Отзиви и снимки от събор 2019

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 27 юни 2019 20:52

Биляна, нищо лично, но това което направи си беше абсолютно неуместно и достатъчно опасно. Изцяло заставам зад Росен и честно казано съм адски разочарован, че ти го приемаш по този начин. Доста обсъждахме това помежду си още там на място и мисля че са много хората които също са съгласни с Росен. Помисли.

Потребителски аватар
Crazzy_Lada
Официален фотограф на ЛКБ
Регистриран: 30 декември 2011
Автомобил: ВАЗ 21051
Контакти:

Мнение от Crazzy_Lada » 27 юни 2019 20:58

Това си е твое мнение, може и на други. Моето мнение е съвсем различно, ако имаше майсторско или писта нещата щаха да са различни...
Лудите нямат спирачки!

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Контакти:

Мнение от Frysco » 27 юни 2019 21:31

Да, така е, мненията ни са различни. Далече съм от мисълта да ти налагам своето - просто искам да ме разбереш правилно, намирам това изпълнение за застрашаващо живота и здравето на останалите хора наоколо. Не го казвам просто така, за да е интересно - имам известен опит от различни състезания, бил съм пилот, механик и организатор. Смятам че в онзи момент нямаше пълен контрол над колата и не оценяваше правилно риска. Ще го кажа директно, без заобиколки - мисля че беше пила и това изкривяваше преценката ти. Това е пълното ми виждане.
Със майсторско нещата нямаше да са различни.

Потребителски аватар
tojaga
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 23 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 21083

Мнение от tojaga » 27 юни 2019 23:26

Мнение за събора, как е минал не мога споделя, понеже бях за малко. Ако бях останал с децата, те щяха да пощуреят, а жената щеше да ми отрови живота заради това. Моето мнение, че би било найстина най-добре да се вкарат някакви спортни дисциплини, в които желаещите да си покажат техниката и личните способности в управлението на автомобила. Тук подкрепям Радо, че безопасноста е на първо място! Може да се направи, въпросът е да се намери оптималното място за това, което според мен е само едно за съжаление и това е свързано с разходи, които по мое мнение клубът не може да отдели, но все пак да споделя:
Това, което предлагам за догодина в зависимост от приходите е да се опита да се организира един събор на Калояново, писта Дракон. Да наемът на пистата е скъп, но за сметака на това ще има поле за изява във всяко едно отношение. Място за спане в околността има, дори и на палатки около пистата или в района на писта има. Къде по-добра безопаност освен на самата писта, има си определни зони за зрители. Знам ли, ако се вземе подобно решение за догодина, мога да събера информация относно уловия, такси и.т.н.
Организирането за следващият събор трябва да започне от рано и да се използват по хладните месеци на годината, дори и те са през есента.

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Контакти:

Мнение от Viper » 28 юни 2019 01:09

Стига сте се хапали, аз повече се притесних да не развалим градинката на хората от това изкачване, или да не ми минат през крака.
Защо пак почваме темата "с писта" или "без писта", "да се хванем да организираме" не е хич лесно, аз го изпитах от първо лице и се оказах въздух под налягане само, първо да се намерят местни желаещи, пък после нека мислим къде имаме избор. Едно площадче за майсторско е напълно достатъчно, от друга страна пък е готино да има дебела сянка и пейчици, и ако трябва да избирам между пистата и сянката...
да кажем 70 човека да се съберем, колко ще излязат да карат? Аз от сега заявявам, че нямам никакво намерение да се състезавам с никого, освен за скростна смяна на гума, ходене с банан в задника или събиране на бонбони със сламка :cheers:
На събор сме, за да се съберен и да се видим, не да си мерим .... :roll:
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Регистриран: 19 май 2008
Автомобил: ВАЗ 21079
Контакти:

