Дюзи за стъклоумиване, какви?

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 13 яну 2017 11:17

Не бъди сигурен, че няма мърдане. Карал съм с такива които "отдолу са с гайка". Не е удобна за стягане и започват да се въртят. Оригиналните преди да ги е разбутал някой са си много стабилни, метлни и качествени. Достатъчно си пръскат. Не знам какво точно не ви харесва или просто е мания да е с 4 струи, защото на новите коли е така.

Потребителски аватар
kingD
Регистриран: 20 януари 2011

Мнение от kingD » 13 яну 2017 14:24

Аз ги смених, не заради мания, а защото само с 1 пръска оставаха много сухи места по стъклото и се замазваше прозореца.

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Re: Дюзи за стъклоумиване, какви?

Мнение от Viper » 17 яну 2017 14:29

Именно половинта ми прозорец остава нацапан, отделно като ми се нацапа се изисква доста работа от помпата за да намокри достатъчно прозореца, не ми трябва просто "да върши работа", защото това си го мога инсам с бутилка вода, искам да цъкна леко за секунда и да пусна 2 пъти чистачката и да е добре. Наложи ми се да изляза извън страната и още не съм я направил.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 17 яну 2017 23:06

Ако искате всичко да е просто и лесно, то ВАЗ/Лада не е вашата марка! Започнеш ли да я правиш лесна за ползване, трябва да я промениш цялата. А промениш ли я, като я погледнеш ще осъзнаеш, че си е загубила чара.

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Viper » 17 яну 2017 23:14

Вън двойните дюзи и хубавата помпа.... wichcraft..
шегата настрана, просто искам да върши работа, иначе ми е лесно да седя с едно шише. да поливам като идиот.
Реално не усложнявам механизма, просто го оптимизирам без да променям заводското.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Mitko_21061
Регистриран: 14 октомври 2015
Автомобил: ВАЗ 21061

Мнение от Mitko_21061 » 18 яну 2017 09:20

Карах няколко дни без помпа за чистачки като взех колата и последната дума, с която бих описал пътуване извън града след дъжд е ЛЕСНО :D

За тези двойните с гайките мога да кажа само - мъка. Имаха някакви чепачета на гайките и направо ми надупчиха и нарязаха пръстите. Накрая опитах да регулирам едната дюзичка и съчмичката и падна като я докоснах. Иначе като сложих помпа от Нива и двойните пръскалки, беше мания за 1-2 мин :D Сега пък налягането им идва много голямо и направо се отбива от стъклото струята.

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 18 яну 2017 10:46

Какво очаквате от евтини "двойни" пръскалки от магазин за Лада - части или от някой пазар? Два пъти съм купувал. Големи боклуци. Само това мога да кажа. Един приятел на Москвича го бе направил така - по една шлаухка от пръскалките към чистачките и да пръска точно там където мие.

Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Мнение от Kiril » 19 яну 2017 13:36

LADA-2107 написа:
17 яну 2017 23:06
Ако искате всичко да е просто и лесно, то ВАЗ/Лада не е вашата марка! Започнеш ли да я правиш лесна за ползване, трябва да я промениш цялата. А промениш ли я, като я погледнеш ще осъзнаеш, че си е загубила чара.
Еми дай да си монтираме обратно мехчетата и за да е още по неудобно да сложим и една ръчна чистачка от камион или джип,да махнем и синхронизаторите на кутията и сме чук.Истината е в малкото казанче от нива с нивовата помпа,няма нито чупене на грозния пластмасов привод нито 30 минути обезвъздушаване,дърпаш лостчето и пръска и то пръска под налягане,не пикае по рамката на прозореца.Инсталацията е Plug&Play директно се нахлузва на жигуловата стойка без да пречи на нищо
DSC_0869.jpg
Пръскалките си взех няколко броя от тези с гайката бяха по 50ст преди време,с помощта на контактния ключ запирате чистачките във средно положение и бъркате с ключе 12 за да ги стегнете леко,имат си гумена гарнитурка и не ходят на никъде,от всичките бройки си подбрах най-читавите и нещата сработиха,после сложих и чистачки тип банан,сега ме изгорете на клада,че не съм си сменил гумичките на заводските.

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 19 яну 2017 14:16

Защо се впрягаш колега? Защо пеиемате всяка нещо/всяко мнение за заяждане?

Никой не казва, че трябва да осакатяваме колата и да я правим по-неудобна от колкото е била. Ако ще има ремонти или подобрения те трябва да бъдат съобразени с предназначението на автомобила. Зваиси дали е реставриран, за всекидневна употреба или кошница кърпена 10 пъти изглеждаща като излязла от час по труд и техника за работа на село.

Казанче от НИВА... Едното което купих, когато се опитах да го поставя на стойката, тя се вряза в него и го проби - явно каналчетата бяха по-тесни от нормалното. Второто не можеше да се уплътни добре към помпата и течеше.

Оригиналните пръскалки... също могат да се регулират по височина и ако налягането е добро няма да "пикаят" по рамката на стъклото.

Мехче от 2101... ако човек има желание може да си го запази и пак да е с екектрическа помпичка. Има такива за външен монтаж, не знам дали не бяха от Самара. Може да се скрие някъде под таблото, все пак маркучите стигат до гумения бутон. В самия гумен бутон може да се вгради електрически за включване на помпичката. Желание да имаш.

Потребителски аватар
DEYAN IYI
Регистриран: 16 август 2008
Автомобил: ВАЗ 21061
Контакти:

Мнение от DEYAN IYI » 19 яну 2017 14:44

Kiril написа:
19 яну 2017 13:36
Истината е в малкото казанче от нива с нивовата помпа
След оригиналното смукателче с приводче и псевдо-турбинка, смених 2-3 нови в много кратък срок, и побеснях. Сега съм с нивово и съм рахат.

А, да, преди това пробвах и с външна помпа - чисто нова, не помня от какво беше - мисля от Таврия, но в един момент зъбчатките му нещо запецнаха и го изхвърлих, както го бях разглобил, без да му дам втори шанс, което пък ми се случва рядко. :lol: Явно съм се бил газирал .

Екстремистите могат да пробват казанче с две помпи - по една за дюза ;)

Оригиналните дюзите са що-годе читави, в смисъл такъв, че вършат работа. Лошото е, че като ги настроиш да не си миеш задния капак с ниска скорост или на място, при 110 трябва да намалиш на 80, за да си позаплакнеш пенджурите. (hiro)

Сега се сещам, че могат да се монтират още две пръскалки от оригиналните на по 10-15 санта в страни. Хем ще изглежда като оригинално, хем на хейтърите може да се казва, че са фабрично изпълнение за по-калните бивши републики. (tease)

Важното е щом си ползваш колата, да ти е удобна, доколкото можеш да си позволиш по-едри или по-дребни шукарии ;)

Поздрав!

ПП- да, нивовото казанче има малък проблем със стойката (продават се казанчета с по-мека и с по-твърда пластмаса, да имате предвид - за предпочитане е твърдата). Поне при мен се мандахерцаше малко, което го оправих с нахлузване и от трите страни на стойката на цепнато маркучле - сравнително тънко. И моето отначало течеше от маркучите - понякога, не знам на какъв принцип, вероятно някои течности са по-пробивни. Ако текне пак, ще го лекувам с хубави маркучлета със скобички от телчица. Кола без тел не бива! :mrgreen:

Отговори