Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Натягане на ръчна спирачка - жило

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Потребителски аватар
teon
Регистриран: 27 юни 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от teon » 04 авг 2018 13:45

Дрон написа:
03 авг 2018 11:06
отвора в накладката е по-голям от оста, пак е вид екцентрик.
... (stupid) дРОН- определено не ти е силата в този механизъм...
Дрон написа:
03 авг 2018 11:06
Под действието на цилиндъра и при определено усилие накладката се измества спрямо тази ос. Понеже за да работи, пружините трябва да са еднакви по твърдост и 4те механизма трябва да са чисти без ръжда и прах, което на практика е невъзможно!
...най-сетне да си дойдем на думата :) ...това никой не го оспорва(поне до сега)...то си го пише и в инструкциите за ТО. (rtfm) -тъй като работата на механизма е свързана с ефекта на триенето(под въздействие на пружината фрикционните шайби 'трият' в реброто на накладката) - то накладките трябва да са чисти от масла, ръжда,прахоляци и др...особено внимание да се обърне и към пружината на авт. устройство... за нея дават следните размери: в свободно състояние-20мм, под натоварване 82+/-8 кгс-14мм...

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 04 авг 2018 14:08

Ти ексцентрик изобщо знаеш ли какво представлява? Моля те обясни?

п.с. Дефиниция от тълковен речник "Спец. Машинна част, чиято ос на въртене не съвпада с геометричния център."

Остта на кожуха на барабана, не се движи по центъра на отвора в накладката, спри да филосовстваш, щото почваш да ме дразниш сериозно!
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Потребителски аватар
teon

Мнение от teon » 04 авг 2018 15:30

Дрон написа:
04 авг 2018 14:08
п.с. Дефиниция от тълковен речник "Спец. Машинна част, чиято ос на въртене не съвпада с геометричния център."
... :? току що ми се разясни... (rtfm) я ся ми обясни ти драги, къде аджеба го видя туй ВЪРТЕЛИВО движение в СПОМЕНАТИЯТ механизъм,за да се получи ексцентритет :?:
Дрон написа:
04 авг 2018 14:08
спри да филосовстваш, щото почваш да ме дразниш сериозно!
... :) всеки има душевни терзания чадо :padre:, особено като падне до ниво под собственото :!:(уточнявам-коментара ми се свежда и касае само и единствено въпросният механизъм)...
Последна промяна от teon на 04 авг 2018 15:53, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Дрон
Контакти:

Мнение от Дрон » 04 авг 2018 15:51

Щом нямаш и идея как се движат накладките в барабана, качвай се на нивото си високо в облаците - дето е кухо и проветриво

Потребителски аватар
teon

Мнение от teon » 04 авг 2018 17:18

...напротив, имам идея и тя не е моя... иначе нямаше сега да пиша като теб по форумите и да давам акъл :) ...
Picture 361.jpg
Picture 361.jpg (107.42 KиБ) Видяна 699 пъти
...с червените стрелки условно е посочено движението на накладката в барабана при спиране...схемата е на 2101 но те уверявам- същото е и на 2103...то не може да бъде и друго, тъй като накладката горе се ограничава в буталото а долу от опората на таса...сега ако почнеш с кандарми обяснения и теории за някакво суперсложно движение на накладката из барабана може и да ти повярвам НО :( : ДАЙ да я обсъдим и ТВОЯТА идея за движението на накладките из барабана...
Дрон написа:
04 авг 2018 15:51
качвай се на нивото си високо в облаците - дето е кухо и проветриво
... ;) не се притеснявай, като привършим с аргументите,нормално е да минем и на дуг етап :cheers:

Потребителски аватар
Дрон
Контакти:

Мнение от Дрон » 04 авг 2018 22:07

Сега обясни на аудиторията, г-н Начетен, що накладките в барабана винаги се износват от горната страна повече? Не е нужно да ми отговаряш, минали са ми повече коли през ръцете отколкото ти си виждал, дори и на картинка!

Потребителски аватар
teon

Мнение от teon » 05 авг 2018 10:25

...а лекторските? :), и да не подценяваме толкоз аудиторията :!: ...понеже в момента не намерих подходяща схема,постнах тази като писах:
teon написа:
04 авг 2018 17:18
условно е посочено движението на накладката в барабана при спиране.
подчертавам думата УСЛОВНО(под условие,по принцип)...в действителност тъй като отварянето е само горе,движението на накладката е леко дъговидно...обаче не мога да ти разбера аналогията между движението на накладката в барабана(макар и дъговидно) и работата на устройството за авт. регулиране на хлабината...
...пак казвам-при въпросното устройство на 2103 се ползва фрикционен ефект ,а не ексцентриков като при 2101... НЕ ти е силната страна това у-во,НЕ си запознат с принципа му на действие и мненията ти до тук го показват...
Дрон написа:
04 авг 2018 22:07
минали са ми повече коли през ръцете отколкото ти си виждал, дори и на картинка!
... ;) не го оспорвам, ама лично аз Лада 2103 за ремонт на задни спирачки при ТЕБ-няма как да докарам...мисля че дискусията ни по темата се изчерпа ...

Потребителски аватар
Дрон
Контакти:

Мнение от Дрон » 05 авг 2018 11:33

Фрикционното действие ти спестява ръчкането с ключа под колата. Оста в щита на барабана се измества спрямо центъра на отвора в накладката - което е екцентрично движение!

Потребителски аватар
teon

Мнение от teon » 05 авг 2018 13:46

(quote)Фрикционното действие ти спестява ръчкането с ключа под колата
...известно ми е :) , мързелив съм си :mrgreen: -затова избрах тази
Дрон написа:
05 авг 2018 11:33
Оста в щита на барабана се измества спрямо центъра на отвора в накладката
...дРОН, обратното е- ЦЕНТЪРА в отвора на накладката се измества спямо оста в щита, но в случая това няма никакво значение и го приемам като грешка в изказа...но и да има евентуално някакво ексцентриково движение на накладката, то в случая е без значение за действието на механизма ... :idea: аре стига,че дотегнахме на аудиторията и почнахме да се излагаме вече ...който чул-чул,който прочел- прочел, който разбрал-разбрал :cheers:

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 05 авг 2018 22:24

А, що, аудиторията си рупаме пуканки и гледаме сеир, недейте да се притеснявате за нас. Свободни сте да се излагате, колкото си искате.

Отговори