Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Настройки на карбуратор

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21213
Контакти:

Настройки на карбуратор

Мнение от bgbul » 01 май 2018 09:06

Този проблем ми изглежда на предварение...не на карбуратор.
Защо реши, че е от карбуратора?
Виж делкото. За да липсва мощност на "педала до дупка" си трябва регулиране на предварението.
Има посока на въртене на оста на делкото. По спомен тя е по часовниковата стрелка, но трябва да се потвърди от някой, че аз отдавна съм извъм карбуратори и делко.
Когато въртиш делкото в тази посока намаляваш предварението и обратно. Мръдването с 1 мм е достатъчно, та затова внимавай колко въртиш делкото.
Отбележи си белег на делкото и на плочката под него. Дори на плочката има деления и по тях може да се регулира доста точно.
При теб е необходимо (според мен) лекинко намаляване на предварението.
Разхлабваш гайката в основата на делкото с един оборот и врътваш делкото с 1 мм. После стягаш гайката и пробваш.
Възможно е обаче, АКО си с чукче и наковалня да има нужда и настройка на самото чукче. Не знам. Пробвай и питай още.
Поздрави и успех!

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Настройки на карбуратор

Мнение от LADA-2107 » 01 май 2018 19:11

Денис, първо трябва да развалиш едно нещо за да се научиш как да го поправяш - личен опит.

Потребителски аватар
Kromida
Регистриран: 12 април 2008
Контакти:

Настройки на карбуратор

Мнение от Kromida » 08 май 2018 09:41

Аз ти препоръчвам "Всичко за карбураторите" на Локшин.
Също така ти препоръчвам ако Ладата е стандартна да я настроиш на "дефолтските" параметри на карба.
Поле за експерименти можеш да имаш само ако си сложиш безконтактно запалване, по-хубави свещи и кабели - тогава можеш да си позволиш да променяш жигльорите и сместа.

Със заводското делко - заводски настройки.

Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Настройки на карбуратор

Мнение от Kiril » 12 юни 2018 22:19

Ако не е сменян карбуратора по всяка вероятност е озон.Ако ти се занимава смени го с механичен вебер.Ако не ти се занимава чак толкова смени всичко що е гума по него и преди да сложиш новите части го свари в корселин,задължително на ЕЛ котлон.С напукани О пръстени и вдървени мембрани колкото и да настройваш няма ефект.При теб ме съмнява че проблема е в ускорителната помпа,мембранката с 4 болтчета от страната на десния калник и една малка човка в първата камера.

Отговори