Предложения за място на провеждане на Национална среща на ЛКБ 2015 година

stambi
Регистриран: 09 ноември 2008

Мнение от stambi » 13 фев 2015 17:19

Колко пъти се провежда на Сливен събора ? Все пак е само едно летище на много юго-източна част от страната!? И аз ходих 2011! Какво друго се предлага там ???

Потребителски аватар
johny_x3m
Представител на ЛКБ
Регистриран: 12 октомври 2008
Автомобил: ВАЗ 21061
Контакти:

Мнение от johny_x3m » 14 фев 2015 02:54

Всеки мисли, че е лесно да се организира събор или друго мероприятие, но въобще не е така. Истината е, че събора миналата година беше с перфектна предварителна подготовка (Благодарение на Венци, Дидо и останалите от плевенската група), но след събирането на колите всичко се решаваше и правеше в движение. Денис докара от София озвучение с DJ, имаше генератор (даже 2), но както присъстващите знаят само няколко човека се включиха в организирането на състезанията за каращите, записване и обработване на резултатите, събирането на пари, снимки и видео и т.н. Повечето хора бяха дошли "на гости", гледаха сеир, пиха бира и чоплеха семки.
Еми няма как да се получи при това положение. Трябва малко повече активност да има от всеки, защото тоя събор не го правят Иван, Драган и Петкан, а другите да са поканени, ами трябва всеки да се включи и да помага, за да се осъществи цялото мероприятие. Дали ще разпъва маси, дали ще отцепва района като преминават коли, дали ще събира пари ако се наложи, дали ще помага с ремонт на закъсал колега - ВСЕКИ ТРЯБВА ДА ПОМАГА СПОРЕД ВЪЗМОЖНОСТИТЕ СИ. Малко повече самоинициатива трябва и ще се получават все по добре работите. Защото в крайна сметка има една групичка дейни хора в клуба, които отделят от времето, парите и нервите си, за да могат всички останали да получат нещо насреща и да се чувстват чст от един действащ клуб, макар и организиран на любителско ниво.
Да не сме като големите автоклубове, които разполагат с бюджет, набират средства и спонсори, но се замислете как те го правят? Колко от вас са платили членски внос, за да могат да твърдят, че са членове на Лада клуб България? Веднага отговарям - нула. Точно така - 0. А колко от вас са се замисляли, че форума в който пишем и сайта се хостват от фирма и затова трябва да се плаща? Не знам от къде Денис намира парите, но е факт че постоянно се стреми да подобрява форума и сайта, евала за което.
И пак всичко опира до парите - да, не е лошо да има някакви награди, па макар и те символични, но и те трябва да се купят. Веднага давам пример - в ретро ралитата, в които участвам, има награди до 3-то място в няколко класа - купи и евентуално грамоти. Ама се оказва, че изработката на една купа излиза около 15-20 лв. И във всяко състезание , в което се пускам, си има регистрация и такса (40 лв. беше минимума 2014 г., 120 лв. за рали Златни пясъци). Е вярно в тази такса се включват и стикери с номера за всяко състезание, баджове, плаща се на съдии, хотели, вечери (в случай че сме в друг град), но пак има някакво финансиране макар и минимално. А при нас какво - на място събирахме по 5 лв. да дадем на Венци, който предварително беше платил линейката, без да знае дали ще му се върнат парите.
Ами дайте тогава предварително да съберем едни пари и да се получат малко по различно нещата. Предполагам едни 10-20 лв. няма да съборят бюджета на никого. Вижте как се получава с календарите вече 2 години - доста хора превеждат предварително пари по банковата ми сметка, защото са наясно, че няма да ги излъжа и ще получат това което са поръчали. Какъв е проблема да направим така и за събора - който смята да идва праща едни парички предварително и с тези пари се плаща за организация, награди и т.н. Не че ако някой не е платил ще го върнем, ама друго си е да знаеш, че ги имаш парите, а не че ще ги даваш от собствения си джоб. Защото като се разхърля сумата между много хора не се усеща, ама ако трябва само един да ги дава си е цифра. Отново пример - рекламните материали тази година. Всеки е дал 10-20-30 лв за да си закупи - не са много нали. Обаче аз предварително извадих и платих към 2500 лв. лично мои пари, за да може да се изработят тези неща и до последно не знаех дали ще успеем да ги продадем (слава богу пласираха се).
И сега разбирате ли защо е нужно всичко това - трудно се организират откъм финанси и време неща от малка групичка хора. Но когато всеки помага винаги резултата ще е много по-добър.
Надявам се, че съм ви накарал да се замислите.

