Отзиви и снимки от събор 2019

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 26 юни 2019 14:03

Имаше 4 самари … просто бяха за малко
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 26 юни 2019 15:08

Тази година пропуснах събора за съжаление, бях взел два дни отпуск да сменям калници, да кърпя под и си бяй обещал (на себе си), че ако не свърша тази работа на събор няма да отида. Осветих се по време на заваряването. Накрая дните похабени, работата не е свършена. До последно се колебаех ходи ли ми се или не. Вечерта в петък ходих до Дряново и се видях с пристигналите по-рано хора. Събота не можах да стана на време за да дойда, а имах работа вечерта. Като чета отзивите обаче, всичко е по старо му, да съжалявам ли, че не дойдох или не.....?

Rosen, всяка година е едно и също почти.

- Колежката форографка си я знаем всички, че прави такива изпълнения. Не е много приятно, но сме свикнали. Вече на никой не му прави впечатление.

- Организацията и програмата почти винаги куцат. На никой не му се захваща, защото е пълно с неблагодаени и мрънкащи хора. Сам Денис да се оправя с всичко, сещаш се.... Тази година във форума беше писано, че програмата е волна, аз не съм и очаквал, че ще има нещо организирано, пак добре. Предишни години когато е имало ясно написана програма час по час пак не се спазва. Не е само до организаторите, а и до участващите. Всеки прави каквото иска и не го интетесува общото. Преди години пак в Габрово щяхме да се изпотрепем на летището. Трябваше да има майсторско управление, статични конкурси и така нататък, обаче някои хора като видяха писта и хукнаха да си мерят..... на кой колата му върви повече. Докато някои хора просто се разхождаха, покрай тях прелитаха коли. Всичко това свърши за час, обаче след това на никой вече не му се занимаваше с нищо.

- Денис, по отношение на майсторското управление, ако трябваше да се повтори панаира/цирка от миналата година, по-добре, че го е нямало наистина. Казах го тогава, казвам го и сега ако някои хора ще изпълняват упражненията стриктно, а други ще отбиват номера и накрая времето се засича на общо основание - смисъл няма!

- Станчо, не знаех, че е участвал в организацията. Признателност към момчето, наистина. Преди 4-5-6 години организира събор, заляха го с помия, как се е захванал пак, не знам. Аз лично не бих. Изказвам УВАЖЕНИЕ!!!!

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 26 юни 2019 16:03

LADA-2107 написа:
26 юни 2019 15:08
Сам Денис да се оправя с всичко
Не е вярно това. Няма как сам да се справя с всичко, през годините са ми помагали много хора, не ги пренебрегвай така - Радо, Нели, Джони, Жоро, Иво, Станчо, Драган, Таня … административно по организация с хотели и вечери, община, музика и т.н. може и аз да се оправям, но на място ако няма такива сериозни хора като изброените (и не само те) то нещата и на това ниво нямаше да са. Просто трябва някой да се жертва.
Понеже предимно критика има в мнението ти (не че нещата, които каза не са така), то ще си позволя да те покритикувам и теб, че и ти си от хората, които отиват на готово и седят на сенчица. Нямам спомен (поправи ме, ако греша) да си дошъл на събитие и да ме питаш дали имам нужда от помощ, да наредиш някой друг конус на 36 градусовата жега или да седиш с телефона пак в същата жега да измерваш време, да следиш за конуси и т.н.
LADA-2107 написа:
26 юни 2019 15:08
Денис, по отношение на майсторското управление, ако трябваше да се повтори панаира/цирка от миналата година, по-добре, че го е нямало наистина. Казах го тогава, казвам го и сега ако някои хора ще изпълняват упражненията стриктно, а други ще отбиват номера и накрая времето се засича на общо основание - смисъл няма!
Това е твоето субективно мнение, с което, позволи ми, да не се съглася. При такова дълго и не леко трасе колко време мислиш, че ще спестиш, ако не вкараш колата в “гаража” още 5-10 см? Всеки бутнат/докоснат конус се наказваше с време т.е. на змейката няма как да не си “стриктен” или буташ конус или не.
Всички игри са за забавление, това не е професионално състезание. Всеки иска награда, така е, затова тази година раздадохме грамоти на всички, защото за мен истинската награда бяха познанствата, новите хора и веселбата, която си направихме хората, които отидохме.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Viper » 26 юни 2019 16:16

Денис И. написа:
26 юни 2019 16:03
защото за мен истинската награда бяха познанствата, новите хора и веселбата, която си направихме хората, които отидохме.
А ето това се опитвам да обясня, че е важното, а не да се караме дали ще има писта или майсторско или каква ще е програмата, дори къде ще сме се събрали.
Не знам колко хора знаят, но на връщане катастрофирах тежко и въпреки това, нито за секунда не съм си помислял "ае по-добре да не бях ходил", всичко си струваше, всяка една секунда. Аз ще си платя глобите и ще си изтърпя наказанията, ще ми върнат и номерата и книжката, раните ще зарастнат и колата ще оправя, обаче преживяванията са си за цял живот.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
1300
Регистриран: 27 април 2009
Автомобил: ВАЗ 21011