Мнение от milev86 » 29 юни 2019 11:57

Привет!
Седмица след събора, все още ми се иска да съм там и да прекарвам времето си с вас! :)
Получи се прекрасен събор! Потвърждение на това, че когото очакванията са малки, преживяването винаги е добро!
Събор, на който заздравихме запознанства и създадохме нови.
Специален поздрав за колегата Viper, с който се "псувахме" във форума и се противопоставяхме, а на събора за малко "да обърнем резбата" от симпатия и раздумка! Хората винаги са по-приятни и истински, лице в лице! Не знам какво му се е случило на Viper, но му пожелавам да си оправи нещата скоро, той може! (heart)
Яд ме е, че можем да бъдем много повече от това, което бяхме, (67 автомобила и 124 човека не е завидна бройка за национален събор на Лада) защото имаме потенциал, но пък и се радвам, че и едновременно с това бяхме и много и изкарахме задружно и приятно.
Специални благодарности ще изкажа на всички! Защото и без един от вас, съборът нямаше да е същият! Иначе войниците в окопите (Денис, Георги, Биляна, момчетата с пикапа, Иво... ) са като армията, на която не е нужна моментна, а непрестанна признателност, защото това си е техен дълг!
За моята ВАЗ 21079, беше въпрос на чест да бъде ранена, бидейки в окопите на събора и служейки вярно, в името на веселбата и задружните клубни усилия!
Хотелът и кетърингът бяха на ниво, за подобно събитие, а това, че изпих 17 таратора за 20 часа, беше добре за околните крави, които накарах да се чувстват значими!
Не се карайте на Биляна! Съгласен съм, че е действала опасно и рисково, така е! Прави са Радо и Росен, от гледна точка на безопасността. Но Биляна е неразделна част от събор на Лада. Тя е задължителният колорит, без който нещата ще са понякога скучни. Нея и нас покрай нея, винаги има и ще има нещо, което ще ни пази! Бъдете спокойни! Тя изглежда скандално, но знае какво прави! Но, Билянче, и аз като Радо и Росен ти размахвам пръстче! По-спокойно! :cheers:
Искам да призова, когато председателят на ЛКБ, посочи мястото, където ще ходим през втория ден на събора, то да бъде спазено! Съборът е два дни, а не 3 часа! Това е супер обидно, на сутринта всеки да си хване чукалата и да се пръсна из страната! Щом сте останали да спите, бъдете така добри да си направим и един поход, до избрано от председателя, място!
Ясно е че всеки има желание за това и онова. Но на събор сте не цял живот, а 33 часа. Критиката ми е към това! Към липсата на тотална дисциплина и уважение към тази втора, силно пренебрегвана част от събора! Но и признавам, че тя често не е достатъчно акцентирана и от организаторите, включае и мен, и ви призовавам и себе си и тях и вас, това да бъде променено на събор 2020! Една хубава разходка, в колона, снимки и прекрасен край на събора! Благодаря ви!
Благодаря, че ви има, благодаря, че дойдохте, благодаря че имам привилегията да бъдат част от семейството на един автомобил, който е любов, който е съдба, който е детство, който е легенда и завинаги, каквото и да стане, ще има централно място в световната автомобилна история! Да живее Лада Клуб България, да живее ВАЗ, да живее България, с Нами Бог! Амин! (heart)

Shareniq
Регистриран: 07 юни 2019
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от Shareniq » 29 юни 2019 15:51

Няма яд, не мисля,че е имало чак такава реална опасност ,правите от мухата, 🐘...по скоро съм на мнение като viper,че ще ни хокат за нанесените щети по тревната база :topiclock: .Съборчето беше много добро преживяване за мен и моето семейство,догодина пак,живи и здрави. Всичко е точно!!! (victory)
Не много млада,но все пак Лада

Потребителски аватар
white_shark
Регистриран: 20 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21093

Мнение от white_shark » 29 юни 2019 16:43

Аз пък си мисля защо да не се съберем още един път това лято. И без това миналата година нямаше соц.събор и не беше готино. По-скоро ще го наречем среща и ще са добре дошли не само Лади ами всякакви соц.техники...пък каквото се получи.

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Контакти:

Мнение от Viper » 29 юни 2019 19:41

Милев, верно ли тва е 21079.... дейба, как не забелязах, ладата не я мисли, ще я оправя, само да ми върнат книжката. :police:
Обещавам на всички, че догодина ако дойде, ще е още по-брутално, сами ако не си направим кефа, няма кой. :cheers:
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Wolfgar
Регистриран: 20 април 2013
Автомобил: ВАЗ 21053

Мнение от Wolfgar » 29 юни 2019 23:23

Съборът бе много много хубав. При краткото време за организация се получи отлично. Мястото бе хубаво, а хотела приличен. Персонала му само не знаеше къде се намира, но не бе голяма драма. Видяхме се, поговорихме, позабавлявахме се и те така те.
Що се отнася до Биляна... Ами не беше нещо фрапантно, но не му беше времето и мястото. Точно тогава имаше вдигната кола на крик за игра. Около нея търчаха деца, хора снимаха и т.н. Точно в този момент не трябваше да минава там. Винаги може някой човек да се стресне и да тръгне в грешната посока и тогава....... Биляна с теб сме правили много глупости. Винаги ще те подкрепям и защитавам, но в този конкретен случай имаше реална опасност от инцидент. Това не бива да се повтаря.

Подкрепям мненията, че трябва да има и СОЦ събор тази година. А дано стане.
Хайде догодина пак. Да сме живи и здрави и ще го видим......

Отговори