Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Москвич 407 Turbo - mzeto

Теми за другите ни автомобили
Потребителски аватар
Tekyero
Регистриран: 26 май 2010

Re: Москвич 407 Turbo - mzeto

Мнение от Tekyero » 03 ное 2010 18:39

Браво! Одава ти се техниката, работиш много сръчно и с акъл! Удоволствие бе за мене да ти видя колата и как работиш по нея.

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 05 ное 2010 00:36

Сега ще ме налазят триста дявола, но аз да си кажа.

Хубава е 7-цата, красива кола с неподозирано Класическа возия, почти вечно купе и проста механика. Най-важното е, че отново го върна на пътя, където е мястото на всяка добре възвърната Класика. (heart)

От друга страна, аз от сега ще ти кажа, какво ще стане. Но, ще изляза крив. Дреме ми. Не ти е лош похватът, дори напротив. Но, грешна концепция си избрал за турбиниране. Само като се сетя, колко неточности има в тоя мотор и колко му е малък ресурса стандартен, дори с пазене и робска поддръжка, само турбо му трябва. Че и на 0,5+. (skull) Сори, но виртуозно да изпълниш тая модификация, разочарованието ще дойде първо от непълноопорния колянов вал, след това нагоре. Ако същия оцелее някак, противно на всякакви закони. Обаче, едва ли, когато е напъван от чукове невъобразимо различни по тежест. (skull) С какво предварение работи и как се регулира ? С оригиналното делко? Сместа? На усет по детонации или?

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 05 ное 2010 11:28

Тодоре, както и да е до половин година ще е крах,ако се кара така. Но си е негов- той е хвърлил толкова пари и труд, щом не му е жал. :) Иначе добре си работи- чисто, подредено в коша, има и мисъл и умения. Но си прав, че на тоя мотор не му е това призванието. Дано после намериш друг, за да оживее купето. :) Аз лично не виждам красиво в такъв летящ москвич. То лесно ще се присади и по- сериозен мотор, но няма пък да е москвич. Абе и аз нямам вкус, просто така ми се струва. Все пак факта, че е докаран до тука говори за сериозен проект. Колко ще живее- времето ще покаже. :cheers:
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 05 ное 2010 16:53

Интересно е определено и невиждано.Лично аз му препоръчвам въпреки турбината, да я пази, в смисъл да я кара внимателно.Само факта че е турбиниран сам по себе си вече я прави уникат, без да гледаме колко върви.

Потребителски аватар
Marto_G
Drifting Machine
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Мнение от Marto_G » 05 ное 2010 18:07

Не е баш така. И в москвич форума се научиха да турбинират и инжектират. :lol:

danchy_2101
Регистриран: 05 февруари 2009
Контакти:

Мнение от danchy_2101 » 05 ное 2010 19:43

В москвич форума колко по-напред са от нас с материала на тема инжекциони..
Сега по темата: Евала на момчето за работата.Обаче ако ще е гарга да е рошава.Този мотор ако се ръчка постоянно няма да изкара много.Мислил ли си да слагаш друг мотор ?

Потребителски аватар
mzeto
Регистриран: 20 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от mzeto » 05 ное 2010 19:46

Тодор Живков написа:....
Темата се раздвижи, което е хубаво :) Налягането не е повече от 0.5 в момента даже е 0.4 Коляновия вал-незнам сложих нов, налях масло (не м10д) лагерите са ми нови, мазителната система съм преправил, налягане държи 1.8атм на св ход загрял. Детонации нямам-карам на 30град статичен аванс, вакуумния рег. не се използва. С центробежния идваше около 40 мисля. С оригинално делко съм да. Смес-свещите ми са керемидено червени-проверявал съм след продължително каране в баир с постоянен бууст и всякакви други възможни начини. Няма кихане, няма сецане държи си нормална работна температура във всякакви режими на каране. Като влезе в бууст се размирисва на газ. Аз други вариянти за настройка не се сещам...
BaiLamarin написа:...Дано после намериш друг, за да оживее купето. :) ...
Имам още един който е със шлайфан к.вал, шлайфан и хонингован блок, нови бутала, сегменти, лагери, нова глава със всичко по нея ново. Трябва само да се събере. Плюс това кат се разровя ще събера и за още един :) Мотора не е проблем, а и не съм си поставил за цел да правя пак мотор :) Целта на проекта не е машина за гонки, дрифт и т.н просто искам Москвич, който да не малее в баира и да не се чуди ко става. За сега съм го постигнал :)
Frysco написа:...Лично аз му препоръчвам въпреки турбината, да я пази, в смисъл да я кара внимателно.Само факта че е турбиниран сам по себе си вече я прави уникат, без да гледаме колко върви....
Така и правя. Пуснах се с онзи 2140 за да видя как седят нещата след доработките ми, а снимах за да видят и другите :)
За турбинирането да-от нашия клуб има два 412 двигателя турбинирани и моят. Друг 408 турбо в България, а дори и в руските форуми не съм срещал камоли на такова купе :)
Marto_G написа:...И в москвич форума се научиха да турбинират и инжектират.... :lol:
Ми да само дето при нас нещата стават една идея по зор (hiro)

И така ако някой има нещо, което го интерисува каквото и да било нека пита. Не съм човек който пали от щуротии и вдига скандали :) С течение на времето ще пиша тук в темата какво се случва с колата :)
Поздрави!
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book." - Moog "Mighty car mods"

Потребителски аватар
martvesa88
Регистриран: 02 декември 2009
Контакти:

Мнение от martvesa88 » 05 ное 2010 19:49

Мен ми е интересно топ спийда на колата :D :D :D

Потребителски аватар
mzeto
Контакти:

Мнение от mzeto » 05 ное 2010 19:55

danchy_2101 написа:...мислил ли си да слагаш друг мотор ?
Мислил съм да...но няма да е скоро.. хич даже... знам само, че със сигурност няма да е 412 или БМВ. Спира ме това че вече няма да си е Москвич. Сега приоритет ми е купето(victory)

Топ спийда-повече от 120 не съм вдигал и преди и сега. Не ми е това цел- не ми е комфортно при тези скорости. И в давата случая има сила да си напълни километража-разликата е че сега ги вдига много по-бързо. (victory)
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book." - Moog "Mighty car mods"

Потребителски аватар
mzeto
Контакти:

Мнение от mzeto » 08 ное 2010 12:09

Намерих си маслен радиатор заедно със всичките му там принадлежности от омега 2.5(бмв мотора) Тази седмица ще ида да го взема и вече след като премеря една температура на маслото ще видя дали да го слагам. Другото което съм запланувал е да бодна една ламбда сонда в даунпайпа непосредствено след турбото и да видя при различни режими какви стойности дава. Идеята е оптимизиране на работната смес. Тъй като нямам средства за още по прецизни уреди(широколентова ламбда сонда и т.н) това ще ми е метода. Дано само остане време че, през седмицата съм в София(студент съм в ТУ),а по колата се действа само събота и неделя :) (victory)

Отговори