Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Голф 3 - incidenta

Теми за другите ни автомобили
incidenta
Регистриран: 30 октомври 2014

Re: Голф 3 - incidenta

Мнение от incidenta » 02 ное 2014 00:48

за колегите от горните постове:
1-во благодаря, че ме приемате така добре.но голфа ми омръзна вече,понеже вече няма какво да му се прави. скоро почвам да се занимавам със проект от вашия привкус :mrgreen:
без значение каква марка или модел автомобил е: аз съм стигнал до извода,че колата трябва да е ниска с джанти с офсет,че гумите да идват до ръба на веждите и наистина с възможно по изчистен вид.

и да отговоря на всички нови колеги:
1во. двигатела който сложих 2.0-абф-а се оказа, че си пропушва масълце. а и аз сложих само мотора без да правя ъпгреид на спирачките,което се оказа много лоша работа. и на няколко пъти съм спирал на нокти.
2ро. колата е с 1.4 аех близка е до абд- но е с пластмасови колектори и никога не е имала газ. за това разхода мога да го кажа че е около 8 градско и 6 извънградско на бензин. разлика няма . дали 13ки 14ки 15ки или 16ки никаква разлика не съм намирал. освен в спирането . инак има хидравлика.
3то колегата е прав: колата е с венто фарове,венто решетка и венто преден капак. понеже ми харесват по ръбатите форми.
а лупите са би ксенон с ангелски очи в тях. не знам дали да не прозвучи като реклама,ако е така да бъде изтрито това изречение .купени са от колега от ФВ-форума ето линк към обявата http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=45&t=225696" onclick="window.open(this.href);return false;

(hiro)
за целта само премахнах оребренията на фаровете с много търкане с ламелен диск и после ги полирах и лакирах(нищо че са от стъкло- то също подлежи на обработка макар и по-трудно)

искам да кажа,че 1вта ми кола беше трабант. 2рата лада2103 3-тата Фиат ритмо, 4тата и 5тата Деу Тико-2броя ,6тата черния голф и 7мата зеления голф 8-та джета ... смисъл има голфаджий от които всички сме си напатили,но аз не съм бил никога от тях, знаете за кои "шофьори" говоря,просто искам колите ми да изглеждат малко по стилно от другите и да се откорояват от останалите на паркинга. както смятам и Вие искате.
поздрави

Потребителски аватар
le4ko
Регистриран: 14 април 2008

Мнение от le4ko » 03 дек 2014 22:18

Колега,интересна ти е колата!Би ли споделил повече за махането на оребрението на стъклата на фаровете и имаш ли наблюдение рефлектора ако е никелиран това проблем ли е за лупите?Мисля,че и на други ще е полезна тази информация.

Даниел
Регистриран: 28 октомври 2012

Мнение от Даниел » 04 дек 2014 23:09

Много е красив голфа и работата ти ми харесва ! :) Някак си ми писна от т'ва пи*комерене коя кола по-добра , коя по-бърза и така .. Аз лично мисля , че всеки трябва да кара колата , която харесва и да уважава труда на другите.:) Дали е възможно да се направи раздел , в който да пишем и за другите си автомобили и да обменяме информация и идеи .( преди ми се наложи да попитам за някой неща за клио симбол и никакъв отговор, В Лада форума винаги съм получавал съвети за , което съм много благодарен на колегите докато в някой други форуми освен за оферта за покупка на части друго нищо... ) :cheers:

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 05 дек 2014 16:58

:D Е как да изтрием темата на колегата? Първо- вложил е доста труд да стегне тоя покойник- похвално. Второ- пише с уважение, личи си, че не е на найсет- всеки си има вкусове и нищо не се постига лесно с труд... И трето- и сам е разбрал, че голфа си е голф- колкото и да го правиш друго не става. :) Каручка, сравнително здрава, но не прекалено- все пак немците добре смятат. Радко, продай реното и си вземи каручка щом ти харесват. 1.9 тди- хубав мотор. Като настигна някой спирам вентилацията в купето превантивно... :)
Пусни колега и следващия си проект- за разлика от сектантите, които от тука се преместиха по немско и японско-филски форуми, аз лично приемам с уважение всяка стегната кола. Ама като ми постнат някоя избушена ромска каруца с китайски металик, некви Жанти и лепенки и илиенско цокало и се запревъзнасят винаги ми идва в повече. :)
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

incidenta
Регистриран: 30 октомври 2014

Мнение от incidenta » 05 дек 2014 22:00

Даниел- da, колега, интересна ти е идеята.да се напрваи отделен раздел за автомобилите, които не са тясно свързани с Лада форума,да се споделя някаква информация и тунинг идеи и тем подобни,нека админите да решат. така и форума ще изглежда доста по-подреден.

BaiLamarin Благодаря ти колега, аз наистина харесвам всички направени автомобили,но тези които са направени с мерак и вкус. между другото много е тънка границата между циганията и тунинга, и в този ред на мисли - много е лесно да е прекрачим границата. аз много пъти съм го правил и после съм почвал да "творя" на ново по голфа за да стане изчистен и приятен за гледане и возене.
също така е вярно че с годините идеята за тунинг много се промени. преди бяха едни стъкломатени крила брони прагове лепенки . едни работи на предните капаци, сега вече не е точно така. а всеки 2ри голф беше с "бад лук"
вече е много старомодно :)
а и междудругото съм изчел почти целия Ви форум и съм доста на ясно теоретически вече какво трябва да правя лятото като ми попадне читав ВАЗ. (hiro) а моя голф го разкарах понеже реших да си сваля задната броня и болта излезе с част от ламарината на купето. и това ме издразни най-вече- че ръждите тръгнат ли и край... но пък доста изччетах и в классик форума- и вече знам доста как да предпазя купето от по-нататъшна корозия както съм говорил и с магазинери за авто бои и доста ме "открехнаха на тези трикове" както и каталози ми показаха за продукти...

le4ko колега. за фаровете няма значение рефлектора дали е черен червен или хром ,сттига да може да навреш лупата в рефлектора, и да не пречи (да не опира) на стъклото. мисля че най-късите лупи бяха около 10 см от тези готовите за вграждане. има колеги които режат рефлектора и лепат лупите дирекно със силикон.като преди това са я насочили и фикирали така че да свети нормално без да заслепява.а стъклото е малко играчка: аз лично го търках с ламелен диск (от тези със шкурките) за бормашина. мосле минах на такива от рода на 120-240-400-водно 800 водно 1500 водно. и после го лакирах отвътре. с обикновен авто лак. но на стъкло си играх по 8-часа понеже дори на сухите капвах по малко вода да него прегрея и спукам. има колеги които полират рефлектора само в зоната на лупата )средата на стъклото) и пак е интересно. мога да ти дам линк на колегата който ги продава и ги монтира много е готин човека и разбран. но обявата му е във фолксваген форума - линк съм дал в предния ми пост по-горе. там има подробна информация и снимки на коли,както и начини на свететене с различни келвини ксенон.

поздрави на всички авто маняци
лека

Отговори