Отзиви и снимки от събор 2019

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 25 юни 2019 00:20

Ето една по-различна перспектива от мен
Прикачени файлове
DJI_0237-Pano-2.jpg
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
Korekom
Регистриран: 01 май 2012
Контакти:

Мнение от Korekom » 25 юни 2019 00:59

Nelly написа:
24 юни 2019 20:34
Имах силно желание да си го изтегля този клип, но не успявам... Жалко
Намалих качеството на 720р, файлът е 560МВ. Ето линк за сваляне:

https://drive.google.com/file/d/1yu-ZFh ... sp=sharing

Потребителски аватар
fenomena6909
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 март 2011
Автомобил: ВАЗ 21011
Контакти:

Мнение от fenomena6909 » 25 юни 2019 13:46

Мога да кажа, че събора стана повече от страхотен! Радвам се, че имаше вести. Усещането беше все едно си сред едно голямо семейство. Всички се държаха приятелски, а и вечерта стана голям купон! Жена ми също хареса събора, защото имаше пейчици на сянка за всички. Храненето беше на съборско ниво. Направиха се много нови приятелства, както и се заздравиха стари, а за мен това е по-важното! Мисля, че и децата имаха кът къде да играят, абе уникален събор просто! Ако е така може би ще има интерес и да е два пъти в годината! :D

Shareniq
Регистриран: 07 юни 2019
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от Shareniq » 25 юни 2019 14:57

Два пъти не звучи никак зле :cheers:
Не много млада,но все пак Лада

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 25 юни 2019 18:06

Нека и аз напиша отзив за сбирката.
Регионът на сбирката е добре избран, все пак е най-централната област на България. ;)

Иначе самото място ми беше странно. От една страна малко тесничко, от друга пък по този начин всички бяхме по-близко един до друг.
Начален час 10:00, но докато дойдат всички и докато се наредят и стана 12:00.
Един приятелски съвет: Нека в темата със заявките, всеки напише с какъв автомобил ще е, да се направят очертания/маркери на паркинга кой модел къде да паркира. Така ще е значително по-лесно. Вместо аз да съм спрял, и да се налага да местя колата. Моята предвидливо я бях сложил още в началото до кемпера.
Кофти ми беше, че нямаше нито една Жигула Комби. Някой от присъстващите имал, но решил да дойде с модел, от който имаше и други бройки.
Веста Седан също нямаше, както и 21099-ка (Самара с 5 врати).
Нека колегите, собственици се опитат да дойдат догодина. Да направим една сбирка с всички модели.

Впоследствие се почувствах наистина специален, заедно с колегата с черната Веста Крос, като ни сложиха най-отпред на най-видно място.
Радвам се, че успях да отговоря на всички въпроси около колата, вносителите, резервните части, аксесоарите и т.н.
Всички получихме грамоти за участието си.

Хапването на обяд, беше чудесно. Самата шатра е идеална за сбирки. Даже и за сватби, но това е друга тема.
Игрите почнаха със закъснение, просто защото беше голяма жега.
Хубаво е правилата да са готови предварително, а не да се мислят в движение според обстоятелствата.
На колегата с червената Жигула му разбиха от едната страна стойката, или там както се води, за крик.
Той, понеже е печен, каза, че играта със сваляне/качване на гума може да се проведе от другата страна.
Накефих се много на най-малките участници. Да си призная сигурно свалят и слагат гума
по-бързо от голяма част от шофьорите в милата ни родина.

Фотографката на клуба като истинска фурия профуча покай всички с една Лада Нива и започна изкачване на баирчето точно до състезанието за сваляне и слагане на гума. Не знам, какво се опитваше да постигне? Зрелищност или да прати някой в болница.
За мен подобно поведение е непонятно и недопустимо. Нека си вземе другарска бележка. Защото там имаше и деца.
Отделно имам бележка към нея, че в качеството си на фотографка на доста моменти не направи нито една снимка,
а се беше отдала на раздумка нейде из паркинга.

Врачанската група (и това го казвам, не защото съм от област Враца), беше най-колоритна, шумна и весела.
Спечелиха състезанието с преместването на гуми. Подариха бутилка с ракия на отбора на второ място.
Истински фенове.
С fenomena6909 и съпругата му отскочихме до селския магазин и си взехме някои неща. Изключително мило ми стана, че след над 13 години отново се возя в Жигула. Накефих се на максимум. Самите врати, самата тапицерия, коланите и централното огънато желязо за което се закопчават, триъгълните прозорчета отпред...
Еееех размечтах се.

Вечерта всички се събрахме в шатрата, направихме една голяма маса. Почнаха едни хора и чудеса.
Имаше и заря. Имам една молба към председателя на клуба: Моля те, следващия път да ме предупредиш да си мръдна колата. Не мисля, че беше много безопасно пиробатериите да са на не повече от 2 метра от моята кола, и един Сеат с бургаска регистрация.
Всичко може да стане.
Нека и колегата сподели колко прах/изгорял барут/отломки и картонени частици имаше по колите ни. Не знам дали ако бях оставил така колата, нямаше да има проблеми после с лаковото ѝ покритие. Ходихме в селото до една чешма за да измием колите, защото не ни се рискуваше.
Вярно, че имам каско, но все пак, идеята е да изкараме приятно и без инциденти.

Вечерта уж се разбрахме за групово ходене и снимки до Бузлуджа. Начален час 10, 10 и нещо.
Да, ама хората тръгнали по-рано и то към Етъра. Да, ама отивам в Етъра, пък те са там, а на Соколския манастир.
Качвам се там, те пък слизат.

