Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Идеи за място на Събор 2019

Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от Viper » 29 яну 2019 20:19

Да е... и аз си го мисля, тука 50 лададжия има и всеки вика "брат оправяй се сам",
а аз твърдо отказвам да се нагърбвам с всичко сам.
Колкото и да ми се иска да го направя, като не срещам съдействие от никого... (stupid)
Поне за Русе де, ако има някакви други идеи винаги са добре дошли.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 30 яну 2019 11:10

Аз лично те разбирам! Ние не сме хора като хора. Това е неблагодарна работа. Ще им направиш събор, после сто човека ще изреват, че тоалетната била далеко от площта, че се плащала, е не си им раздал безплатни кифли.....

.....както всяка година. Освен това Русе е далеко, софийската групичка ще изреве.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 30 яну 2019 19:09

Ееее ама Варна беше по-далеч.
Общо взето поне някой, който е организирал събор преди, ако ми внесе малко светлина, какво и що, ще е пак добре.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 03 фев 2019 01:37

Уф, абе аз ще внеса светлина, ако до това опира въпроса - в общи линии трябва да е на място където да се съберат около 50 автомобила. На събора в Дряново миналата година и повече дойдоха, но поради смяната на мястото прогнозирам известен спад в бройката. После, необходимо е да има някакво озвучаване - уредба със по-сериозни говорители, пулт, микрофон, музика да се пуска. Трябва малко местенце за организаторите, от гледна точка на това да се знае къде са те, за да може някой с въпрос да дойде и да ги намери, по принцип разполагаме и рекламни материали на клуба, които хората да си купуват, за да покрием някои друг разход. Трябва да има един хотел с къмто тридесетина свободни стаи и ресторант, където се събираме вечер. Трябва да се иде до община и да се занесе едно писмо от клуба, с което се обясняват намеренията ни, с уточнени дата, часове, бройка, програма. Ако и тази година поръчаме някакви награди, има предвидена купа на кмета или на общината, с която те да наградят някой от автомобилите - принципно, в Дряново правото им да наградят някого те делегираха на определен човек, тоест не са чак задължени да дойдат и да изберат някого, това е по скоро жест от наша страна към тях, като хора които подпомагат организацията ни. Оттам нататък вече, програмата си се уточнява с наша помощ от самите хора на местно ниво, примерно с тебе, понеже ти си човека който имаш идея какво да се прави там, с какво разполагаме като площ и така нататък. Ние имаме малко конуси с които си организираме майсторско управление, разни игри с публиката измисляме...
Мене ме притеснява друго - това че нямаш съдействие от другите в града. Мисля че сам ще ти е страшно трудно да търчиш насам-натам за всичко. Не знам... всичко зависи от твоя ентусиазъм. Ако имаш някакви колебания, че няма да се получат нещата, по-добре се откажи отсега, за да не стане така, че всички да си мислим че ще има събор в Русе, а накрая такъв да няма.

Усещам вече доста умора в постоянните членове по клубните въпроси. И преди е имало такива моменти, като цяло хората в клуба са дейни между една и пет години, след което вече им омръзва да отделят толкова внимание. Това е разбираемо и лично аз мога да ги оправдая - в клуба не се случва нищо принципно ново откакто е създаден. Правиме срещи, сбирки, организирали сме си разходки, правиме и събори и това е. Не може да се поддържа дълго интереса на хората по този начин и те губят интерес. Казвал съм го и преди - не сме само ние така, така е във всички автомобилни клубове, като даже мога да кажа, че ние сме едни от шампионите по дълголетие, защото много други клубове от нашия ранг си загубиха и членовете и събитията отдавна. Ще кажете - има клубове които организират големи фестове, събори на Дракона и така нататък, само че нали знаете те колко членове имат и колко много хора плащат членски внос? И въпреки това им се налага и на тях да си събират такса за събитията, че да си оправят наемите и разходите. Ние сме си малък клуб, но като такъв оцеляхме страшно много време. Това са едни 17 години активен живот. Догодина ще станеме на възраст, в която един човек взима книжка.

Така че, всичко е наред, кораба потъва нормално. Гледайки как се развиха нещата с календарите тая година, гледайки и как замряха сбирките в София, гледайки и спада в активноста по темите във форума, знаейки и какво стана със идеята за общия соц събор миналата година, моята прогноза е че събор на ЛКБ тази година няма да има. Дори и да се организира някакво събитие, то ще е по-скоро формално и сигурно доста народ няма да дойде. Смяната на мястото идва малко в кофти момент, това ще се отрази допълнително. Можехме да си го позволяваме, когато знаехме че има една сигурна бройка от хора, които ще дойдат, където и да решим да го направим. Сега имаме сериозен спад и той ще продължи.