Мнение от 1300 » 26 юни 2019 20:03

Събора беше хубав!Радвам се,че се събрахме,видяхме,похвалихме и оплакахме един на друг.Радвам се,че идеята на марката е все още жива.Не намирам кусур никому.Аз лично се опитах да направя нещо събора да се случи в Стара Загора.Е,не успях по независещи от мен причини.За това си мълча и се радвам,че има някой друг който се е нагърбил за да ми е добре на мен.От 2012 г. насам посещавам съборите и никога не ми е било скучно.Дай Боже и занапред да стават хубави събори.
Viper,щом си жив и здрав всичко е наред.Миналата година и аз се ударих в една мантинела,а на връщане в Стара Загора двигателя ми се скапа.Ама я оправих.Тъй че здраве да има.
"1300" since 1979

милен
Регистриран: 21 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21061

Мнение от милен » 26 юни 2019 20:29

Дано някой да качи снимки от купона вечерта. :)

Потребителски аватар
white_shark
Регистриран: 20 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21093

Мнение от white_shark » 27 юни 2019 13:16

Денис И. написа:
26 юни 2019 14:03
Имаше 4 самари … просто бяха за малко
Самарите бяха х2 тоя път. Аз, Яна, Александър от Търново, Любомир от Русе докара двете, Евгени и едно момче, чието име или не попитах или не запомних с една бяла 2108. Може би и още някоя имаше или се заблуждавам. Определено доста добро Самара присъствие имаше за първи път.

Иначе самият събор си беше чуден. Няма да правя анализ на отделните елементи. В крайна сметка идеята е да се видим хората. Сега,че нещо липсвало или не се е случило по някакви предварителни очаквания не е фатално. Мисля, че всеки успя да открие по нещо за себе си, но най-важното е,че се усещаше атмосфера и съборен дух като цяло. Браво на всички,които се постараха да се случи това нещо. Браво и на всички отделили време и средства да пропътуват всички тези километри и да изложат хубавите си автомобили. И без едните и без другите събор няма как да има. Бъдете живи и здрави!

Потребителски аватар
Crazzy_Lada
Официален фотограф на ЛКБ
Регистриран: 30 декември 2011
Автомобил: ВАЗ 21051
Контакти:

Мнение от Crazzy_Lada » 27 юни 2019 17:19

Rosen каза:
"За мен подобно поведение е непонятно и недопустимо. Нека си вземе другарска бележка. Защото там имаше и деца.
Отделно имам бележка към нея, че в качеството си на фотографка на доста моменти не направи нито една снимка,
а се беше отдала на раздумка нейде из паркинга."

Честно казано не разбирам що за злоба. Първо, с най-голямо уважение, АЗ НЕ СЪМ ДРУГАРКА, за да си взимам "Другарска бележка". Отделно мисля, че давам достатъчно от себе си на срещи, събори и т.н., за да ми се правят забележки дали съм била на "раздумка" или не. Не мисля, че имам пропуснат момент от събора и мисля, че съм отразила всичко коректно и точно, даже и отгоре... Нормално е да седна да си поговоря с колеги, които виждам веднъж годишно, но със сигурност много хора ще потвърдят колко пъти рязко се затичвах за да "уловя" нещо.
Колкото до това дали съм катерила някъдеколата или не, както се казва, който може го направи, който не може гледа отстрани, това е положението. Деца около моята кола не е имало, то и по снимките си личи( вика му се общ план, другарю!) И за да не излезе, че отново се заяждам спирам до тук!!!!! :police:
Последна промяна от Crazzy_Lada на 27 юни 2019 20:32, променено общо 1 път.
Лудите нямат спирачки!

Rosen
Регистриран: 13 януари 2009

Мнение от Rosen » 27 юни 2019 17:33

Crazzy_Lada написа:
27 юни 2019 17:19
Колкото до това дали съм катерила някъде или не, както се казва, който може го направи, който не може гледа отстрани, това е положението. Деца около моята кола не е имало, то и по снимките си личи( вика му се общ план, другарю!) И за да не излезюе, че отново се заяждам спирам до тук!!!!! :police:
Ъъъ искал съм да се разбира като дружелюбна зебележка, пък съм написал другарска...
Как да зебележиш, че има дете покрай колата, като раздаваш всичката газ по баира нагоре?
Какъв общ план, какви 10 стотинки? По-важно ли е да снимам, че има дете, пред това да го махна от там?!
Нека колегата с номер 13 на Жигулата каже дали детето му не беше точно зад Нивата, и дали аз не го дръпнах встрани на стълбите?

Потребителски аватар
Crazzy_Lada
Официален фотограф на ЛКБ
Регистриран: 30 декември 2011
Автомобил: ВАЗ 21051
Контакти:

Мнение от Crazzy_Lada » 27 юни 2019 20:30

може на малчугана с номер 13, пък да му е било интересно. Все пак е на автомобилен събор, а не на сбирка на пенсионери, но със сигурност не е бил в опасна близост до мен! :D
Лудите нямат спирачки!

Отговори