Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Голф 2 - Пламен С. Петров

Теми за другите ни автомобили
Потребителски аватар
JokEr
Регистриран: 15 август 2008

Re: Голф 2 - Пламен С. Петров

Мнение от JokEr » 01 авг 2009 02:29

Ууу супер другата седмица ще пусна тема за на дядо Заставата (tease) (hiro)

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 01 авг 2009 03:56

Оставете човека на мира бе. И никой нищо не прокламира. Има бензинки с предно, сега и печка ще има. Какво пък. Хич недей да го продаваш, ами си го карай и поддържай. Така и така си започнал. :) Вярвай, че някои печки вървят повече от някои бензинови Лади. Визирам дизели, горе-долу от времето на ладите със задно предаване. :mrgreen: Не приемай лично нападките от нашите хора. Коне с капаци има не само тук, така че - дай да ти намерим един компресор от G-60 и да го надуем малко. Няма да му е зле, а и доста по-лесно от надуване на бензинов мотор. Няма стандарти - дай да измислим нещо да направим, там малко по-така, нали....

ПС В прочем, аз до сега с компресор от Мерцедес сме надували само двигател на ГАЗ-24. (ЗМЗ- нещо си, 105 коньов, от преди Христа) :D Ако не беше заминала на вторични, сигурен съм че щеше да направи 0-100 за 12 сек. А и вървеше, като за толкова. Което е недопустимо много за такъв тип мотор и такова ,,леко" купе. (skull)

Потребителски аватар
peshaka
Регистриран: 28 януари 2009

Мнение от peshaka » 01 авг 2009 08:09

Съгласен съм с колегата ,че голфчето не е интересна кола, но другаде му е силата - здрава непретенциозна кола, идеална за евридейка ;) .
Моето мнение е стегни си този мотор и си карай голфчето без излишни шукарии и тунинги,пък си вземи някоя Лада да ти пази гаража и нея я почвай (focus) .

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 01 авг 2009 10:10

Стига с тези турбини! Този мотор е един от най- калпавите дизели за времето си. Но пък е ужасно икономичен. Слагането на турбина при дизела не е толкова просто- най-малкото нова помпа, нови колектори, а добре е и главата към тях. Така че карай си го и да не ти дреме, че набира бавно- това е кола правена за евтино придвижване и поддръжка- за разлика от новите голфове. Дали е провокация? Че то коли всякакви. Какво касае това истинските фенове на Лада? Пък и повечето хора карат не само лади. Ако не ме лъже паметта това е от първите двойки. Но пък е доста запазена. Ако има компресия този мотор е приятен за експлоатация. Дори и помпата му е безкрайно опростена и надеждна. За жалост в този раздел нямам права иначе щях да се погрижа дискусията да е в добър тон. По вкуса и по цвет товариши нет...
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
Пламен С. Петров
Регистриран: 31 юли 2009
Контакти:

Мнение от Пламен С. Петров » 01 авг 2009 12:04

Да...благодаря ви, по принцип до сега не съм виждал дизелов Голф 2 със компресор от Г60, повечето свалят на земята тоя малкия двигател и нарпаво присаждат друг ТД или ТДИ, по-лесно е. Но за сега смятам да е така.Намерих нископрофилни 13 цолови гумета и май такива ще има.

Потребителски аватар
Mr.Lemon
Регистриран: 15 март 2009
Контакти:

Мнение от Mr.Lemon » 01 авг 2009 14:49

Колега евала . Голфа е супер - запазен , стегнат а е и доста стабилна кола . Аз лично съм фен и на VW имам пасат 2ка и от мой лични наблюдения смятам , че VW са едни много надежни автомобили . А и най-важното има много части за тях . Зиж и здрав и само хубави моменти да имаш с него :cheers: :cheers:

ПП Не се връзвай на менията , че голфофете смърдат .Тук повечето по необесними причини мразят голфовете . Защо мразят колите , като тези които ги карат ги правят такива . Има и много лади дето са яко селски такче свиркай си и се кефи на живота :cheers:

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 04 авг 2009 12:11

Махни ги тея лепенки отстрани и отзад, както и перката на тавана.Ще се харесва повече без тях.И ножа отпред е доста грозен и неуместен.

Потребителски аватар
2101
Регистриран: 13 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от 2101 » 04 авг 2009 14:44

Супер е ! :D Мене пък най - много ме радва широкия нож на тесняка няма такъв просто мега добър :twisted:
п.п. Е тва беше наща квартална бегачка , но купето отиде за скрап (hiro)
DSC000053.JPG

Потребителски аватар
Пламен С. Петров
Регистриран: 31 юли 2009
Контакти:

Мнение от Пламен С. Петров » 04 авг 2009 18:20

Отзад всичките лепенки до една са махнати.Само тия под вратите за сега ще ги оставя, също така и перката.А ножа-нееееее, 30 лв съм дал за такъв нож, всеки го търси.Изобщо не мисля да го махна. ;)

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 05 авг 2009 09:32

Просто не се слива с престилката.Обръща страничните ръбове навън, а и е тясна долу-прилича на бутилка от кока кола в анфас...
Трябвало е още преди боядисването да вземеш две широки брони, да боядисаш средната им част в цвета на купето и си става муцинка.От страничните поне надписа GOLF свали.

Заключена