Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Отзиви и обратна връзка от Събор 2018

Driftacha
Регистриран: 21 март 2013

Мнение от Driftacha » 26 юни 2018 18:26

Много добра организация,всичко мина добре,нямаше жега :D Опознахме се с доста от колегите.Очаквам с нетърпение още клипове и снимки!
П.С. И аз подкрепям колегата,относно правилата на майсторското,че трябва да има някакъв максимален брой бутнати конуси,след който да се дисквалифицира участника или добавеното време при бутнат конус да е повече.

Потребителски аватар
johny_x3m
Представител на ЛКБ
Регистриран: 12 октомври 2008
Автомобил: ВАЗ 21061
Контакти:

Мнение от johny_x3m » 26 юни 2018 20:27

LADA-2107 написа:
26 юни 2018 12:32
Преди години в Сливен състезанията ми харесваха повече. Не знам точно защо така се получава.
Защото аз лично следях дали упражнението е изпълнено правилно и ако не е не давах сигнал да се продължи (hiro)
Viper написа:
26 юни 2018 18:52
Обмислях да спретнем един събор в Русе, ако намеря подкрепа, тук писта няма, ама има полигон с нещо като писта, има и природа, има и паркове и сянка. Ама усещам как няма да има много навити за разходка до Русе.
Бъди сигурен, че ще има навити, тъкмо ще разчупим малко нещата. Трябва само добра организация и ще станат нещата. Щом във Варна имаше над 50 коли и за Русе ще има доста навити.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 27 юни 2018 08:17

Идеята за по-голям брой наказателни точки за бутнат конус е добра.

Радо, ти пита ли ме дали искам да "пазя" на някой от гаражите?

Вайпър, аз бих отишъл на събор в Русе. Само да съм жив и здрав! Идеите ти за игри много ми допадат. Ще разнообразят програмата и ще има възможност да се покажат технически умения и сръчност.

Джони, друго си е военен да следи за преминаването по трасето - ред и дисциплина!!! Така трябва! Така ми харесва!

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от Viper » 27 юни 2018 09:18

Наказанието за конуси трябва да е балансирано, защото ако е малко всеки ще мине трасето прекалено на фурия,
но ако е прекалено голямо, всеки ще внимава прекалено много и реално се убива тръпката и все едно гледаме състезание между охлюви.
Отосно това събора да е в Русе, аз още от години си го мислех, но ми е струваше доста сложно за изпълнение от към организация, сега след като вече съм видя, не ми се струва толкова непосилно. С малко напътствия и някой да ми удари по едно рамо от клуба в Русе... от общината няма да имаме никакви ядове, нали уж Русе сме град на свободния дух и сега гледаме да правим какви ли не мероприятия. Наскоро имаше 100 години БМВ, всякакви тунинг ивенти, Писта Русе, ретро паради, дори наскоро основаха и нов клуб за ретро автомобили, където възраста за приемане е 20 години.. и по тая логика 50%+ от автомобилите в България са ретро :D

ПП. Друга идея... вдъхновена от карането на @v_gelinski, да направим трасето на майсторското каране първо да се минава напред, после назад, и съответно да го направим малко по-широко и либерално де, хем да може да се мине с газ напред, ама назад никой не мога да го мине с мръсна газ и ще оравновеси нещата и ще си покаже кой реално кара и кой само дава газ.... типично за моите идеи, "Сложно, но интересно!".
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 27 юни 2018 11:50

То със сложното и интересно и аз мисля в тая насока. Предни години, а и по други събори, змейката винаги има конуси само като точки около които да минеш. Конуси от външната страна никога не съм виждал, но отдавна си го мисля. Оказа се че не пречат толкова много, но изравняват бързите и бавните. Освен това значително изясняват посоката на преминаване. Досега винаги е било масово явление един минава от едната страна, а друг от другата и при излизането едните са прецакани, а другите не. Тая работа с докосването, би трябвало да се прави не с конуси, а с някакви ленти или вериги (има ПВЦ синджири които се мушкат през върха на конуса). Така бяха навремето и учебните полигони, имаха едни "бесилки" от които висяха вериги и очертаваха коридор, като минеш, не трябва да ги докосваш. Въобще има много варианти, но искат сериозно финансиране. Един 75 см гумен конус струва 20-30 лв, обаче като го сложиш като точка за завъртане в змейката и се вижда много добре отвътре и може да си позволиш да минаваш по бързо.
Ако вземем да си накупиме още съоръжения, може да си организираме майсторски и извън събора, даже заедно с другите клубове... единственото кофти е че 75 см конус е малко тегав за превозване, а ако вземем 10 или 20, ще ни трябва нисата на Момчил.

Потребителски аватар
v_gelinski
Регистриран: 15 септември 2011
Контакти:

Мнение от v_gelinski » 27 юни 2018 13:20

Е то не е казано, че един трябва да вози целия багаж. А пък може и пак с комбито да дойда и да ги взема.
Тогда нажмут водители стартеры И по лесам, по сопкам, по воде....

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 27 юни 2018 14:47

Viper написа:
27 юни 2018 14:19
ПП2. Толкова е широко на полигона на ДЗС (този от клипа), че даже няма да има къде да ударим дрона този път
Не бъди толкова сигурен :D Къде ли не съм го удрял. В борове съм го закачал даже :D Винаги намирам да се заблея в нещо и да забравя, че го управлявам :D
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 27 юни 2018 14:51

Опа, идеята трасето да се минава веднъж напред и втори път назад е много добра.

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от Viper » 27 юни 2018 15:08

Денис И. написа:
27 юни 2018 14:47
Не бъди толкова сигурен :D Къде ли не съм го удрял. В борове съм го закачал даже :D Винаги намирам да се заблея в нещо и да забравя, че го управлявам :D
Виж на клипа се вижда как има една вишка.
1ви вариант, да го удариш в нея,
2ри вариант, да караш от покрива на вишката,
3ти вариант, да го удариш в някой облак :lol:

Имам и други предложение, да спрем да въртим стари поп хитове от времето на соца и да пуснем по-разчупена музика, нека вкараме малко ЛКБ в 21ви век, както е музиката в клипа от полигона.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 28 юни 2018 08:42

Колеги, нека в тази тема да се придържаме към въпросите от първото мнение, а предложенията за ново място нека се дават в следната тема: Идеи за място на Събор 2019
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Отговори