
взех го за... но помня вече за колко, но както знаете (или ще разберете) :mrgreen: Нямам място за касетофон поради това че набуах там обороромер и волтметър от Лада.
Photo-0127.jpg
Тако обаче "сделах" нещо като кутия за касеофона, която излезна доса сполучлива, облицовах я в кожа и се получи това
Photo-0125.jpg
Взех си и касетка чрез която касетофона чете от Mp3 доста е удобно защото кабела е дълаг и може да се оправлява от задната седалка например, не се чуват шемове и звука е по силен на по ниско ниво (касетка 18 и Мп3 - 11 = силата на звука е еднакъв качеството в полза на Мп3-то)Ето така изглежда(тук още не е тапицирано и монтирано)
010581914-big.jpg
Бях сложил 4 колони в багажника и нямаше достатачно място за тва се реших и отрязах адната кора, колкото и да ме е яд (shocked)
IMGP5466.JPG
2 часа по късно ... т.е. в 3 през ноща вече беше така
010103493-big.jpg
и с малко повече зор.. много дебело това
010580805-big.jpg
Така вече свири приблично но ще ги сменам с по качествени защото тези говорители са морално остаряли (banned) а и свирят само отзад, вратите ще бъдат претапиирани, ще сложа говорители и там.
Ето и две днешни снимки :mrgreen:
IMGP5755.JPG
IMGP5756.JPG
Има още доста неща за стягане,мисля да правя дистанционни фланци.

Сега моля,ако някой може да ми даде някакви кординати на сервиз или фирама която може да ми направи диагностика на амортисьорите, защото съм почти сигорен че задните са изпуснали.Ако се сетя още нещо ще допълня..а сетих се някой да знае магазина в Х.Димитър за Волга?

Потребителски аватар
Живков

Мнение от Живков » 15 фев 2009 22:22

Ако наистина си скъсал болта на маховика, незабавно го възстанови. Такъв въртящ момент, съчетан с такъв тонаж...Дано не изревеш.

Потребителски аватар
Bobi_moby

Мнение от Bobi_moby » 17 фев 2009 17:19

Сега ми просветна :idea:
На маховика на Волгата са шпилки и са четири с гайки като за главата 12мм ситна резба.
Къв е тоя 5ти (shocked)
Да не говориш за болтовете за стягането на притискателния диск към маховика (stupid)

Потребителски аватар
Живков

Мнение от Живков » 18 фев 2009 15:26

Ти па ся ме уби. Аз тогава, що съм стягал болтове на маховик при мотор ЗМЗ24Д? :shock:

Отговори