Идеи за място на Събор 2019

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Регистриран: 19 май 2008
Автомобил: ВАЗ 21079
Контакти:

Мнение от milev86 » 10 фев 2019 19:02

Принципно съм съгласен с повечето мисли и чувства на Радо, но тук го е дал прекалено драматично. Чак аз тръгнах да се оглеждам за въже, през което да увисна...
То че ще умре ЛКБ, ще умре, ама и Земята и тя някой ден ще се разпадне (умре). Давайте да правим панахиди или бенефиси предварително. Не е нужно. Иначе за всичко друго съм съгласен с Радо, но драматургията идва в повече, особено в първия му пост, а тя не е необходима и е необяснимо, освен ако не е писана на фона на някоя яка песен....
So..."работата не добре, приятль", но мисля че с комуникация и малко повече сбирки, ще оправим събора.
Колкото до "бюрократщината", или там както се пише, аз като "еди си какъв" в клуба трябва да бъда ангажиран и с това. Това са неща, които са вътрешно организационни, така че очаквам компетентните органи да се свържат с мен за уточнение.
Факт е, че намаляваме, но мисля че може да измислим начин, по който да се разпространяваме и да увеличаваме народонаселението! Кураж, братя!

Потребителски аватар
Wolfgar
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 20 април 2013
Автомобил: ВАЗ 21053

Мнение от Wolfgar » 10 фев 2019 19:57

Както съм казвал и преди, събора е място за разпускане и освобождаване от ежедневието. Това е събитие на "нискоелегантно" ниво. Хората с претенции за хотели, басейни, спа, джакузита и тем подобни изгъзици, да си ходят на екскурзия по курорти. Събора трябва да е "изпростяване" на средата на полето. Да се муа скара, да се яде в пластмасови чинии, да се пие от пластмасови чаши нискокачествен алкохол. Шампанско в джакузито сервират в хотел Риц. При нас се лее бира над кюфтета в полето.
Да вземем да облечем смокинги и помпозни рокли, да пием каберне совиньон и да ядем черен хайвер. Ние на събор на лададжии ли сме тръгнали или на Виенски бал?
И сега няма да се направи събор, защото нямаме място с петзвезден хотел? ЛКБ ще загине заради принцесите, които искат басейни и луксозни хотели........

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 11 фев 2019 21:00

milev86 написа:
10 фев 2019 19:02
...освен ако не е писана на фона на някоя яка песен....
Наутилус и Настя Полева - Летучий фрегат.

Но зад останалото написано си стоя - аз не го виждам толкова драматично.
Wolfgar написа:
10 фев 2019 19:57
И сега няма да се направи събор, защото нямаме място с петзвезден хотел? ЛКБ ще загине заради принцесите, които искат басейни и луксозни хотели........
Недопустимо е такова неуважение, протестирам! Не може на една принцеса от моя ранг, да и говорят по този начин! Стража! СТРАЖА... на гилотината!

Както и да е, поне за момента плановете вървят натам да е събор на полянка. За "изпростяването", там който както си го направи... ние ще подкрепим каузата "Да възкресим ЛКБ с лютеница и кюфтет в полето..." Ама ако вземем да го направим на Узана примерно, трябва да мислим нов лозунг.

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 12 фев 2019 08:18

Любчо, говориш..... Да не казвам с коя част от тялото си. Помниш ли на първия соц. събор как мръзнахте в бунгалата, как замахна да ме удряш когато те питах "Студено ли ти е?", беше се сгърчил като..... Хайде да не казвам. Тогава послушах бай Радо и взех стая в хотела. Не ми беше зле уверявам те.

Времето минава, някои порастваме, други остаряват. Ако някои карат на ръчички, то други се ожениха и имат деца. Тази жена ще иска да се подмине, децата ще викат: "Тате ака ми се....". Не сме вече на по 20 години да се напием "на боклук" и да се облекчаваме в храстите или ти да си говориш с приятели, а жена ти да те дърпа за ръката да я съпровождащ до тоалетната. Аз мога да спя и в колата, но се опитвам да се поставя на мястото на другите хора.

Потребителски аватар
Wolfgar
Регистриран: 20 април 2013
Автомобил: ВАЗ 21053

Мнение от Wolfgar » 12 фев 2019 21:16

LADA-2107 написа:
12 фев 2019 08:18
как замахна да ме удряш когато те питах "Студено ли ти е?"
Ъ?
Айде стига бе. Вагаджии, бмвисти, субаро-мубаро, москвичи..... Всички могат на поляни и по бунгала/хижи/къмпинги, а само лададжиите не могат? Толкова ли се изнежихте? За 1 ден всеки може да издържи. А и голяма част от хората идват съботата и си тръгват още същата вечер. Колко хора остават с преспиване? Едно 20%? Жените и децата да си седят вкъщи (тези които ще мрънкат). Един път в годината има такова събитие и трябва да се посети. Нима въпросните мъже със семейства не се разделят никога от тях? Ако се наложи, 12/24 часа ще ги отвържат от каишките

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от Viper » 13 фев 2019 01:24

Да си носят всички по едно родопско одеалце и проблема е решен. (victory)
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 13 фев 2019 08:34

На мен не ми пречи, аз мога и в колата да легна, и да я запаля за да духа топло парното. Поставям се на мястото на другите. На поляната ще седнат определени хора, други вечерта ще се пръснат насам - натам.... Пак няма да седнем на едно място. Неприятно е, миналата година хапнахме, пийнахме в ресторанта и решихме да ходим да проверим хората в къмпинга. Хубаво, ама се започва: "Кой ще кара....?".

Любчо, не може да караш хората да оставят жените и децата вкъщи. Не всеки се чувства вързан, че да има нужда от отвързване. Някои са си взели жените по любов, създали са семейства и искат да ги заведат някъде, да ги изкарат за малко от скучното ежедневие, да им създадат разнообразие. Не става въпрос за мрънкане. Като ти се оака детето на къра как ще го почистиш? Не, че аз съм гледал деца, ама....

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 13 фев 2019 18:10

Начиииии пу аз съм скараджията и тая година, ама ще взема повече мръвка :D
Къмпингарски можем да си изкараме много добре, все пак е макс за една вечер, няма да се правим на Беър Грилс.
Колите и те багажници имат, всеки може да си носи необходимите неща, е аз миналата година столчета, скара, чадъри, не си мислете че не видях погледите на всички към скарата като я запалих. :cheers:

Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от 0gn » 13 фев 2019 19:25

Kаквото и да предложи някои, се ще има кой да го наплюе (hiro) (victory) (focus)

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 14 фев 2019 10:03

В случая... всички дето искат писта. (hiro)

Заключена