Направете програма и си я спазвайте. Така ще е по-лесно от организационна точка, а не през 5 минути: Денис, Денис.
Момчето не може да е навсякъде. Нека и ние спазваме тия неща, които са в програмата, за да стават плавно нещата.

На предишните сбирки така ли е било?
Защото ако е така, то знайте, че първите впечатления като организация, които имам, не са задоволителни.
Може би хората, които не участват за пръв път, са свикнали с подобни неща,
но аз казвам как съм видял и усетил нещата като новобранец.

Потребителски аватар
Crazzy_Lada
Официален фотограф на ЛКБ
Регистриран: 30 декември 2011
Автомобил: ВАЗ 21051
Контакти:

Мнение от Crazzy_Lada » 26 юни 2019 08:02

ЛИНК КЪМ АЛБУМА СЪС СНИМКИ ОТ СЪБОР 2019:

https://photos.app.goo.gl/faocFvcUBLU6Z5wU8
Прикачени файлове
IMG_3568.JPG
IMG_3568.JPG (185.18 KиБ) Видяна 372 пъти
IMG_3408.JPG
IMG_3408.JPG (263.88 KиБ) Видяна 372 пъти
IMG_3532.JPG
IMG_3532.JPG (141.7 KиБ) Видяна 372 пъти
IMG_3474.JPG
IMG_3474.JPG (124.1 KиБ) Видяна 372 пъти
IMG_3443.JPG
IMG_3443.JPG (182.31 KиБ) Видяна 372 пъти
IMG_3558.JPG
IMG_3558.JPG (191.51 KиБ) Видяна 372 пъти
IMG_3674.JPG
IMG_3674.JPG (272.73 KиБ) Видяна 372 пъти
IMG_3322.JPG
IMG_3322.JPG (178.98 KиБ) Видяна 372 пъти
Лудите нямат спирачки!

Потребителски аватар
Crazzy_Lada
Официален фотограф на ЛКБ
Регистриран: 30 декември 2011
Автомобил: ВАЗ 21051
Контакти:

Мнение от Crazzy_Lada » 26 юни 2019 08:10

(victory)
Прикачени файлове
IMG_3295.JPG
IMG_3295.JPG (223.42 KиБ) Видяна 370 пъти
IMG_3783.JPG
IMG_3783.JPG (275.2 KиБ) Видяна 370 пъти
IMG_3509.JPG
IMG_3509.JPG (196.2 KиБ) Видяна 370 пъти
IMG_3735.JPG
IMG_3735.JPG (141.18 KиБ) Видяна 370 пъти
IMG_3491.JPG
IMG_3491.JPG (162.49 KиБ) Видяна 370 пъти
IMG_3548.JPG
IMG_3548.JPG (193.91 KиБ) Видяна 370 пъти
IMG_3423.JPG
IMG_3423.JPG (161.33 KиБ) Видяна 370 пъти
IMG_3521.JPG
IMG_3521.JPG (190.75 KиБ) Видяна 370 пъти
Лудите нямат спирачки!

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 26 юни 2019 11:56

Тази година поради едни или други ангажименти нямахме много време за организация - имаше много дебати за мястото, кой ще се нагърби със задачата и т.н. и в крайна сметка два месеца преди датата за събора нямахме място за провеждането му. Тук е мястото да благодаря на Станчо от Габрово, който ми каза за Незабравка и задвижи нещата с резервациите. Тъй като всичко се случи много бързо и в последния момент, това доведе до първият събор на ЛКБ (от 10 години насам) без майсторско шофиране, но това поне на мен не ми липсваше по никакъв начин, може би защото винаги ме пече слънцето докато другите карат или гледат от сянката, а аз измервам времето и говоря по микрофона хаха (hiro) (hiro) (hiro)
Бързата организация също така доведе до това да нямаме обявена програма. Знаех, че ако се ангажираме с такава, то ще трябва да я спазваме, а при тези обстоятелства просто нямаше как.

Извинявам се на:
  • хората, които очакваха майсторско управление и/или писта
  • хората, които не получиха грамоти, тъй като не бяхме предвидили толкова много незаписали се предварително участници (който желае, може да ми прати ЛС с данни и ще получи грамотата по пощата)
  • колегите, между чиито коли сложих пиробатериите, не очаквах да обърне посоката на вятъра толкова бързо и количеството пепел, което хвърчи от тях
  • хората, които очакваха, че ще направим поход до Бузлуджа - просто на сутринта само аз май бях мераклия за там и просто сменихме дестинацията в движение
  • на PR-а на клуба, който жертва прага на колата си за една от игрите
  • на всички, които имаха по-големи очаквания, но не успяхме да ги покрием
Благодаря на:
  • всички участници за това, че дойдоха и направиха този ден един празник за феновете на Лада в България
  • на Станчо за организацията
  • на колегите с Лада Веста, които внесоха малко "млада кръв" в редиците ни
  • на фотографите, които запечатаха всички тези моменти, на които ще можем да се наслаждаваме и след години
  • на хората, които се престрашиха да се включат в игрите и да направят шоу
  • на Георги и всички, които му помагаха, че прекараха най-малко един час под слънцето да подредят всички коли
Надявам се с общи усилия Събор 2020 да е по-добър, мащабен и уникален.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Viper » 26 юни 2019 13:19

Мисля, че всъшност именно тая непредвиденост и спонтанност, и това, че всичко стана доста набързо направи нещата дори по-интересни.
Отидохме с почти никакви очаквания, а всъшност стана е**си купона. Догодина обещавам още по-голяма скара!

ПП. Само мен ли ми се струва, или имаше повече вести от колкото самари? :whistle:
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 26 юни 2019 13:58

За догодина ще се постарая да поправя грешката с липсата на Самари.

Отговори