Не знам дали ви натъжава това - личното ми мнение е че всяко нещо си има начало и край. Колкото и да не ни се иска, колкото и да се ядосваме, просто няма как да не е така. Нищо не е вечно на този свят... и ладите много намаляха вече и лададжиите също. Така че, ЛКБ също ще умре някой ден и от него ще останат само хубави или лоши спомени - няма как да не е така. Но дотогава, може и да направим някой събор-бенефис, след което окончателно ще спре да има събори вече. Но мисля, че няма да е тази година този бенефис.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 03 фев 2019 01:56

Пак ми стана дълъг поста, много ме критикуват че пиша многословно, затова реших да разделя на два пъти мнението си.

Моето виждане за някакъв вариант въобще за събиране тази година е че трябва доста да намалим претенциите си. Знам че много хора очакват от събора да бъде нещо вълнуващо, интересно, да бъде помпозно и претенциозно може би или иначе казано - просто да има някакво зрелище, заради което да си струва да дойдат. Само че, свършват ни вече силите като организатори за такива събития. Нямаме нови идеи, нямаме нови виждания, от няколко години сме зациклили на тема "място" за събора... (ще отворя една скоба, по въпроса с мястото - не е от мързел или нежелание да угодим на всеки, просто няма как да го направим. Не се намират толкова лесно хора, които от сърце да желаят да ни помогнат, дори и срещу някакво символично заплащане. То само такова може да си позволим де... )
Та, за да има събор и той да не е отново в Дряново, трябва тези които искат добра хотелска база, да не я очакват. Трябва тези които искат разнообразна и интересна програма, да не я очакват. Трябва тези които искат писта - да не я очакват. И така нататък. Нещо от типа "събрахме се на една полянка и го ударихме на моабет", би било значително по-лесно за организиране. Сигурно ще има хора, които ще се троснат - "няма да се мръдна, за да висна на някаква тъпа полянка няколко часа". Ами това е защото сте идвали на съборите в Плевен, Варна, Дряново... не сте били като мене на тези в Черни осъм, където наистина си беше така и въпреки че бяхме на една тъпа полянка, останахме доволни.
Съжалявам. Не зависи от мене, не зависи и от вас това че хората губят интерес към клуба. И супер събор да направим, догодина вече ще сме още по-малко и тогава проблема ще е по сериозен: "Ама 2019 събора беше супер, а сега тука ми говорите че не можело да стане, аре не на мене тея". Както казах - не можеме да влияеме на естествения ход на нещата.

Тук вече виждам, как Денис ще ме обори "Стига бе Радо, какво пак говориш за залеза на клуба, ти тоя залез от десет години го виждаш". Ами да друже, тоя залез трае вече наистина десет, че може и малко повече години... просто се случи така, че на един-два пъти, се появиха накуп групи от нови ентусиасти, които възраждаха клуба. Само че след като и на последната група им омръзва, не се появява нова. Не ми се иска да залязва, не ми се иска да умира, хубаво си ми е тук, хубаво ми е да ходя на неделни сбирки, да правиме разходки, събори... ама аз лично не виждам как ще се получава това без хора. Старите си тръгват, нови не идват...

Пак се отплеснах, исках да кажа, че събор може да направим и по-скромно, по-лесно за организиране. Нещо по народно. Че недоволни ще има - ще има, ама аз за толкова години един недоволен не видях да се хване и да покаже на доволните, как трябва да се случват нещата, та... живи и здрави да са. Нали са си наши хора...

Хайде, пишете какво мислите, какво чувствате, спорете с мене, оборете ме - ще се радвам, ако някой успее да промени скептичното ми виждане. Псувайте ме ако искате, макар че Денис сигурно няма да му хареса... ама аз няма да се обидя, то за толкова години от "тее*а в **за" гащите си не мога да обуя... свикнал съм. Може и да се окаже че бъркам и да има хубав събор и тази година. Лично аз с кеф ще се присъединя.

Потребителски аватар
v_gelinski
Регистриран: 15 септември 2011
Контакти:

Мнение от v_gelinski » 03 фев 2019 11:16

Аз също съм "за" по скромен събор поради изброените от Радо причини. Затова и миналата година бях пуснал анкетата за мин. изисквания към мястото за събор, за да се знае до колко може да смъкнем критериите, когато се наложи. Отделно от това, тъй като за момента на местно ниво само 1 човек изявява желание, трябва да се опитаме максимално да облекчим нещата за него, най-малкото защото е сам. Озвучаването и другата техника, не е някаква драма да се донесат от София, например - правили сме го вече в Плевен. Въпросът с нощувките също може да се придвижи дистанционно - запазване на стаи, плащане на капаро, и т.н., една препоръка кое място е по-удачно е достатъчна. Дори и бюрократщината може да се движи дистанционно - имал съм случай да обжалвам НП в районен съд Перник по Еконт - занасят ти писмото и ти връщат входящия номер. Та ако наистина има желащи за Русе (или др място, ако някой предложи), може да разпределим така задълженията, че човека на местно ниво да не се чувства ощетен и свръх натоварен. (victory)
Тогда нажмут водители стартеры И по лесам, по сопкам, по воде....

