Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Коментари и впечатления от Събор 2016

Потребителски аватар
auto_forum
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от auto_forum » 23 юни 2016 23:07

Хубав беше събора. Доволен съм, игрите също ми харесаха. Отдавна не бях пътувал толкова далеч с Ладата. Поне разбрах, че имам проблеми с охладителната система.

Потребителски аватар
Очката
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 15 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от Очката » 23 юни 2016 23:52

Руси всички имахме проблеми, с колкото и колеги да разговарях на всички колите са греели :)

Потребителски аватар
butaloto.
Регистриран: 01 март 2008
Контакти:

Мнение от butaloto. » 24 юни 2016 03:37

Аз разбрах, че имам проблем с охладителната система още седмица преди събора, затова предпочетох да не рискувам с моята рускиня. Уви, нямам същия кураж като на Биляна.. ;)
Радвам се, че видях и морето на този събор... в горещите дни и месеци винаги ме е привличало. Но да вземеш пътя до там и обратно с Жигули. .. е емоция голяма! Връща ми спомени от преди близо 20 години! Уви, проблем с греенето с Гелински не сме имали, а на отиване пътувахме по обед.. явно на доста от ладите трябва профилактика ;)
П.П. Действително пистата във Виница не отговаряше на европейските стандарти за рали дисциплините и българските критерии за тайм-атак.. именно затова се отказах да участвам в дадените силови надпревари, но ме подразниха коментарите, които срещам из виртуалното пространство. Впредвид това да имам известни търкания с Виляна, то не мога да отрека, че ладата й е подготвена на едно доста високо ниво, с голям потенциал.. но да притежаваш такъв спортен автомобил от този клас, същевременно и да се стремиш поддържаш една писта общинска собственост със свой средства за да тренираш... някак идва нерентабилно за българските стандартни. Пари в тази държава се пилеят около парламента за всичко друго, но не и за развитие на спорта и стимулиране на каквото и да е друго в полза на обществото и досег до общините. Не само във Варна има подготвени лади за рали шампионатите, не само край морето има любителски състезатели с хъс за победа и потенциал за развитие... но уви, само в България този потенциал остава в сянка, само това начинание не вижда ясна светлина, следователно и този хъс угасва бързо с времето.
Иначе към събора нямам забележки.. разходих се из Златни Пясъци, минахме през Галата, посетихме Панорамата, натопихме се край Аспаруховия плаж.
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 24 юни 2016 07:48

Очко, моята не грееше! Даже не помня дали перката ми се е включвала. Но пък имаше ужасни проблем с достигането на бензина до карбуратора.

Потребителски аватар
auto_forum
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от auto_forum » 24 юни 2016 07:56

Моята също не грееше, но като я карах над 4000 об/ мин ми изплюваше антифриза през казанчето.

Потребителски аватар
Очката
Регистриран: 15 април 2008
Контакти:

Мнение от Очката » 24 юни 2016 20:51

И аз правих профилактика на охладителна система преди събора, греенето при мен идва от това,че почти през целия път на отиване мотора беше над 4000 оборота, от Велико Търново даже и над 4500, при такива обороти няма как да не грее. На връщатане Валката подържаше по ниско темпо и повече от 90 градуса не е вдигала :)

Djonvt
Регистриран: 04 юни 2015
Автомобил: ВАЗ 2102

Мнение от Djonvt » 25 юни 2016 15:55

събора мина много добре, радвам се че присъствах макар и не със мойта кола но се надявам догодина да нямам проблеми и да съм с нея :D :D :D

Заключена