Volvo 945 Polar - Desert Ant

Теми за другите ни автомобили
Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Мнение от Kiril » 30 мар 2015 22:57

Много здрава и сполучлива кола,честито и наистина както са споменали колегите се кара по малко различен начин,аз я усещам като смеска от кораб и танк вътре,особено като погледна средните греди.Интересно ми е как стои въпроса с блокажите,карал съм 740 polar,което имаше блокаж,струва ми се че беше пълен механичен блокаж,но може и да греша и реотанче за подгрев на двигателя за през нощта.Като цяло са интересни модификациите за северните страни особено откъм отопление,корозионна защита и проходимост.Все още си мисля ако ми изпадне читав мост да го присадя в ладата,понеже пълния блокаж ми е мечта.

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 30 мар 2015 23:32

Блокаж няма, има на големите двигатели на 700 и мисля на 16В турбото на 900. Поне така разбрах.

И да управлението му е като на кораб, страшно маневрено за размерите си. Нестабилно в завоите, клати се :) явно кила е по-тежък. хаха. Моето така или иначе е с по-високо окачване (дизел) и реших да си го оставя високо. Катеря се като джип, а високи скорости рядко вдигам.

Средните греди са особено важни, една от първите коли със сериозна защита от страничен удар (СИПС) Като екстри моето е по-бедничко. Ел предни стъкла, климатик, подргрев на огледала и заден прозорец и стига толкова, не ми трябва повече нищо, даже климатика ми е в повече.
Докато беше с оригиналния радиатор на парното правеше баня за 5мин, сега е по-зле. Има голяма разлика между алуминий и месинг ;(. Но няма пълно щастие, сега поне е сухо.
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Потребителски аватар
KingoftheROAD
Регистриран: 27 септември 2014
Автомобил: ВАЗ 2107
Контакти:

Мнение от KingoftheROAD » 07 апр 2016 11:09

Като искате кораби и танкове, погледнете моя аватар. ;) е те това е кораба-майка или маленький немецкий танк. Братушките казват Т4 как Т34. 1850кг. празен без пътници и багаж. Малко като самореклама ;) Иначе наистина е здрав танк, и се кара като кораб. дебели, корави, поцинковани тенекии. Направен в точно в стил волвото. Сега е 20 годин, и още толкова ще изкара, ако се поддържа добре. Аз си го карам вместо кола. Преди него имах класиката 2101, и от нея право на него. Полека лека да доделам и седмицата, която получих в наследство, но нямам време засега...

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 07 апр 2016 11:22

Мерси, аз марката съм я избрал. Тая кола е проектирана да е здрава и ремонтно пригодна.
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Отговори