Потребителски аватар
v_gelinski
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 15 септември 2011
Контакти:

Мнение от v_gelinski » 19 фев 2015 01:29

Според мен трябва да се почне от там, кои хора са навити да организират такова нещо. Защото ние може да си гласуваме за където искаме, но ако няма някой от местните да удари едно рамо, най-много да пием по едно кафе в центъра на града. Разбира се, не очаквам цялата работа и отговорност да падне върху местните колеги - както каза Веско всеки ще помага с каквото може. Но все пак трябва поне 1-2ма човека от района да ударят едно рамо - да препоръчат място за нощувка, да уредят някакви административни работи в общината, ако се наложи и т.н. Така че, нека да видим кои колеги са съгласни да помагат с организацията на местно ниво и после да проведем гласуване.

П..с. Аз лично бих отишъл на събор, независимо от мястото му, затова не назовавам конкретен град. С организация на местно ниво не се наемам, защото в Кюстендил ще дойдат най-много софийската група и 1-2ма човека от Стара Загора (hiro).
Тогда нажмут водители стартеры И по лесам, по сопкам, по воде....

Потребителски аватар
{REDNIKA}
Регистриран: 27 април 2008
Автомобил: ВАЗ2104-1300
Контакти:

Мнение от {REDNIKA} » 23 фев 2015 23:11

Тази година мисля и аз да се включа най накрая :) но ще се радвам освен състезания да има и някаква разходка до някое интересно място или с всички коли в колона или който желае ще е много готино и едно страхотно изживяване нека цяла българия да разбере за нашата марка :)

Потребителски аватар
Nelly
Дама
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от Nelly » 01 мар 2015 15:01

Март месец е, а още нямаме желаещи да организират събора :cry:
Владимир, Станимир, Любомир и Красимир Преди имах 4 теории как се гледат деца, сега имам 4 деца и нито една теория как да ги гледам!!!

Криско
Регистриран: 12 юли 2013

Мнение от Криско » 02 мар 2015 16:14

Аз определно ще присъствам отново,където и да било.Гледам вобще никой не изявява инициатива за организация,което силно ме натъжава...Дано някой случайно да реши да организира и да се съберем отново както и миналата година!

Потребителски аватар
Wolfgar
Регистриран: 20 април 2013
Автомобил: ВАЗ 21053

Мнение от Wolfgar » 11 мар 2015 19:09

Това, което предложи Веско за предварително събиране на пари, е отлична идея и така трябва да бъде. 20 лева е перфектната сума.
Лично аз бих отишал и във Варна на събор, но не всички са като мен. Дайте някое по-централно място. Миналата година в Плевен всичко бе перфектно, като по учебник. Ако бат Венци се навие отново да организира събор ще е супер.

samarkata
Дама
Регистриран: 02 декември 2014
Автомобил: ВАЗ 2108

Мнение от samarkata » 12 мар 2015 11:10

Здравейте и от мен аз съм нова във форума. Заканила съм се тази година да присъствам на събора. Гледала съм снимки от Плевен и на мен лично много ми хариса и се надявам да си оправя ладето до тогава, ако ли не с друга ще намеря да дойда. :)
Съгласна съм за сумата, която ще се събира. Ако има някой от София, който ще събира парите да казва.
Няма път към щастието, пътят е щастието!

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от Viper » 12 мар 2015 23:37

Няма толкова луд дето да се хване да организира.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 13 мар 2015 00:44

Да така е, защото никой не иска да си губи времето, да се трепе а ви прави събор, вие да се изсипете един куп хора на готово и накрая човека - организатор да ви слуша мрънканиците: "ама това не е хубаво, ама онова не е както трябва...". То и аз ходя на готово, ама каквото е такова, харесало ми, не харесало не се оплаквам. Каквото е добро се казва, което не е добро може и да се премълчи от уважение към организатора.

Заключена