Предложения за място за Събор 2017

Потребителски аватар
johny_x3m
Представител на ЛКБ
Регистриран: 12 октомври 2008
Автомобил: ВАЗ 21061
Контакти:

Мнение от johny_x3m » 17 апр 2017 05:57

Истината е, че най-много коли карат на майсторското управление. Там нямат такова значение конете под капака, а уменията на магарето зад волана. А едно майсторско може да се направи на всеки площад. Така че винаги може да се вкара състезателния елемент. Едно бутане/дърпане на кола, някоя друга простотия за забавление на публиката и ей ти го състезание. Ако се реши събора да е в Царева ливада може да се направи една разходка до Трявна и там да отидем на мотополигона, на който се водеха курсовете едно време и да се направи майсторско. А може и на гаровия площад в Царева ливада, въпреки че е павиран, а не асфалт. Варианти много, но наистина малко хора си разкарват бегачките за едно пускане на писта. Виж ако има драг може да участва всеки, но там пък трябва дълга отсечка.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 17 апр 2017 23:48

Подкрепям Денис! Любо, теб не съм те видял да караш на писта до сега (освен срещу една черна Самара (tease) (hiro) ) не знам защо толкова държиш.

Ако има площад може да има майсторско управление, конкурси за ретро и тунинг или за интериор. А какво лошо има да е като приятелски излет. Ще си проличи кои са истинските маниаци и приятели и кой идва за да гледа сеир на писта.

Потребителски аватар
Wolfgar
Регистриран: 20 април 2013
Автомобил: ВАЗ 21053

Мнение от Wolfgar » 17 апр 2017 23:55

На мен лично това не ми е по вкуса. Сега ще ме изкараш, че не съм фен на Лада заради това ли? Когато концепцията на нещо не ми е по вкуса, просто не го правя. Това си е моето мнение и моят начин ;)

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 18 апр 2017 08:14

Просто си мисля, че някои хора от време на време може да си преглъщат претенциите, както аз съм преглъщал моите многократно. Иначе от половината събори и срещи трябваше да си тръгна преди да съм слязал от колата.

Потребителски аватар
m_g
Регистриран: 12 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от m_g » 18 апр 2017 17:23

Колеги, ще се опитам да изкажа некои съображения.
Съществува ли място с достатъчно голям паркинг на сянка и с някакви прилични заведения наоколо?
Защо не направим едно съвсем нормално изложение със студена бира и паркинг, на който да не ни е страх да си оставим колите. За спане - някакъв хотел, добре е да е поне 3 звезди, за да не изпадат жените в тих ужас при вида на тоалетните. Може почивна станция, има такива реновирани, които стават. Някак си приоритетни са безопасността на колата, яденето и спането.
А, и вечерта да се спи далече от поляната с веселяците. Некак си не може да се спи, ако ти пускат до 3 часа "Земля в илюминаторе", "Сийк н дистрой" или "Селската баня". Който си е в настроение - да си пие и да си крещи на воля без да съм длъжен да се съобразявам с него. И като някой на 8 бири реши да кара, да е далече от колата ми.
Местоположение - някъде по средата. Не ми се вози на Жигула дълго лятно време, залепва ми задника за мушамената седалка. Да има до 2-3 часа каране на кола в посока. Оттам бира, мезе и сладки приказки. Културно. Значи Пловдив - Стара Загора, Ловеч, Плевен, Габрово и Търново като области.
Станаха много изискванията, д**ба.
На мене не ми хрумва нищо смислено като място за момента.
В крайна сметка клубът съвсем недемократично може да реши - ще е е там и това е.
А, и още едно искам лично аз - да не се дублира с ретро парадите май месец. На 13, 20 и 27-ми май са Благоевград - Банско, Ботевград и Спасовден. И трите са хубави мероприятия. Препоръчвам ги с две ръце!

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 18 апр 2017 18:30

Със сигурност се целим в дати в началото/средата на юни за да избегнем баловете, тъй като доста от хората возят абитуриенти или са гости на абитуриенти и доста от хотелите по това време нямат капацитет заради абитуриентите.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
white_shark
Регистриран: 20 април 2008

Мнение от white_shark » 21 апр 2017 21:16

Аз се надявам да не се застъпва с Москвич събора на 9,10 и 11 юни,че ще стане много сложно...може и някаква семейна криза да предизвика такова нещо :D

Иначе като чета някои претенции и нямам какво да кажа.
За провеждането на успешен събор преспокойно може да черпите опит на нашия клуб. От години насам местата съчетават:
1. леглова база по джоба и вкуса на всеки(бунгала,хотели,стаи за гости)която е и в близост до "събора"
2. колите се събират на терен през който ме минават случайни хора(не всички са добронамерени)
3. пътят до там е достъпен и за тунинговани,ниски,втвърдени автомобили.

Това според мен е основното важно нещо за събор. Сега някакви претенции за 3 звезди, 2ч път до мястото,децибели на музиката са си индивидуални претенции. Затова има мяста за спане по-далеч от калабалъка. А колкото до пътя то в това е цялото удоволствие. И мен не ме кефеше да ми се поти задника в седалката и затова си монтирах други седалки вместо да си карам колата по-малко :D Стягайте се...лададжии ли сте или :)

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Регистриран: 19 май 2008
Автомобил: ВАЗ 21079
Контакти:

Мнение от milev86 » 23 апр 2017 10:55

Така, аз напълно подкрепям прежде-постващия - Адашчето! Ние Лададжии ли сме или лигльовци?!
Аз винаги съм се учудвал как може лададжия да се притеснява от път, жега и тн...ами, пичове, веднъж-два пъти в годината ще карате 3, 4 часа, не е болка за умирачка! Вярно, че се поразлигавихме с изневерите си с хладните германки, италианки и японки...ама аре са!...
Второ, аз Любо го разбирам, макар че се изказва доста пиперливо. То не е задължително да кара, просто го кефи суматохата около състезанията, подготовката за тях, ремонтите и тн! Макар че карат Марио, Митко и още 3 коли...емоцията остава!
Предложението на Нели, на мен също ми харесва! Аз минах 30 вече и подобни спокойни събирания ми се нравят! Така че към нейното предложение нямам забележки!
За мен Плевен е най-сериозното и добро място! Хем писта, хем горе на Кайлъка после, като преди 2 години - Жестоко! Нека направим едно проучване, запитване към колегите, които го организираха, да го направят пак. Ако откажат - да го знаем от сега, а не да го разберем юни месец!
Поне ако не стане Плевен, където всички ще са доволни - преминаваме към предложението на Нели, където ако стане, хипотетично сърдитите, вече ще имат основание да не са толкова сърдити, защото ще знаят (евентуално) че сме опитали!
Изпълвайки задачата на темата, направих няколко предложения, които надявам се да бъдат избърборени, тук, и да вземем решение!
В крайна сметка ще се направи едно гласуване от 5 дни, в което да се вземе мнението на целия клуб и да се направи финална организация!
Да живее Лада Клуб България!

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 23 апр 2017 11:02

Аз съм за нещо ново, тамън ще можем да изпробваме мястото и да го ползваме евентуално за Соц Събора, затова идеята на Нели ми харесва и съм за нея.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
mitaka_bg_pd
Регистриран: 20 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от mitaka_bg_pd » 23 апр 2017 11:47

Аз също подкрепям идеята на Нели :)

Заключена