Evergreen
Регистриран: 23 декември 2013
Автомобил: ВАЗ 2104

Мнение от Evergreen » 03 фев 2019 17:12

Моето виждане е че какъвто събор да има няма как да се угоди на всички хора, един няма да му хареса едно на друг друго. Според мен трябва да има събор било то с различна или редуцирана програма защото най лесно е да се хлопнат кепенците и да закриваме всичко.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 03 фев 2019 22:52

Ами проблема не е толкова дали ще се справя сам, както казах, дразни ме това, че никой друг от Русе не желае да ми помогне, за това за сега се оттеглям от това, не искам да стане нещо и всички тук да дойдат на готово (визирам хората дето ми казаха "оправяй се"), не е правилно, не е адекватно. Без значение дали ще получа помощ от хора от другите градове и ръководството на клуба, то това е срамното, всички от всякъде да ми помогнат, освен тези тук дето "трябва". Нихилизма просто ме отблъсква и губя мотивация. Иначе по въпроса за скромността на събора, по принцип Субару и Вагаджиите така си правят съборите, събират се на узана, музика, скаричка, биричка, тиферич, да се видим, да си видим колите, да си се позабавляваме, някои клубове се събират на поляната в узана и си правят кефа просто е така, не карат, не си мерят ... инструментите :D
За мен това е съществото на събора, да се видим си изкараме яко, без значение от начина, аз лично се предложих, защото мислех, че мога да го направя да угодя на всички, хем тиферич, хем каране, хем игри и забавления, но уви, както казах, поради нихилизма на другите членове, не желая да се занимавам. Ако някой има други предложения, нека сподели. В Драново на някои може да им се стори банално, но на мен ми хареса доста. Не мисля, че реално имаше някой дето остана недоволен от присъстващите, липсваше каране, но какво са 5-6 дето много държат да си гръмнат гумите, на фона на всички останали 50 дето си прекарахме добре.
Каквото и да предложите като друго място, без значение от естеството и мястото, ще участвам и ще се постарая да допринеса с каквото мога.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 04 фев 2019 11:01

Напълно съм съгласен с Радо този път и не се сърдя ... просто такива са фактите. За организацията, където и да е, ще помогна с каквото мога.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 04 фев 2019 13:56

Радо, нали питаше на кой му било тъжно и така нататък. Е, на мен ми е тъжно, голяма част, ако не всички приятели и познати са ми от тук . Харесва ми да влизам във форума, не ми харесва пренасянето на всичко във "фейса", макар да е по-бързо и удобно. Искам да има и събори и по-малки срещи. Дори да няма нови членове, стари има, дори да не карат вече Лада всеки ден, доста имат прибрани Лади в гаражите. Има нужда от някакво пробуждане, което за съжаление не ми е ясно как трябва да стане. Да се стреснат малко хората, да отидат да ги пипнат малко тези "паметници", да ги приведат в готовност за движение.

Преди да започна да чета всичко което е написал Радо мислех дали трябва да се държи толкова на качеството или е по-добре да се заложи на количеството. Първата година на соц. Събора вечеряхме на паркинга на къмпинга, а беше върл студ. И какво? Лошо ли ни беше, някой да не е умрял? А колко хора сме живи за идеята, ама наистина, в сърцата си? Колко хора обичат тези коли и ги карат за удоволствие? Колко хора биха тръгнали с Лада с която не е 100% сигурно дали ще стигнат, дали няма да ремонтират по пътя? Нали едно време това бе част от тръпката да си Лададжия. Колите са ни народни, и ние трябва да сме народни хора.

Дойде ми на ум друго. Тъй като все има проблем с мястото на събора, на един му било далеко, на друг не знам какво. Може да се направят примерно две по-малки срещи без претенции за гръмко заглавие събор. Съответно едната в източна България, другата в западна, по различно време на годината. Всеки да прецени къде да ходи. Защо е нужно някой да се нагърбва с уреждане на хотели...? Всеки има компютър, телефон... Като се разбере кога и къде ще е събора всеки може да потърси място. Без това винаги има хора на които нещо не им харесва и ходят да търсят другаде място за спане.

Трябва да се измисли начин. Ако не можем да се напаснем според обстоятелствата - да се огънем, ще се пречупим и край! Прекараме ли една година без събор, по-нататък събор едва ли ще има.

Отговори